Drtič větví - štěpkovač z Baumaxu, zkušenosti



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 51.2 (?) 
24.7.2012 13:07

Stepkovace z Baumaxu nebo odkudkoli se nedaji nazyvat profesionalnimi stepkovaci. Jejich cena je jenom zlomkem profesionalniho stepkovace. Baumax, Hornbach apod.. to jsou hobby markety. Profi stepkovace zacinaji na cene 300tis. a vys - pokud bereme v uvahu ty kvalitni. Stepkovac se v dnesni dobe da i pujcit. Cena vychazi na 1790,- Kc bez DPH za 1 prac. den (1 prac. den = 8 hod.). Proto bych si radsi pronajimam profi stepkovac a mam klid. Koho by to bavilo stepkovat po 4cm halouzkach? 

P-Z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 227.97 (?), 4.4.2015 17:03

Myslel jsem si to, chtěl jsem si pořídít drtič, ne vyloženě z Hornbachu, ale něvo takového: Elektrický drtič větví Dolmar FH2500. - dostal jsem na něj typ od kamoša, že na něm na chatě drtí každý jaro. Jenže pak jsem to začal studovat a zjistil jsem, že pokud ten drtič není aspoň za 100tis, tak do toho dávají motorky z vysavače a vydrží to týden.

Takže prozatím pálím a přemýšlím, jestli do toho jít :)

Jenda, Brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.66 (?), 4.4.2015 19:39

Z mojej vrby, co som skratil, vznikla kopa haluz. Dal som ich na kopu, aby boli nahadzane rovnobezne. Zobral som pakove noznice, predlzil ramena (na pakovkachwink), obkrocil, odhadol spravnu dlzku a cvakal. Bez zohybania, pohodlne a ked som sa v tej kope uz nevedel orientovat, tak som vyhadzal nakratene a pokracoval dalej. Trvalo to asi pol hodinu a drvenim by to bolo urcite 4x viac. So zohybanim podavanim a obcanym cistenim drvica. Jedine zohybanie bolo nalozenie a vylozenie 6 koleciek plnych dreva. Nemusim zabijat cas ukladanim stiepki na tenku vrstvu aby sa to dobre susilo. Hodil som nakratene kusky pod pristresok k drevu a tam si pockaju na dalsiu zimu.

Drvit budem ked obschne len zvysok tenuckych konarov, asi 1/4 objemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ZAmatér - (15) - 121.163 (?), 12.6.2023 15:31
To máte dobré, my těch vrb řežeme každou zimu 400, a těch větví je... Takže elektrický štěpkovač Alko a je štěpka do kompostu, do záhonů i do kolejí ve dvoře. A v létě to chroupá větve ovocných stromů. A ne, že bych neměl ty pákovky dvoje ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 5.4.2015 9:39

Na podzim jsem si ten Dolmar koupil a po týdnu jsem ho reklamoval. Je pravda, že jsem ho hodně přetěžoval. Do týdne jsem ho měl doma opravený (odešel rozběhový kondenzátor). Znovu jsem ho zkoušel co vydrží a zatím je to dobré. Do 4 cm štěpkuje v pohodě. Když tam dávám větší větve, že jen tak tak prolezou otvorem, tak se občas kousnou, ale automaticky se vypne a zapne zpětný chod. Je pravda, že štěpkuji zatím jen čerstvé větve, suché žádné nemám. Jinak po půl roce zatím spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.242 (?), 19.7.2015 13:43

Tiež som si kupil štiepkovač Parkside ale chcel som drvič a v Lidl bol Parkside deklarovaný oko drvič. Nikdy viac si taký črep nekupim. Silu má, to naozaj musím uznat, no práca s ním je mierne povedané prinajmenšom otravná. Vypínač je na najnevhodnejšom mieste, konáre on často zavadia a vypnu ho, aretácia vypináča má velku volu, počas práce sa musí často v zapnutom stave opat dotlačit, aby štiepkovač išiel. Bezpečnostná zásuvka na priehradke pre štiepku nemá žiadnu aretáciu, často mierne sklzne počas práce a Vy potom hromžíte, že opat nejde a tak hladáte problém, či opat sa nevypol vypínač, i ked je v zapnutej polohe alebo či sa ten bezpečnostný spínač alebo zásuvka opat nevyšmykli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika