Příspěvky uživatele - ZAmatér

Srnec a plot a už mě to, 17.7.2023
Chápu Vás a rozumím, nedávno jsem byl v podobné situaci, nakonec jsem postavil nové ploty že všech tří stran pozemku, abych ochránil ovocné stromky před srnčí, dančí a jelení zvěří. U nás jsou oplocené jen dolní poloviny zahrad horní (cca 80 m délky)... celý příspěvek >
Křovinořez na kolech, 24.6.2023
Něco podobného pod značkou Zipper ZiMos 125 jsme koupili v 2016, motor 42 ccm, 1,25 kW. Taky k tomu měla spousta lidí připomínky a kecy, jako tady, i když nikdo z nich s tím nikdy nedělal ani u toho nestál. Zejména "užitečné" jsou připomínky... celý příspěvek >
Aku 40V - program, 21.6.2023
Mě to přijde malé. Máme menší model na 20 V aku a využití je na dosečení kolem kytek či skalky. Koupil jsem i aku křovinořez Parkside na 2 x 20 V 8Ah, ale má záběr strunou jen 34 cm. Asi jsem náročný. V sadu seču dva nebo tři krát, letos možná i po... celý příspěvek >
Drtička větví - poradíte?, 20.6.2023
Pokud jsou větve ze stromů pro vás odpad, problém, klidně je odvezte z pozemku pryč. Pokud v nich vidíte živiny z hlubin půdy, zpracujte je válcový drtičem na štepku, kterou mulčujte okolo stromů, záhony nebo vložte do kompostu. Ušetříte za... celý příspěvek >
Zahradní technika Fieldmann?, 19.6.2023
Bude to asi kus od kusu nebo spíš druh od druhu. Já znám jen křovinořez FZS 5003-b a ten čeká výměna válce, ségra ho při nácviku sečení zavařila, prý neslyšela ten zvonivý zvuk přehrátého dvoutaktu. Menší skládací FZS 3020b taky čeká výměna válce,... celý příspěvek >
Aku zahradna technika, 19.6.2023
Pro naše malé hospodářství jsem pro občasné zbudování dřevěných konstrukcí postupně nakoupil aku nářadí Parkside, se kterým jsem na své potřeby velmi spokojen s jak s cenou, tak s výkonem i životností. Protože mám sady aku 2, 4 i 8 Ah, koupil jsem... celý příspěvek >
Motúčko - elektrické kolečko, 15.6.2023
Motůčko jsme koupili před osmi lety včetně bohatého příslušenství, zejména zadní řiditelná kola jsou k nezaplacení. Nejen, že kolečko nemusíme tlačit, nemusíme ho ani zvedat. Pro návštěvy ho řídím levou rukou ;) a kráčím vedle něj. Stálo to dohromady... celý příspěvek >
Drtič větví - štěpkovač z Baumaxu, zkušenosti, 12.6.2023
To máte dobré, my těch vrb řežeme každou zimu 400, a těch větví je... Takže elektrický štěpkovač Alko a je štěpka do kompostu, do záhonů i do kolejí ve dvoře. A v létě to chroupá větve ovocných stromů. A ne, že bych neměl ty pákovky dvoje ;)
Drtič větví - štěpkovač z Baumaxu, zkušenosti, 12.6.2023
Pro ty, co se právě rozhodují. Před osmi lety jsme koupili válcový drtič Alko, příkon 2800 W. Protože mám rád jasno, kromě jiného jsem jej připojil přes Watt metr, volnoběh cca 500 W, větve cca 30 mm vrba příkon cca 900 W. To, že píšou příkon 2800 W... celý příspěvek >
Jak krmit slepice, 12.6.2023
Chleba i pečivo je sice primárně ze zrní, ale krom toho je v tom zpracovaném výrobku zpousty dalších látek, stačí dát do Googlu vyhledat "složení chleba". Je jen málo druhů, co neobsahují kdysi nepotřebné a nepoužívané přídavky. Možná je pšenice... celý příspěvek >
Jak krmit slepice, 9.6.2023
Může někdo mě, začátečníkovi, vysvětlit, co hodnotného a výživného obsahuje máčené pečivo a chléb pro slepice? Vždyť podle složení by některé z nich neměli jíst ani lidé. Pokud teda nejde pouze o objemové krmivo, aby nežrali "drahou"... celý příspěvek >
Kočka na zahradě, 7.6.2023
Taky se divím, proč to děláte.
Čím krmíte?, 6.6.2023
Ano, to je rozšířený mýtus, že se hubne pohybem. Neplatí ani u lidí ani u psů. Pohybem se zlepšuje kondice, ovšem tuky se na svaly nemění. Pokud chcete zhubnout, musíte změnit složení potravy a případně upravit množství. V žádném případě se nejedná... celý příspěvek >
Sázení brambor po staronovém způsobu, 6.6.2023
Pro některé zahrádkáře je práce s traktorem a pluhem asi lehčí, než se sekačkou a hráběmi a možná mají na zahradě ropný vrt a ve sklepě rafinerii. Pokud někdo má louku/sad a nekrmí, musí sekat a sušit. A něco se senem dělat. A pak ještě orat a... celý příspěvek >
Kočka na zahradě, 6.6.2023
Na naší zahradě (venkovská chalupa) se potkávali desítky koček tří chovatelů v sousedství, záhony i trávník plné vykalů, zlámané kytky. Na některé záhony jsme daly šišky z borovice (píchá je to), tak se je naučily obcházet. Po šesti letech (také v... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika