Pila ktera vydrzi



host - 96.2 (?)
24.1.2015 21:50

NO jo, je to pech  :-) Ale hodně s ní špalkuju a to je větší záhul...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 96.2 (?), 24.1.2015 21:50

NO jo, je to pech  :-) Ale hodně s ní špalkuju a to je větší záhul...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hupino - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 211.189 (?), 24.1.2015 21:59

Tak jestli s ní špalkujete od rána do odpoledne pět, šest dní v týdnu celý rok a pořád dokola tak klobouk dolů..yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 24.1.2015 22:22

Neodvětvuju a pružiny zatím drží-alespoň mi to tak přišlo z diskuzí, že si na to hlvaně stěžovali. Prostě se větve nesmí sekat

Ale zajímalo by mě co se všechno změnilo při tom faceliftu. Proč tam nepasuje starší spojka? Jiný rozměr?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hupino - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 211.189 (?), 24.1.2015 22:38

Tak co se týče zadní pružiny tak nejdřív byla tvrdě poddimenzovaná, ta praskla na podívání, za pár měsíců vymysleli tu s tou hadrou, ta praskala uplně stejně jen jsem v klidu dodělal šichtu, protože to logicky drželo při sobě. Třetí varianta už je prostě silnější a je klid. K tomu facelitu. Jak jsem psal, nijak jsem to zvlášť nezkoumal. Jiný víčka, zesílená klika, komplet novej výfuk, delší šrouby na něm, na kartr dali o jeden šroub navíc, aby nechcal olej přes něj pod výfuk. To dřív bylo snad u všech co byli v těžbě. Asi toho bude víc. Mě to ještě v záruce přeházeli tzv.polomotor i s tím výfukem a kartrama.No a k tomu rozměru řetězu. Prostě to udělali jako dřív, na 357xp to z 0,325 na 3/8 přehodit šlo, na 346xp byl primárně 0,325 a hotovo. Na té nové to je prostě jinak. Je to asi špatný srovnání, ale nevím jak jinak to napsat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 24.1.2015 22:51

Díky:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.134 (?), 16.6.2015 20:20
Nemáte kryt řetězu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.131 (?), 24.1.2015 19:32
Ešte je tu jedna možnosť pre príležitostné rezanie pre menej skúsených tj. urobiť s profi píly farmársku pílu. Stačí len max. povolené otáčky nastaviť o 500-1000 ot nižšie ako udáva výrobca a dať oblú reťaz popr.pri kúpe ak by bola možnosť použiť - vymeniť reznú súpravu s 325 delením /samozrejme len do obsahu cca 60ccm/. Takto by mala aj profi píla vydržať neprofesionálne použitie za cenu trocha vyššej spotreby a menšej dravosti a pomalšej rýchlosti rezu. Už som to pár krát takto nastavil a píly príležitostným majiteľom v pohode šlapú. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 37.255 (?), 24.1.2015 21:51

Pán 103 -

Mám pracovné auto.Minule som kamarátovi viezol asi 150km E-čkového medveďa. Keď sme zastali pred jeho barákom tak mi išli lopatky opadať..Zaujímalo by ma čo na to poviete.Sú dve možnosti, buď je to katastrofálna ergonómia asi dva roky starého E klasse Mercedesa alebo zvyk na pracovné auto.Podľa toho ako to prezentujete je Mercedes katastrofálna ergonomická zliepka a ten čo chce zažiť ozajstnú ergonómiu má skúsiť staré Ducato.Tým chcem povedať že je to o zvyku.

 Jaro Š nevidím dôvod prežo by niekto kupoval profi stroj a potom mu ubral otáčky.A delenie tried strojov podľa reťaze či už,325 /  3/8 alebo hranata/okrúhla jen trochu scestné.Ono aj profi stroje môžu používať,325 okrúhlu retaz a hobby alebo farma môže používať veľkú 3/8 hranatú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.134 (?), 24.1.2015 22:43
Ja viem že je to scestné. Ale u hobíkov sú väčšinou buď veľmi poddimenzovane stroje / napr brat má MS211 a reže s ňou priemery aj nad 60 cm/. Alebo si niektorí kúpia kôli egu predimenzovanú profi mašinu a nevedia ani nabrúsiť reťaz. Technika rezu a bezpečnosť pri práci im nič nehovoria o základnej údržbe, prevádzke stroja ani nepočuli. S veľkou hranatou 3/8 už treba mať určité skúsenosti pri rezaní v lese /napr. rez zápichom do hrabu je s ňou veľmi problematický aj pre skúsenejších/. Takéto nastavenie robím iba vtedy, keď obsluha píly toto nevie. Pre príležitostného užívateľa profi píly bez skúseností je to jediná cesta ako výrazne predĺžiť životnosť a aj zčasti ochrániť obsluhu pred úrazom. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.2 (?), 24.1.2015 22:03

Nejde o to aby "profi pila vydržela neprofesiální použití". Nýbrž opačně! Aby farma farma vydržela profi zápřah

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika