Tuning pily



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 96.34 (?) 
13.11.2008 19:38, zobrazeno: 37694x
Dobry vecer. Da se nejak dostupnymi prostredky motoricky vytunit pila?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 13.11.2008 20:07

Asi tak, ako každý motor. Myslím, že píly pre timbersport sú takto upravené. Ide tu o maximálny výkon počas krátkodobej záťaže aj za cenu rýchlejšieho "spotrebovania" stroja. Vyrábajú sa na tento účel aj špeciálne lišty. Aj iné exhibície kde ide o časy, šou pre divákov a podobne, sú prispôsobené potrebám pre vrcholný okamžik. Ale neviem či tu niekto má skúsenosti s takýmito prípadmi, pretože u bežného spotrebitľa je preferovaná ekonomika prevádzky, dlhá životnosť a podobne. Tieto parametry sú dané v maximálnej miere výrobcom, ich úprava nesie teda aj riziká...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 13.11.2008 20:12

To máte ako s pretekárskymi autami. Vyladiť sa to dá na max. výkon. Po preteku mechanici v depe rozhodia celý motor, vymenia spravidla 80% súčiastok za nové a materiál je pripravený na novú skúšku - pretek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 13.11.2008 20:31

Nejlépe vytuněnou pilu budete mít, když budete používat kvalitní pohonnou směs a budete dodržovat údržbu. Také nezaškodí občas odborně seřídit karburátor. Motor motorové pily je už tak dost vytuněný a výše uvedeným udržíte jeho výkon i spolehlivost na vysoké úrovni. Není od věci, když uvedu, že jsem se častokrát setkal s pilou stejného výrobce a výkonu, ale podle skutečného výkonu, jako by byla o dost slabší. Potom zjistíte, že vzduchový filtr je značně neprůchodný, pohonná směs je mísena z toho co je k dispozici a ještě v poměru raději víc. Karburátor je nějak seřízen a místo toho, aby ten neodborný zásah pomohl, tak uškodil, protože přivřením H(což je obecně považováno za rozhodující vliv na vyšší výkon) se sice zvýší otáčky motoru, ale spalovací motor při stále vyšších otáčkách ztrácí kroutící moment. Proto je důležité vyladit L/H tak, aby měl motor správnou směs v celém rozsahu otáček a tyto otáčky aby se kryly s rozsahem použitelného výkonu/kroutícího momentu. L příliš zavřený zase mimo problém se startem a akcelerací způsobuje ztrátu kroutícího momentu v nízkých otáčkách. Vytuněné pily lze vidět na youtube, když ty hrůzy vidím s velkými výfuky, i když řežou asi lépe, tak to není nic pro mě. Oni s tím dokonce kácí strom, nevím co by na to řekl bezpečnostní technik, pokud by měl schopnost mluvit.

Srovnání výkonů a kroutících momentů sériového motoru a seřízeného na vyšší výkon - nižší životnost
Srovnání výkonů a kroutících momentů sériového motoru a seřízeného na vyšší výkon - nižší životnost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.45 (?), 14.11.2008 22:30

Já jsem vytunil Dolmarku 500 tím, že jsem byl lehce v rauši a nalil jsem do ní benzín do čtyřtaktní sekačky tudíž bez oleje. Po pár minutách začala měnit zvuk tak jsem k ní skočil a vypnul jsem jí. Po vychladnutí jsem vylil benzín a nalil novej s olejem. Dodnes maká beze změn, je to bezvadná pila a jinou bych nechtěl. Tuning to ale byl.

PS. Dont drink and saw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 14.11.2008 22:35

Celkově se sešlo více andělů strážných a dobře to dopadlo. V takovém stavu brát pilu do ruky...  dále stačilo opravdu málo a měnil jste minimálně píst. Je to určitě zkušenost s dobrým koncem, což často nebývá.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.46 (?), 14.11.2008 23:06
U motorek o obsahu 50 ccm je lepsi vykon kolem deseti koni a pila nedosahuje ani polovinu. To znamena, ze tam jiste rezervy jsou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 14.11.2008 23:22
na každou otázku existuje jasná, lehce srozumitelná, logická a zároveň nesprávná odpověď :-D Motor traktoru zetor 50 má obsah okolo 4000 ccm a má asi 50koní takže by měl jít vytunit na podobný výkon jako má Audi A8 (na 240kW)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 14.11.2008 23:28

jj, takhle to vytunit jde, akorát se to potom původnímu motoru moc nepodobá :-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.53 (?), 14.11.2008 23:30
U toho traktoru by to bylo slozitejsi a musel by jste vylepsit brzdovou soustavu nebo aspon doplnit padakem, ale mezi motorem pily a motorky neni zase tak velky rozdil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika