Drtič větví - štěpkovač z Baumaxu, zkušenosti



host - 8.66 (?)
4.4.2015 19:39

Z mojej vrby, co som skratil, vznikla kopa haluz. Dal som ich na kopu, aby boli nahadzane rovnobezne. Zobral som pakove noznice, predlzil ramena (na pakovkachwink), obkrocil, odhadol spravnu dlzku a cvakal. Bez zohybania, pohodlne a ked som sa v tej kope uz nevedel orientovat, tak som vyhadzal nakratene a pokracoval dalej. Trvalo to asi pol hodinu a drvenim by to bolo urcite 4x viac. So zohybanim podavanim a obcanym cistenim drvica. Jedine zohybanie bolo nalozenie a vylozenie 6 koleciek plnych dreva. Nemusim zabijat cas ukladanim stiepki na tenku vrstvu aby sa to dobre susilo. Hodil som nakratene kusky pod pristresok k drevu a tam si pockaju na dalsiu zimu.

Drvit budem ked obschne len zvysok tenuckych konarov, asi 1/4 objemu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 51.2 (?), 24.7.2012 13:07

Stepkovace z Baumaxu nebo odkudkoli se nedaji nazyvat profesionalnimi stepkovaci. Jejich cena je jenom zlomkem profesionalniho stepkovace. Baumax, Hornbach apod.. to jsou hobby markety. Profi stepkovace zacinaji na cene 300tis. a vys - pokud bereme v uvahu ty kvalitni. Stepkovac se v dnesni dobe da i pujcit. Cena vychazi na 1790,- Kc bez DPH za 1 prac. den (1 prac. den = 8 hod.). Proto bych si radsi pronajimam profi stepkovac a mam klid. Koho by to bavilo stepkovat po 4cm halouzkach? 

P-Z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.97 (?), 4.4.2015 17:03

Myslel jsem si to, chtěl jsem si pořídít drtič, ne vyloženě z Hornbachu, ale něvo takového: Elektrický drtič větví Dolmar FH2500. - dostal jsem na něj typ od kamoša, že na něm na chatě drtí každý jaro. Jenže pak jsem to začal studovat a zjistil jsem, že pokud ten drtič není aspoň za 100tis, tak do toho dávají motorky z vysavače a vydrží to týden.

Takže prozatím pálím a přemýšlím, jestli do toho jít :)

Jenda, Brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.66 (?), 4.4.2015 19:39

Z mojej vrby, co som skratil, vznikla kopa haluz. Dal som ich na kopu, aby boli nahadzane rovnobezne. Zobral som pakove noznice, predlzil ramena (na pakovkachwink), obkrocil, odhadol spravnu dlzku a cvakal. Bez zohybania, pohodlne a ked som sa v tej kope uz nevedel orientovat, tak som vyhadzal nakratene a pokracoval dalej. Trvalo to asi pol hodinu a drvenim by to bolo urcite 4x viac. So zohybanim podavanim a obcanym cistenim drvica. Jedine zohybanie bolo nalozenie a vylozenie 6 koleciek plnych dreva. Nemusim zabijat cas ukladanim stiepki na tenku vrstvu aby sa to dobre susilo. Hodil som nakratene kusky pod pristresok k drevu a tam si pockaju na dalsiu zimu.

Drvit budem ked obschne len zvysok tenuckych konarov, asi 1/4 objemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ZAmatér - (15) - 121.163 (?), 12.6.2023 15:31
To máte dobré, my těch vrb řežeme každou zimu 400, a těch větví je... Takže elektrický štěpkovač Alko a je štěpka do kompostu, do záhonů i do kolejí ve dvoře. A v létě to chroupá větve ovocných stromů. A ne, že bych neměl ty pákovky dvoje ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 5.4.2015 9:39

Na podzim jsem si ten Dolmar koupil a po týdnu jsem ho reklamoval. Je pravda, že jsem ho hodně přetěžoval. Do týdne jsem ho měl doma opravený (odešel rozběhový kondenzátor). Znovu jsem ho zkoušel co vydrží a zatím je to dobré. Do 4 cm štěpkuje v pohodě. Když tam dávám větší větve, že jen tak tak prolezou otvorem, tak se občas kousnou, ale automaticky se vypne a zapne zpětný chod. Je pravda, že štěpkuji zatím jen čerstvé větve, suché žádné nemám. Jinak po půl roce zatím spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.242 (?), 19.7.2015 13:43

Tiež som si kupil štiepkovač Parkside ale chcel som drvič a v Lidl bol Parkside deklarovaný oko drvič. Nikdy viac si taký črep nekupim. Silu má, to naozaj musím uznat, no práca s ním je mierne povedané prinajmenšom otravná. Vypínač je na najnevhodnejšom mieste, konáre on často zavadia a vypnu ho, aretácia vypináča má velku volu, počas práce sa musí často v zapnutom stave opat dotlačit, aby štiepkovač išiel. Bezpečnostná zásuvka na priehradke pre štiepku nemá žiadnu aretáciu, často mierne sklzne počas práce a Vy potom hromžíte, že opat nejde a tak hladáte problém, či opat sa nevypol vypínač, i ked je v zapnutej polohe alebo či sa ten bezpečnostný spínač alebo zásuvka opat nevyšmykli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika