Nová lišta, nový řetěz - HQ 55



host - 1.230 (?)
28.3.2015 15:53

Omlouvám se za ten 91VG, pořádně jsem se nepodíval a ozub pily se mi jevil jako bezpečnostní článek. Ten samotný řetěz je ale 1/4",tedy do nové lišty nevhodný. Vhodný je opravdu 95VPX.

FO

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 1.230 (?), 28.3.2015 9:27

Navíc tupý a broušený na špatný úhel čela. Ke Standovi také z Hradce: Řetězy skip a semi skip, se používají proto, aby bylo méně zubů v řezu, tedy, aby byla pila méně zatížena. (na př. při podélném řezání). Tady je ale opačný případ.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.230 (?), 28.3.2015 9:36

Na liště je osazen hobby řetěz 21VG, který se v 1,5 nedělá.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 28.3.2015 9:45

Pane FO, obdivuji vaši zkušenost poznat i typ řetězu, já tam viděl jen to "ostří jak dvě dámské půlky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.230 (?), 28.3.2015 9:41

Máte lištu Micto Lite, tak na ni dejte řetěz, který na ni patří: 95VPX.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.103 (?), 28.3.2015 7:43

On je rozdíl v tom, jestli máte řetěz kulatý nebo hranatý, pokud jste měl 1,5 hranatou a novou 1,3 máte kulatou, může se vám zdát, že pila ztratila výkon, ochotu řezat a řezný výkon. Hranatý řetěz je mnohem více agresivní. Při změně lišty a řetězu, jste se měl určitě podívat i na řetězku, je to pár korun a pokud je vychozená, ničí vám vodící články, které pak špatně chodí na rolltopu, drhnou v liště (při vyplé pile vyzkoušejte popotahovat řetěz, musí jít zlehka po celém obvodu bez drhnutí a odporu). Druhá možnost problému je dosti častá, ten kdo vám pilu prodával, dobře věděl proč, oživil její blížící smrt a vy jste koupil oživlou mrtvolu, řetěz s tím nemá nic společného. Poslední možnost, zeptat se Mulldera a Sculiové, čím by to mohlo být???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.103 (?), 28.3.2015 7:53

Ještě mě napadla jedna možnost, pokud jste koupil blbou lištu se špatnou dírou na olej, lišta špatně maže a řetěz potom stojí, při nasazování zkontrolovat jestli díra na liště sedí s výtokem, jestli je čistá a zkontrolovat při chodu, na kusu šedé krabice nebo na něčem, na čem uvidíte olejovou stopu, jestli vám ze špičky lítá olej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 106.99 (?), 28.3.2015 13:21

Na fotu nového nebroušeného řetězu vidím hodně tupé ostří, tak nevím co si o tom mám myslet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.230 (?), 28.3.2015 15:53

Omlouvám se za ten 91VG, pořádně jsem se nepodíval a ozub pily se mi jevil jako bezpečnostní článek. Ten samotný řetěz je ale 1/4",tedy do nové lišty nevhodný. Vhodný je opravdu 95VPX.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 28.3.2015 16:15

ještě se zeptám, takhle od oka mi připadá, že omezováky jsou příliš nízké, takže zakousnutí řetězu může být i z důvodu příliš silného úběru. Ale v oku to nemám, používám jak... vždy měrku.

No v první řadě asi pán tazatel nasadí starou řeznou soupravu a porovná stav se stavem před nákupem nové. Myslím si, že pila do servisu nemosí a bude platit řešení dle pana FO. No a pak nastne to nejdůležitější - udržet si pořádek v řetězech a lištách.

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.116 (?), 28.3.2015 17:29

tupy, zub se na ostři leskne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika