Motorová pila Stihl - Husgvarna



host - 169.98 (?)
22.1.2008 13:33
Neustále přemýšlím, čím nahradit tuto pilu, která už má hodně za sebou a neustálé investice do oprav už asi nemají smysl. Zatím se zdá, že výkonově stejná a přitom jednoznačně nejlevnější varianta je Stihl MS 390. HQ jsem odepsal - v požadovaném výkonu stojí hodně a kupovat farmářku ranchera s výkonem jen 2,5kw a hmotností téměř stejnou jak MS 390 (ovšem výkon 3,4 kw) je blbost. Nevím jak je na tom Dolmar - podobný výkon za dané peníze asi taky nebude?! Má někdo zkušenosti s MS 390 resp. může někto poradit jinou variantu? PS: Lehkou pilu mám (MS250), takže hodně chválená MS 280 se mi zdá být dobrá jako jedna pila ale ne jako náhrada 262 xp PS2: Děkuji za rady a zkušenosti S
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 169.98 (?), 22.1.2008 13:33
Neustále přemýšlím, čím nahradit tuto pilu, která už má hodně za sebou a neustálé investice do oprav už asi nemají smysl. Zatím se zdá, že výkonově stejná a přitom jednoznačně nejlevnější varianta je Stihl MS 390. HQ jsem odepsal - v požadovaném výkonu stojí hodně a kupovat farmářku ranchera s výkonem jen 2,5kw a hmotností téměř stejnou jak MS 390 (ovšem výkon 3,4 kw) je blbost. Nevím jak je na tom Dolmar - podobný výkon za dané peníze asi taky nebude?! Má někdo zkušenosti s MS 390 resp. může někto poradit jinou variantu? PS: Lehkou pilu mám (MS250), takže hodně chválená MS 280 se mi zdá být dobrá jako jedna pila ale ne jako náhrada 262 xp PS2: Děkuji za rady a zkušenosti S
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 22.1.2008 16:53

Tady Vás musím upozornit, že náhradu profi pily farmářskou pilou byť stejného výkonu znamená jít do kompromisů. H262XP má uzavřený 4 kanál a úzkou ergonomickou konstrukci, kombinaci pružin a gumových tlumičů, ohlehčený píst, motor má max. výkon při 9600ot./min a je velmi pružný a ekonomický. Filtrace je lepší a materiál skříně také. Tuto pilu chcete nahradit typem, který se v podstatě vyráběl současně s H262XP s označením 039 - nějaké změny nastaly, ale v podstatě jste v situaci, že ze zhruba stejné doby porovnáváte profi a farm. Jestli toto víte, tak v pořádku.  Lepší varianta je např. Dolmar PS5000, Stihl MS341, H359 (příp. Jonsered), SOLO 651 - pořád jsme v profi a velký výkon a nízká hmotnost, moderní konstrukce - všechny tyto pily jsou podstatně silnější než MS250 - což je vhodná kombinace. Ale všechny tyto pily nedosahují výkon cca 3,4-3,5kW Vaší H262XP. Teď  záleží jestli takový výkon nutně potřebujete. Pokud ano, tak v profi je tomu nejblíže PS6400, příp. možná SOLO, ale cena a hmotnost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.226 (?), 22.1.2008 17:24

Jsem vlastníkem pily HQ 357 XP a nemůžu si jí vynachválit. Nejsem profesionální dřevorubec ale do lesa chodím často. Tuto pilu bych doporučil všem a co se týče náhrady na HQ 262 XP tak si myslím že by to nebyla špatná volba ale to už posuďte sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.58 (?), 22.1.2008 18:08

Děkuji za odpovědi.

Možná jsem zapoměl napsat, že ta 262 xp byla koupena z druhé ruky za dobrou cenu, ale už jsou s ní delší dobu problémy. Každopádně neuvažuji, že pudu do profi třídy - je to pro mě zbytečné. Spíš mě fascinuje ta MS 390 svým poměrem cena/výkon/hmotnost. Letos byla akce na MS 310 a hodně jsem o ní uvažoval, až akce skončila. Proto se ptám jestli je, nebo jsou to fakt tak zastaralé modely, že je nemá smysl za uvedené peníze kupovat? V případě Dolmaru 5000 - asi bych v tomto výkonu a ceně šel předse jenom do MS 280 - kvůli stejnému benzinu do obou pil a dobrým skušenostem. Nebo počkat na inovaci farm. řady stihlu? Aby se zatím ta HQ úplně nerozpadla :-)

S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 22.1.2008 18:59

MS 280 je modernější pila a tu bych Vám doporučil. Přece jen to vypadalo, že náhrada profi pily by měla být profi pilou. Takto si můžete porovnat oba modely a podle toho se rozhodnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 22.1.2008 19:13

A když MS 280, tak MS 280i. Nižší spotřeba lepší akcelerace motoru netřeba řešit H šrobek. Není tam. Jen zkušenosti s touto inovací zatím moc nejsou. Tady si, pokut máte zájem, můžete něco o MS 280i přečíst.
http://www.stihl.cz/navi/zabava/files/podzim_2007.pdf

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 22.1.2008 19:22

Jo a psal jste o MS 390tce. Já nevím, dnaska bych ji už asi nekupoval. Nejzajímavější na ní je cena. Je to taková krabice mně se moc nelíbí. A ta váha taky nic moc. Nevím no, myslím si že má odzvoněno. Ale pozor, je to jen můj názor!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 22.1.2008 21:48

A co Solo 651, máte nějakou zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.98 (?), 24.1.2008 9:00
No, že vypadá jako krabice máte pravdu, ale už doma jednu takovov krabici mám a subjektivně můžu říct, že to provozu vůbec nevadí. Na druhou stranu však poměr hmotnost/výkon je naprosto špičkový a myslím že u ostatních farm. pil by jsme takový ani nenašli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 24.1.2008 9:23

390ku mám taky mám taky a na přípravu paliva ideál, jak se říká výkon ničím nenahradíš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika