Vytažené startovací lanko - pila Hecht 956



host - 11.97 (?)
26.11.2014 21:38

Nechápu podstatu vašeho nic neříkajícího, řekl bych, až matoucího příspěvku do diskuze (opření pružiny o drážku - to fakt nevím jak vypadá), a kromě jiného jsem včera už psal (o pár příspěvků výše), že jsem dal pilu do servisu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 56.206 (?), 26.11.2014 16:42

Byl jste kousíček od vyřešení problému svépomocí. Ten konec pružiny zahnete jen do tvaru U (nikoliv do kola) a zaklesnete za hranu kladku - viz červené šipky. Při tvarování ulomeného nebo deformovaného konce pružiny doporučuju místně nahřát.

spring
spring
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 26.11.2014 16:45

Druhý konec pružiny Vám drží kolík v krytu startéru, na který nasadíte kazetu s pružinou a kladkou - viz modré šipky. Navinutí šňůry a předpětí pružiny popsali kolegové výše.

cover
cover
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.97 (?), 26.11.2014 21:24

Moc díky. Teď mi to je jasný.

Když jsem to poprvé rozebral, tak ten konec pružiny byl krásně stočený do očka s průměrem cca1,5mm. Zprvu jsem si myslel, že byl konec pružiny nasazený na nějaký kolíček, který se ulomil. Jedním z mých pokusů bylo roztažení konce pružiny a její nasazení na hranu kladky, ale na tu protilehlou část - připadalo mi to logičtější, i když jsem na té (co jste označil šipkou) viděl mírné zkosení. Po tomto neúspěšném pokusu, kdy se pružina a očko lehce zdeformovaly, jsem další pokusy vzdal. Ještě jsednou díky za pomoc - příště už budu vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.199 (?), 26.11.2014 17:01
Kdo nechápe, že se vnitřní konec pružiny opře o drážku v cívce, aby se pružina mohla napínat, běžte rovnou do servisu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.97 (?), 26.11.2014 21:38

Nechápu podstatu vašeho nic neříkajícího, řekl bych, až matoucího příspěvku do diskuze (opření pružiny o drážku - to fakt nevím jak vypadá), a kromě jiného jsem včera už psal (o pár příspěvků výše), že jsem dal pilu do servisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika