Netěsnící průchodka



Kilja - (14) - 203.170 (?)
15.3.2014 10:54

Tak jsem to prozatím vyzkoušel "na sucho" a vypadá to docela dobře. Teď jen aby to těsnilo, až do toho naleju benzín. Zatím díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Kilja - (14) - 203.170 (?), 14.3.2014 12:41, zobrazeno: 6373x

Dobrý den všem,
mám motorovou pilu AL-KO BKS 35/35II. Po podzimním vyčištění a vyjetí benzínu, jsem letos potřeboval prořezávat stromy a nastal problém. Po naplnění pily benzínem začal benzín přímo téct z pily. Po jejím rozdělání jsem zjistil, že gumová průchodku, která utěsňuje průchod hadiček z nádržky do karburátoru netěsní. Zřejmě je materiál průchodky nekvalitní, benzín jej míně naleptal a po vyschnutí se smrskl. Stejná závada se mi projevila již jednou, ale to byla pila ještě v záruce, tak jsem to neřešil.
Když jsem se ptal v opravně na ND, tak se dá objednat pouze celý blok obou nádržek (benzín a olej) za cca 680,- Kč (cena průchodky je možná 50,- Kč).
Nemáte někdo nějaký nápad, jak tuto průchodku v otvoru utěsnit? Pro ilustraci přikládám pár fotek.
Po této zkušenosti určitě nebudu dodržovat doporučení výrobce a nechám pilu zazimovat pěkně namokro (s benzínem)!
Nyní průchodka odpočívá v benzínu a doufám, že nabobtná!
Díky všem za každou radu.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.206 (?), 14.3.2014 17:18

Tyhle průchodky mě štvaly už na vyžínači AL-KO, kde byla v nádržce podobná a ta dokonce časem praskla úplně a nedržela v nádržce. Materiál asi nebude nekvalitní, možná jen nevhodný pro použití s etanolovým benzínem (což ale vyjde nastejno). Můžete ji zkusit napevno přilepit do nádržky nějakým chemikáliím odolným a elastickým lepidlem, ale netuším jakým. Druhá možnost je regenerovat průchodku v nějakém přípravku na pryž, třeba Regum a podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.63 (?), 15.3.2014 9:02

Zdravím, obalte průchodku teflonovou páskou a nasuňte ji zpět. Lepidla nebo tmely jsou ve styku s benzínem problém. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kilja - (14) - 203.170 (?), 15.3.2014 10:54

Tak jsem to prozatím vyzkoušel "na sucho" a vypadá to docela dobře. Teď jen aby to těsnilo, až do toho naleju benzín. Zatím díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.206 (?), 15.3.2014 16:32

Ještě mě napadlo navléct na tu drážku průchodky gumičku, která by její obvod zvětšila a utěsnila (jako radil Standa tu instalatérskou pásku) - buď nějaký O kroužek ze sortimentu vodo-topo, co bude sedět rozměry, nebo obyčejnou na culíky. Utěsnit by to mohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.63 (?), 16.3.2014 9:45

Zdravím, na utěsnění benzínu nelze použít běžnou gumu, "O"kroužky, pokud nejsou přímo pro styk s benzínem, nejprve zvětší objem a později se rozloží. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 56.206 (?), 16.3.2014 12:01

Děkuju za rozšíření obzoru, Stando - na některou nekvalitní pryž (typicky čínská) stačí dokonce jen čistá voda: takhle mi odešly o-kroužky na levných plastových hadicových spojkách z OBI a těsnění u čerpadla Einhell. Popraskaly na povrchu a po čase se úplně rozsypaly. Butylová a kaučuková pryž by ale benzínu a oleji měla odolat bez problémů (otázka je, jak to z pytlíku o-kroužků poznám, že?).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kilja - (14) - 203.170 (?), 16.3.2014 11:36

Jak jsem se již zmínil, tak jsem podle rady od Standy obalil průchodku tefl. páskou a včera jsem do nádržky nalil benzín. Zatím to neuronilo ani kapku. Zítra to prověřím znovu. Jestli to bude v pohodě, tak Stando DÍKY laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika