Miscanthus - vzdálenosti při sázení?



Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?)
26.9.2009 13:33

Do starého hrnce apod. se traviny dávají nejen proto, aby se příliš nerozrůstaly po okolí, ale i proto, aby udělaly hustší trs, který vypadá lépe než řídký.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

hanak4 - (12) - 43.97 (?), 22.9.2009 7:16, zobrazeno: 13755x

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu, nevím jak mám pěstovat okrasné trávy, konkrétně miscanthus.Každý říká, že se tráva rozroste, jaké bych měla mít rozestupy mezi sazeničkami?Ostatní trvalky dávám na folii a zamulčuju nebo zakamínkuju, tady asi folii ne, právě kvůli rozrůstaní, je to tak?Na jaře se mají trávy zastřihnout, když sázím ted na podzim - mám je už taky hned na jaře šmiknout? Mají ted tak 20-30cm.To samé /zkrácení/ by mne zajímalo u levandule, když dám tedka malou sazeničku do země - má tak 20 čísel, mám ji taky už na jaře zkrátit?

Děkuji Vám předem moc za rady, hana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 25.9.2009 21:09

Dobrý večer každá tráva se rozroste některá víc některá míň,co setýká trávy miscantus tak bych si zasadila tak 2ks, také záleží jak velkou máte zahradu, já mám taky traviny pokud nechci aby se rozrostla je dobré ji zasadit do děravého hrnce nebo jámu obložím dokola nějakou hrubší folii, všechny traviny mám vkůře okolo jsem nechala místo bez netkanky a kůru jen pohodila.Všechny traviny ořezávám na jaře, ale já bych ty zasazené teď na podzim na jaře neřezala nechte je tak a uvidíte jak Vám budou prospívat.Levandule se ostříhá po odkvětu ato je tak srpen, na jaře se jen upravuje, aspoň já to tak dělám, možná Vám někdo poradí jinak.Pokud se chcete podívat na můj záhon travin je sázený na jaře je v sekci Šalvěj která usychá.Zdraví Vás Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 26.9.2009 13:33

Do starého hrnce apod. se traviny dávají nejen proto, aby se příliš nerozrůstaly po okolí, ale i proto, aby udělaly hustší trs, který vypadá lépe než řídký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 26.9.2009 18:48

Ano je to tak to už jsem nepřipsala.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 12.25 (?), 22.10.2009 22:24

Dobrý deň. Ako bolo písané vyššie, Miscanthusi 2-3 na m2.  čo sa týka strihania, pri tejto výške trsu (sadenice) asi nebudú moc husté, tak si osobne myslím, že je jedno či ich na jar ostriháte alebo nie. Tej suchej hmoty z tohto roku tam bude minimum a nové výhony ju hravo prerastú. Osobne by som ju asi odstrihol. na čo tam bude? Pri staršej rastline niet debaty :) ostrihať.

Čo sa týka levandule... ja ju strihám tak že po odkvete odstrihnem iba kvety a na jar ju zrežem baj oko polovicu minuloročných prirastkov. aby si uchovávala kompaktný tvar.  Na jar je možnéé ju aj hlbšie zmladiť. Takže ja by som tu Vašu na jar určite zastrihol. Bude pekná, hustá.

Strihanie na jeseň by mohlo tiež fungovať, len by sa vraj nemalo strihať na jeseň do starého dreva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 22.10.2009 22:42

miscanthus nepovažuji za trávu vhodnou do záhonu, ale spíš jako soliteru do trávníku nebo se skupinkou keřů. Je to velmi efektní tráva, navíc neodnožuje a čím je trs starší, hustší a zralejší tím lépe vypadá... navíc neodnožuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.29 (?), 30.1.2010 13:59

Já naopak Miscanthus považuji za velmi vhodnou trávu do travních záhonů, samozřejmě vhodně zkombnovanou s dalším vyššími, odolnými trvalkami, které jsou vůči Miscanthusům konkurenceschopné. Pokud jsou rostliny takto vhodně sesazené a trávy se nepřihnojují, rostliny si mezi sebou utvoří rovnováhu a trávy se nebudou rozrůstat na úkor trvalek. Takovéto záhony se samozřejmě hodí do vlhčích půd, kde jediná údržba je sestřižení celého záhonu brzo zjara - mimochodem v zimě je takovýto záhon také velmi působivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 30.1.2010 16:40

Já se přidávám, je to přesně tak jak jak to popisujete.Není co dodat, jedině to, že sto lidí sto názorů.Zdraví Marie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.90 (?), 20.2.2010 17:19

2 - 3 Miscanthusy na m2?

... to je opravdu silně přehnané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika