Motorová pila Oleo-mac



host - 213.24 (?)
11.8.2009 22:20

Mám Oleo- mac 935X od roku2000 z Mamf. Do dňa 6.8.09 som s ňou okrem oleja, benzínu a nabrúsenia nič nerobil-opravy. V tento deň mi pri rezaní stromu postupne prestala isť. Nechcel som jú sám opravovať, tak som šiel do zn. servisu. Boli ochotný, vyčistili ben. filter, rozobrali karburátor a TRI hodiny ju nastavovali.Lebo na sluch ser. technika nešla dobre. Stoho nastavovania som bol veľmi nervozny(3hod) tak som požiadal aby ju nehal tak, veď ide. Na druhý deň som sa ju snažil naštartovať, ale sa mi to nepodarilo ani po hodine, ale čo ma prekvapilo netiekol len olej na mastenie reťaze ale aj benzín. Po skúsenosti zo servisom som sa ju rozhodol nastaviť sám. Rozobral som karburátor, bolo pretrhnuté tesnenie preto tiekol benzín a podľa svojho ucha som ju nastavil. Ide, ale na tú robotu čo ja ju na chate používam mi stačí. Samozrejme ak vydrží.Za opavu v servise odomňa nechceli NIČ. Ostal som prekvapený. Akurát, že by bol treba nový karburátor za 50€. Pekne ďakujem.Zakže mám zmiešané pocity z píly OM a servisu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
      
host - 206.219 (?), 30.6.2009 21:19

dobrý den, ten unašeč stojí cca 250 kč, to si myslim že ještě jde.  Jinak bez toho to jde asi taky, ale když tam bude, tak tim nic nezkazíte...:). Jinak doporučuji zkontrolovat i klikovou hřídel, pokud byl náraz větší může být ohnutá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.11 (?), 2.7.2009 14:12
Ja som kupoval z Mount. unašač na kosačku castel resp. mounfield, pozor na os motora! Brigss ma 22 mm, Honda 25 mm, najmenej 5x som predajcovi povedal že mam motor Hondu, pri montáži som zistil že diera je primala, samozreme predal unašač na Brigss, musel som ist´spolu 70 km kvoli výmene.Ak má kosacka pohon, s unašačom je i remenica v jednom kuse (asponˇv mojom prípade/. Chybný unašač som jednoducho opravil- namiesto seknutých poistných kolikov po prevrtani som osadil AL nity, trochu upravené na sústruhu tak aby dole neavypadli a vrch som do zapustenej diery zaklepal. Doposial perfektne funguje! Novy mám v rezerve. Bolo by dobré zistit´aky material vyhovuje na strih originalu, ten hlinik som náhodou mal po ruke.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.191 (?), 29.7.2009 11:18

Oleo-Mac je nahodou dobra znacka, dokonca ma aj pomlcku horsie je to vsak s pilamy, tie su ozaj na prd. Ked v Bratislave otvorili prvy Mounfield kupil som slabsiu z dvoch ponukanych midelov 941. Ked som ju doma poskladal a chcel nastartovat trvalo to pol dna, nebola ani nastavena v tzv zakladnom nastaveni, potom asi 2 roky isla "dobre" ale pri naozaj malej zatazi.Ked same zacali kurit iba drevom bolo to v ... Prestala startovat a ked ju v neznackovom servise otvorili zistili, ze povrch valca je v jednom mieste vydraty. zaver- hodit do kontajnera lebo suciasty stali 7000 sk. Bolo to vsak drasticke riesenie tak som po dalsich dvoch rokoch skladovania v rozobratom stave v Prievidzi kupil kruzky za 300 sk.- poskladal a isla dalej ale takym sposobom ze som sa vzdy ujedovalked som nieco rezal, Neustale problemy zo startovanim a volnobehom atd. Pred mesiacom prestala mazat! Olejove cerpadlo je v ri.. ozubenie je na jednom mieste na tom piestiku znicene v Mounfilde chcu za nove 50E a to im teda nedam. Vcera som sa zobral a kupil akciovu Stihl MS 290 za 500E. 3kW velke delenie retaze! Mounfild predava za take iste ceny uplne ... Praci cest!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.158 (?), 30.7.2009 13:01

Ahoj. Mám pilu Ole-mac 951 - 12 let. ročně v provozu cca 10 hodin a nemám dodnes sebemenší problém. Možná jsem měl jen štěstí na dobrý kus, nebo to může být "rukama". Lištu mám 47 cm a řežu stromy přes celou délku listu. Pokud máš dobře nabroušenej řetěz jede jak do másla a v porovnání s jinýma pilama mi nepřipadá vůbec hlučná.Na plnou nádrž jede určitě 30 min. Nejdůležitější je kvalitní olej do benzínu a na mazání řetězu, správnej poměr míchání s čerstvým benzínem , ostrý řetěz a čistý vzduchový filtr. SVíčku mám původní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.55 (?), 31.7.2009 20:23

ahoj, poradil byste mi někdo, jestli se vyplatí koupit Oleo-mac křovinořez 733 T. Znáte ho někdo? Kolik byste za něj dnes dali?

děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 74.223 (?), 3.8.2009 14:36

Já mám OM 735 T, to bude asi podobný, má objem 40 ccm. Funguje od roku 2003 bez problémů. Slabší bych rozhodně nebral, spíše silnější. Přišel tehdy asi na 12500, jde o to, jestli byste dnes neměl za podobné peníze něco značkovějšího. Rozhodně na doma a melouchy postačí co mám, snadno se mění(aspoň mně) struna, se kterou seču 99% času. Doteď vše původní, jen je probroušená poloaut. strunová hlava. Dodržuji čerstvou směs 2-3% a stroj nijak nešetřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.44 (?), 3.8.2009 21:25

Já mám na oleo- mac rozporuplné názory švagr tuto pilu zadřel ale až po "odborném "seřízení v mountfieldu takže asi profíci, já mám křoviňák 740 a jsem spokojený šlape jak hodiny, už jsme to tu probírali že je těchto výrobků prodáno mraky a většinou amatérům kteří se na zvýšené poruchovosti podílejí nemalou měrou, takže jak to tu bylo několikrát řečeno je to o lidech jak v servise tak v uživateli tak ve výrobci, ti italové asi nemají takovou sílu jako my o dvě hlavy větší slované, takže když to dorvem tak zákonitě něco musí uletět a už je problém -takže s citem a ostrý řetěz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.223 (?), 6.8.2009 20:26

Co jady takhle pročítám, tak obecně se jim (OM) křoviňáky (kosy) asi povedly víc než pily, ale seřízení má určitě vliv. Jak tu psal už Radek apod., může chybné seřízení asi způsobit až zadření motoru. Já na 735 ještě nesáhl a seče, startuje výborně a se spotřebou jsem taky spokojen. Při koupi mi to sice nabízeli, ale nějak jsem jim neuvěřil a do servisu jim to nesvěřil.  Jen zdůrazňuji pro všechny-berte raději výkonnější typ, i já měl vzít raději 740, no tak příště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 213.24 (?), 11.8.2009 22:20

Mám Oleo- mac 935X od roku2000 z Mamf. Do dňa 6.8.09 som s ňou okrem oleja, benzínu a nabrúsenia nič nerobil-opravy. V tento deň mi pri rezaní stromu postupne prestala isť. Nechcel som jú sám opravovať, tak som šiel do zn. servisu. Boli ochotný, vyčistili ben. filter, rozobrali karburátor a TRI hodiny ju nastavovali.Lebo na sluch ser. technika nešla dobre. Stoho nastavovania som bol veľmi nervozny(3hod) tak som požiadal aby ju nehal tak, veď ide. Na druhý deň som sa ju snažil naštartovať, ale sa mi to nepodarilo ani po hodine, ale čo ma prekvapilo netiekol len olej na mastenie reťaze ale aj benzín. Po skúsenosti zo servisom som sa ju rozhodol nastaviť sám. Rozobral som karburátor, bolo pretrhnuté tesnenie preto tiekol benzín a podľa svojho ucha som ju nastavil. Ide, ale na tú robotu čo ja ju na chate používam mi stačí. Samozrejme ak vydrží.Za opavu v servise odomňa nechceli NIČ. Ostal som prekvapený. Akurát, že by bol treba nový karburátor za 50€. Pekne ďakujem.Zakže mám zmiešané pocity z píly OM a servisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 118.44 (?), 15.8.2009 21:57

Dnes mám nějaký psací den tak vám napíšu ještě zážitek z dnešního dne dělam nový plot tak jsem staré betonové sloupky nechal vytrhat těžkou technikou neboť už se rozpadaly a byly vyvrácené poslal jsem synovce který pomáhá u obecního úřadu v a seče s křovinákem stihl bohužel nevím jaký typ ať mi poseče trávu pod plotem, mojím oleo macem 740 a nečekal jsem žádné nadšené výkřiky, ale opak byl pravdou.Nemohl si ho vynachválit a říkal že už mají druhý stihl a je to prý zgarb je slabý oproti memu oleo a je prý pořád v opravě to mě utvrdilo v názoru že všechno oleo mac asi nebude naprd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika