Ostřička pilových řetězů Güde 2500 "profi"



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?) 
30.10.2008 17:51

Pedro, když si vezmu manuál, poslední tabulku, úhly jsou seřazeny 30/60/10.    30° je jasných, 60° u Comfortu najdete opravdu po přiložení vypnuté brusky k zubu, je tam však problém s tím číselníkem! 90/10° tam je to tak jak jsem napsal výše. Díky tomu zmatku v číselníku se asi budeme těžko domlouvat, zkuste si opatrně kotoučem ještě otočit, aby se "opsal" na zub. Na vašem číselníku to bude někde okolo 50°, ještě záleží na vyklopení, to dejte na nulu - svorka rovně -, pak nastavujte teprve čelo zubu. Pilník ve vodítku ten úhel udělá, ale tím, že část ho zůstane nad zubem a svým průměrem.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 30.10.2008 20:00

Tak páni. vrátil som sa od ponku. Nahodil som do vodítka brúsky new saw chain stihl.325/1,6. Brúska má nastavený uhol 85st. Kotúč "oblizuje" zub ako naša malá cica, keď dostane vrchnák zo salka. Žiadne drhnutie stupníc sa nekoná. Tak neviem či buď mám inú gude 2500, alebo iné reťaze v každom prípade som s toho vedľa ako tá 1,5kubíková jedľa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 30.10.2008 22:43
Drhnutí stupnice bylo jen díky špatně napasovanému štítku, ne proto, že bych se snažil vytočit držák za roh. [br] A na Radka: 30° je jasných, 60° je místo 85° a udělá se vyhnutím ramene a těch 90°/10° se udělá vyhnutím držáku řetězu - 10° od vodorovné roviny, tedy 80° od svislé roviny. V manuálu, na který jsem dal odkaz v prvním příspěvku je to obrázek č. 9.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.10.2008 23:39

Děkuji Pedro, za poučení který úhel je který. Za těch pár dní co brousím jsem si ještě nestačil všimnout. Ale vážně, pokusím se dopátrat letáček, který jsme tenkrát dostali k novým Comfort řetězům a dát ho sem. Jsou tam rozkresleny úhly nového provedení! Jinak mi tato doskuze připadá jako ta o sundávání věšáků. Do toho ještě ARB napíše úhel 85°a podle toho manuálu, který jsem stáhl přímo na GUDE. cz, by byl kotouč téměř rovně jako na omezováky!? Jsem z toho jelen.  Na JOLLY i na mé starodávné Oregon brusce je číselník pro úhel řezu v zadu, na rameni a protiryska na spodním stole. Dám sem ještě radši obrázky dvou úhlů dost podobných a přitom zcela jiných. Je to staré provedení!

Radek

Úhel čela zubu
Úhel čela zubu
Úhel řezu
Úhel řezu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
standovic - (7) - 224.10 (?), 16.12.2008 19:36

Tak jsem se taky stal majitelem teto brusky, slozil jsem ji do kupy, pridelal ke stolu a uz se brousi o sto sest bez problemu.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 6.2.2009 17:50

Já mám tu brusku také a s úhly není problém, je to pro stihl 60° a pro oregon normální provedení 60° (pro modré 55°) úhel 85°uváděný u některých řetězů je myšlen úhel v podélné rovině zubu, který se ale na brusce nenastaví. Tato bruska je naprosto stejná jako bruska OREGON. Jenom bylo nutno dokončit opracování odlitku na kulové ploše upínače a drážku upínače tak, aby bylo možno docílit 10°na obě strany na broušení BP řetězů.FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 6.2.2009 20:37

Nevím kde jste přišel na úhel 60° u STIHL, právě tyto řetězy, byly první s úhlem 55° a úhel 85° je zobrazený na prvním obrázku výše, ten se nenastavuje nikde, ten je daný šířkou kotouče, průměrem pilníku a úhlem břitu! A už vůbec není v podélné rovině!  Je to úhel čela zubu!!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 7.2.2009 12:15

FO-je to na krabičce k řetězu33RSC(3(, 36RSC(3). Jinak se přiznám, že mi terminologie u zubu řetězu jako řezného nástruje nesedí s terminologií vžitou u obrábění, kde jsou zavedeny pojmy úhel čela, úhel hřbetu a úhel břitu., kde součet těchto úhlů činí 90°. V příručce oregon německé verzi a české verzi je nazýváno Dachsneidewinkel=úhel břitu, Brustschneidewinke=úhel čela. Když se projdu tabulkou přehledu řetězů Stihl (na krabičce), nebo inofmací Oregon, nemohu si nijak odvodit, jak vznikají úhly 80°75°jako t.zv. úhel čela. To jsem si i v cadu kreslil geometrii zubu.  Na kabičce Stihl jsou uvedeny úhly čela. Není asi předmětem této dikuze rozebírat terminologii. Cílem by mělo být získat praktické informace, v tomto případě nastavení sklonu kotouče brusky. Jinak vyjadřuji obdiv panu Radkovi, za jeho soustavnost a píli a chuť podělit se se svými značnými zkušenostmi a znalostmi. F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 7.2.2009 13:02
Je to smutné, hlavně z toho pohledu, že jsme vstoupili do EU a zavedlo se ISO, pak jen člověk těžko chápe proč? Nevím, zda je pro každého pochopitelné co veškeré ty úhly znamenají a jak se špatně provedené broušení na výkonu řetězu projeví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 9.2.2009 16:59

FO- ještě doplnění. Doporučuji zkontrolovat stupnice. Stupnice pro nakonění kotouče se rozcházejí u mého kusu o cca 3°. Po přeměření jsem zjistil, že ta stupnice zepředu je správná.

Jěště pro R.B: Pokud se týká broušení řetězů Stihl. Údaje na krabičce skutečně znamenají úhel nazývaný v termonologii pilových řetězů úhel čela. Jelikož se skutečně jedná o úhel, jak mě opravil R.B, o úhel měřený na kraji zubu, bude jeho velikost různá u zubů hranatých(LP) a kulatých (BP). Vlivem radiusu zubu bude nejkrajnější bod níže a tedy v radiusu kotouče a tedy úhel větší (z toho těch 85°). Jelikož se podle tohoto úhlu nedá bruska nastavit, stavil jsem se v autorizovaném servisu STIHL. Odpověď: my to máme na brusce pevně nastavené a tak brousíme. Zavolal jsem do STIHlu, a tam jsem se dozvěděl, že nastavují 40°od svislice, tedy 50°. Vzal jsem nový řezěz 36RSC nastavil 30/50/0 a načernil zub, dotknul jsem se a byla to pravda: 50°. Proto se omlouvám, jestli jsem někoho mystifikoval, ale brušeno na 60°bude také řezat.

F.O

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika