Hnojenie liesky



host - 223.249 (?)
12.12.2010 11:38

Máme letité lísky a také neplodí.Máme dokonce hned u nich postavené úly.Včely sbírají brzy na jaře pyl z jehněd a kvůli tomu tam lísky nechávám stát.Jinak plody bych spočítal na prstech jedné ruky.Letos v létě se vylíhlo tolik Nosatců, že lezli po všem co bylo poblíž.Lezli mi po úlech a ometal jsem je smetáčkem.Bylo jich jak much.Co naděláte? Příroda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 92.61 (?), 11.12.2010 23:55, zobrazeno: 9476x

Už desať rokov pestujem niekoľko druhov liesok na miernom východnom svahu vedľa orechov a nemôžem sa dočkať úrody. Orechy rodia každoročne a bohato. Čím hnojiť liesku, aby rodila?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 12.12.2010 7:56

Nějaké lísky jsem pěstoval a není to jednoduché. Předně musí být několik stromů, protože líska má samčí a samičí květenství. Pak je mnho "škůdců" co si rádi pochutnají na lísce, tak že nezbyde nic. Za zelena to už chroupají veverky. Zralejší odnášejí ořesníci (daleko v celých růžicich), sojky jenom do nejbližsí racochy a tam to rozloupnou, dole to do děr odnášejí myši, plši a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.92 (?), 12.12.2010 8:51

Dá se líska nějak před těmi škůdci uchránit, nebo ten minulý čas - "pěstoval"  - je právě proto, že nedá?  Veverky jsou velmi rychlé, jeden víkend jsou keře obsypane, druhý víkend ani oříšek, ale fakt ani jeden . Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 12.12.2010 9:53

Stroskotal jsem na Nosatci lískovém. Jakmile začněte pěstovat ve větším měřítku, tak se po několika letech rozmnoží nosatec a máte červivé ořechy a chemie je na tom "špatně", on totiž síldlí v zemi. Zkoušel jsem několik metod a "prohrál" jsem. Nejúčinněji zasahovaly v přezahrádce slepice. Dokáží při přesunu do země nebo ven prohrabáváním je statečně likvidovat. Dokonce když jsem pěkně vzrostlou lísku daroval někomu a začala plodit, tak do 3 let tam byl nosatec. Třeba ten pták Ořešník se neobjkeví celý rok ale jakmile zrají, tak "velkým křikem" přilétá a pak ořechy nacházím i 100 m od keřů. Sojky si vyberou správné rozvětvění tlustých větví a tam to louskají, takže není problém u švestky najít skořápky asi tak z půl kila ořechů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 12.12.2010 10:39

K výše uvedené dravé zvěři přidám i strakapouda. Opravdu je lepší si ty oříšky koupit. Vyjímkou je slepičí ohrada u domu, tam se dá jakás takás sklizeň uchránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 12.12.2010 10:58

Dobrý den. Jenom namítnu, že u lísky není třeba více keřů ani stromů, protože je to jednodomá dřevina a má tedy samčí i samiččí květy. Plodí i zcela osamocené keře. Samčí květy jsou jehnědy a u samiččích květů je vidět jenom blizna. Problém může možná být v opylení, protože kvetou v různý čas. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.249 (?), 12.12.2010 11:38

Máme letité lísky a také neplodí.Máme dokonce hned u nich postavené úly.Včely sbírají brzy na jaře pyl z jehněd a kvůli tomu tam lísky nechávám stát.Jinak plody bych spočítal na prstech jedné ruky.Letos v létě se vylíhlo tolik Nosatců, že lezli po všem co bylo poblíž.Lezli mi po úlech a ometal jsem je smetáčkem.Bylo jich jak much.Co naděláte? Příroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 12.12.2010 11:44

Měli jsme samotnou lísku - 1ks a oříšků dost. Jen chce pro opylení místo s pohybem vzduchu, aby se pyl dostal z jehněd na blizny. Vždy zjara dostala nad kořeny kompost, doporučují ale i cererit. Slepice pod ní omezí červivost. U nás nikdo nechtěl oříšky louskat, tak zůstal jen ořech...      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika