Rašelinové květináče



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 180.2 (?) 
17.2.2010 3:16

Paní Hledíková, pan Stanislaw tím chtěl napsat, že přepichování rozhodně není nezbytné. Je i další způsob předpěstování sadby a tím je právě výsev kalibrovaného kvalitního osiva do uváděných Jiffy potů. Ale i tak jsem uvedl rozdíl mezi velkovýrobou a domácností. A i Vy píšete o svém pěstování choulostivějších rostlin. A o tom jsou přímé výsevy. Je mi jasné, že domácnosti asi nebudou počítat váhu sklizní jednotlivých zelenin, ale při ceně některých semen za pouhý jeden kus je asi důležitá každá rostlinka. Vše, co zaručí vypěstování kvalitní sadby má smysl a to Jiffy pot určitě umožňuje. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 17.2.2010 9:08
Promiňte mi, pane Stanislawe, já jsem se Vás nechtěla vůbec nijak dotknout.To právě JÁ nevím, jak se v opravdu velkovýrobě sadba připravuje.V zahradnictvích kolem nás ji připravují ručně, jenže to jsou spíše jen rodinné podniky a ne velkovýroba v pravém slova smyslu. Jinak Vaše příspěvky patří mezi ty, které docela hladově čtu. Zdravím.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 17.2.2010 9:53

Dobrý den paní Hledíková. Nemusíte mít obavy, vůbec jste se mne ničím nedotkla. Sám dobře vím, jak se sadba připravovala a stále různě připravuje. Šlo mně o to naznačit, že se věci dají dělat i jinak a přitom je to taky správně. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
horys - (15) - 174.199 (?), 28.2.2014 18:47

Dobrý den, používám rašelinové jiffy velikost 44 hlavně na rajčata a papriky a nikdy jsem neměl problém.Nechám je nabobtnat a dam je do plastových kelimků.Mám je ve středně teplém pokoji s dostatkem světla.Jiffy obsahují všechno co rostlinka potřebuje a zálivku si pohlídam.Neschne to tak hodně a mám silné a zdravé rajčata.Jiffi u nás stojí 10ks 10korun takže žadná hruza.Předpěstovavám tak 40-100rostlin a vše takhle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 17.2.2010 9:15
Příklad - zasadím kalibrované semínko z Holandska do Jiffy-potu, mám ho za oknem a nemám vytápěný skleník. Co dál? Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 17.2.2010 10:08

Dobrý den. Nejdřív pane Mirku zvážím, zda má pro mne vůbec cenu si takové osivo pořizovat. Na stole mám nabídku firmy z Holandska a cena jednoho semínka např. papriky vychází na 4kč. Pokud si jsem jistý, že ta či ona odrůda u nás vůbec poroste, tak si to koupím. Pokud ne, tak si koupím pár sazenic od někoho, kdo tu odrůdu vypěstoval a zkusím to, jestli se osvědčí. Ale pokud nemám doma podmínky na to, abych mohl pěstovat kvalitní sazenice, tak bych to vůbec nedělal. Prostě bych je opět koupil. Měl jsem dřív fóliák 6 x 17 metrů a v něm pěstoval rajčata a hadovky, ale sadbu jsem kupoval, protože na předpěstování jsem podmínky neměl. Jedinné, co jsem předpěstovával byla sadba pórku, ale toho jsem sázel opravdu hodně. Tím ale rozhodně nezatracuji tu práci všech těch, kteří to mají za svého koníčka. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 17.2.2010 13:07
Mě hodně baví experimenty na zahradě, možná proto, že čas nebyl mým pánem. V nemocnici při 12ti hodinových službách je ho relativně dost.Před noční, po i mezi službami.Ale zpět.Při zábavě jsem chtěla mít ze zahrad i výtěžnost.Hlavně v minulém režimu, kdy jsem si pěstováním zejména většího množství jahod, okurek a česneku vylepšovala rozpočet v domácnosti.Takže mi dost záleželo, kolik při stejném pemzu práce bude produktů.Už tenkrát jádro dobré okurky hadovky stálo 7-9 korun. To bylo vážně hodně. A aby jejich pěstování mělo smysl, poradil mi starý zahradník, že je mám roubovat právě na tykev fíkolistou, aby vůbec unesly násadu plodů. No, tak jsem se to naučila. Teď už na prodej nic nepěstuji, jen pro potřeby rodiny a známých.A nakladačky stejně nikdo nechce zavařovat. Manžel se zase věnoval hlavně množení sadbových brambor a to už dnes také není potřeba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 17.2.2010 14:12
Pane Stanislawe, to jste opět "odbočil" od dané otázky, a ta pokud vím byla, o pikýrování a ne o tom jestli se mi oplatí dělat přísadu. Ne, neoplatí, ale tato otázka není na pořadu dne. Pokud zaseji do čehokoliv a nemám vytápěný skleník (pokud neseji přímo ven), tak musím minimálně jednou přesadit! A co se týče sazenic - vy jako profík poznáte odrůdu dle přísady? Já i z tohoto důvodu dělám vlastní přísadu, a i tady se stane že osivo od profíků je něco jiného než se deklaruje. Podmínky se snažím vytvořit pro přísadu co nejlepší a jedna nich je, že až 3x přesazuji....A jestli tím rostliny stresuji? To je jako o tom čmelákovi, který dle všech známých zákonů aerodynamiky, dle poměru veliké má), by neměl vůbec létat - Naštěstí o tom neví a tak létá. Přeji hezký den. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 16.2.2010 19:28

Jenže jste to dělali v optimálních podmínkách světelných, tepelných i půdních.  A ty doma málokdo má. Např. teď založit sadbu salátu u nás na Vysočině znamená (by znamenalo) probourat se ke skleníku půlmetrem sněhu, odházet metr sněhu od skleníku a celodenně vytápět. To bych si ten salát mohl nechat dovážet letecky z Kanárských ostrovů a vyšlo by to nastejno. Jedním z důvodů přepichování je právě vytáhlá rostlinka, která se tím posadí níže a celý spodek zakoření, tak, jak to příroda myslela. V domácích podmínkách udělat nevytáhlou sadbu bez přepichování je dost umění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.72 (?), 7.4.2012 17:52

Nakoupili jsme spoustu plat rašelinových květináčů a provedli jsme do nich výsev. Rostlinky vzešly, jen jsem dnes zjistila, že jsou květináče zvenku pokryté plísní, a to jsem je nijak moc nezalévala.  Zalévání rosením jim zřejmě neprospělo. Takže představa, že je zasadím i s rostlinkami do záhonů se úplně rozplynula. Budu muset nakoupit plastové květináče a vše přesadit. Bála jsem se, že se dřív rozpadnou, jak mě všichni strašili, ale toto jsem tedy opravdu nečekala. Příští rok už je určitě používat nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika