Neznámé zvíře



MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?)
28.9.2009 9:48

Zkusil bych do místnosti dát nějaký rámusič - myšoplaš, rádio nebo něco takového (samozřejmě hrající). Myslím, že by to mohlo zvíře vypudit (jde li o kunu) nebo alespoň naštavat. V každém případě, pokud to nepomůže tak se určitě zbavíte dřevokazného hmyzu v trámech - ten to nesnáší. Pkud se ovšem jedná o Yetiho (pozáte to podle stop), toho bych naopak ubytoval a za drahé peníze ukazoval. Ty stopy mě přivedly na myšlenku - třeba nasypat trocu mouky na podlahu - zvíře, ať už je to cokoli, tak nechá stopy a hned bude jasněji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 84.225 (?), 27.9.2009 21:16, zobrazeno: 51343x

Dobrý den,

obracím se zde pro radu...

máme v podkroví, přímo pod střechou, nedodělanou místnost, kterou využíváme momentálně jako odkladiště zejména sezóního prádla, peřin apod. plus nějaké konzole atd. Moc do ní nechodíme. Dnes navečer jsem tam šla přerovnávat a třídit oblečení a najednou na mě něco cca ze vzdálenosti asi metr zasyčelo. Neviděla jsem co, zřejmě to bylo mezi pytly s věcmi. Manžel se tam šel podívat, vyndal pár věcí, slyšeli jsme "klapot" konzol, zřejmě přes to to něco přebíhalo, ale neviděli nic. Na další už jsme neměli odvahu. A nyní prosím o radu, co by se u nás syčícího mohlo nacházet a případně co s tím... Bojím se tam už jít, neboť je to tam hodně vyskládané pytly s věcmi a tak mám strach, aby něco nevyskočilo jak nějaký dám pryč. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 27.9.2009 21:27

Yeti to nebude, klidně pytle vyskládejte,  žijeme (bohužel) v takové geografické oblasti, kde Vám nehrozí, že by ve zmíněné místnosti byla nějaká skutečně nebezpečná šelma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 242.38 (?), 27.9.2009 21:38
Mohla to byt kuna, i kdyz jsem zadnou nikdy neslysel sycet. Nebo take obycejna toulava kocka. Blizi se zima tak hledaji prechodne bydliste. Urcite se nebojte, ta zvirata maji vetsi strach nez vy. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 27.9.2009 22:58

Tipuji kočku, ty občas syčí, třeba tam měla myš a bála se o žrádlo, tak vás chtěla zastrašit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.151 (?), 27.9.2009 23:50

host a Radek... děkuji Vám za typ, osobně se taky přikláním ke kočce... jenže zase mám jich pět doma, tak nevím jestli by kočka šla tam kde cítí další..., ale asi to tak bude.

Nemám zkušenosti se zvířaty na půdách apod., tak se prostě bojím, s kočkou si poradím, ale s ostatními... Ještě k té kuně... útočí ze strachu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 28.9.2009 7:23

Ano, kuna útočí ze strachu, mám s ní "osobní zkušenosti". Přítomnost kuny se prozradí trusem kolem baráku na místech obvykle nepřehlédnutelných.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.151 (?), 27.9.2009 23:46

Děkuji za Váš pokus o vtip. Yetiho bych nečekala, ale nevím jaké zvíře by to mohlo být a co od něj mohu čekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 28.9.2009 9:48

Zkusil bych do místnosti dát nějaký rámusič - myšoplaš, rádio nebo něco takového (samozřejmě hrající). Myslím, že by to mohlo zvíře vypudit (jde li o kunu) nebo alespoň naštavat. V každém případě, pokud to nepomůže tak se určitě zbavíte dřevokazného hmyzu v trámech - ten to nesnáší. Pkud se ovšem jedná o Yetiho (pozáte to podle stop), toho bych naopak ubytoval a za drahé peníze ukazoval. Ty stopy mě přivedly na myšlenku - třeba nasypat trocu mouky na podlahu - zvíře, ať už je to cokoli, tak nechá stopy a hned bude jasněji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 50.75 (?), 28.9.2009 10:06

Pusťte do té místnosti pejska a nechte mu otevřené dveře, aby mohl utéct, uvidíte jak tu záhadu pilně rozšifruje .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 242.59 (?), 28.9.2009 13:09
Nejvetsi strach je vzdy z neceho neznameho. At uz je to kocka nebo s nejvetsi pravdepodobnosti kuna, nejvhodnejsim zpusobem k odhaleni budou prave vase kocky. Meli jsme fenku voriska, ktera se s kunama vzajeme tolerovala. Dokonce se s nima v noci klidne honila bez znamky agresivity. Proste si hrali. Kocky se nesnesou s lasickami a kunami a vznikaji z toho neuveritelne krute rvacky. Vemte do te mistnosti ve dne kocku a pote co zjistite, ze tam nic neni, vhodnym zpusobem utesnete mozne otvory, kterymi mohla kuna vlezt. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika