Nová lišta, nový řetěz - HQ 55



Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 106.99 (?)
28.3.2015 13:21

Na fotu nového nebroušeného řetězu vidím hodně tupé ostří, tak nevím co si o tom mám myslet?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 1.230 (?), 28.3.2015 9:27

Navíc tupý a broušený na špatný úhel čela. Ke Standovi také z Hradce: Řetězy skip a semi skip, se používají proto, aby bylo méně zubů v řezu, tedy, aby byla pila méně zatížena. (na př. při podélném řezání). Tady je ale opačný případ.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.230 (?), 28.3.2015 9:36

Na liště je osazen hobby řetěz 21VG, který se v 1,5 nedělá.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 28.3.2015 9:45

Pane FO, obdivuji vaši zkušenost poznat i typ řetězu, já tam viděl jen to "ostří jak dvě dámské půlky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.230 (?), 28.3.2015 9:41

Máte lištu Micto Lite, tak na ni dejte řetěz, který na ni patří: 95VPX.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.103 (?), 28.3.2015 7:43

On je rozdíl v tom, jestli máte řetěz kulatý nebo hranatý, pokud jste měl 1,5 hranatou a novou 1,3 máte kulatou, může se vám zdát, že pila ztratila výkon, ochotu řezat a řezný výkon. Hranatý řetěz je mnohem více agresivní. Při změně lišty a řetězu, jste se měl určitě podívat i na řetězku, je to pár korun a pokud je vychozená, ničí vám vodící články, které pak špatně chodí na rolltopu, drhnou v liště (při vyplé pile vyzkoušejte popotahovat řetěz, musí jít zlehka po celém obvodu bez drhnutí a odporu). Druhá možnost problému je dosti častá, ten kdo vám pilu prodával, dobře věděl proč, oživil její blížící smrt a vy jste koupil oživlou mrtvolu, řetěz s tím nemá nic společného. Poslední možnost, zeptat se Mulldera a Sculiové, čím by to mohlo být???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 28.3.2015 7:53

Ještě mě napadla jedna možnost, pokud jste koupil blbou lištu se špatnou dírou na olej, lišta špatně maže a řetěz potom stojí, při nasazování zkontrolovat jestli díra na liště sedí s výtokem, jestli je čistá a zkontrolovat při chodu, na kusu šedé krabice nebo na něčem, na čem uvidíte olejovou stopu, jestli vám ze špičky lítá olej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 106.99 (?), 28.3.2015 13:21

Na fotu nového nebroušeného řetězu vidím hodně tupé ostří, tak nevím co si o tom mám myslet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.230 (?), 28.3.2015 15:53

Omlouvám se za ten 91VG, pořádně jsem se nepodíval a ozub pily se mi jevil jako bezpečnostní článek. Ten samotný řetěz je ale 1/4",tedy do nové lišty nevhodný. Vhodný je opravdu 95VPX.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 28.3.2015 16:15

ještě se zeptám, takhle od oka mi připadá, že omezováky jsou příliš nízké, takže zakousnutí řetězu může být i z důvodu příliš silného úběru. Ale v oku to nemám, používám jak... vždy měrku.

No v první řadě asi pán tazatel nasadí starou řeznou soupravu a porovná stav se stavem před nákupem nové. Myslím si, že pila do servisu nemosí a bude platit řešení dle pana FO. No a pak nastne to nejdůležitější - udržet si pořádek v řetězech a lištách.

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.116 (?), 28.3.2015 17:29

tupy, zub se na ostři leskne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika