Vytažené startovací lanko - pila Hecht 956



host - 56.206 (?)
26.11.2014 16:42

Byl jste kousíček od vyřešení problému svépomocí. Ten konec pružiny zahnete jen do tvaru U (nikoliv do kola) a zaklesnete za hranu kladku - viz červené šipky. Při tvarování ulomeného nebo deformovaného konce pružiny doporučuju místně nahřát.

spring
spring
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 56.206 (?), 26.11.2014 16:42

Byl jste kousíček od vyřešení problému svépomocí. Ten konec pružiny zahnete jen do tvaru U (nikoliv do kola) a zaklesnete za hranu kladku - viz červené šipky. Při tvarování ulomeného nebo deformovaného konce pružiny doporučuju místně nahřát.

spring
spring
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.206 (?), 26.11.2014 16:45

Druhý konec pružiny Vám drží kolík v krytu startéru, na který nasadíte kazetu s pružinou a kladkou - viz modré šipky. Navinutí šňůry a předpětí pružiny popsali kolegové výše.

cover
cover
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.97 (?), 26.11.2014 21:24

Moc díky. Teď mi to je jasný.

Když jsem to poprvé rozebral, tak ten konec pružiny byl krásně stočený do očka s průměrem cca1,5mm. Zprvu jsem si myslel, že byl konec pružiny nasazený na nějaký kolíček, který se ulomil. Jedním z mých pokusů bylo roztažení konce pružiny a její nasazení na hranu kladky, ale na tu protilehlou část - připadalo mi to logičtější, i když jsem na té (co jste označil šipkou) viděl mírné zkosení. Po tomto neúspěšném pokusu, kdy se pružina a očko lehce zdeformovaly, jsem další pokusy vzdal. Ještě jsednou díky za pomoc - příště už budu vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.199 (?), 26.11.2014 17:01
Kdo nechápe, že se vnitřní konec pružiny opře o drážku v cívce, aby se pružina mohla napínat, běžte rovnou do servisu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.97 (?), 26.11.2014 21:38

Nechápu podstatu vašeho nic neříkajícího, řekl bych, až matoucího příspěvku do diskuze (opření pružiny o drážku - to fakt nevím jak vypadá), a kromě jiného jsem včera už psal (o pár příspěvků výše), že jsem dal pilu do servisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika