Motorová pila Oleo-mac



host - 0.245 (?)
4.2.2016 12:07

Nevím proč tady lidé pořád rádi kritizují.S pilama pracuji asi 25let a nejem s Hs. či St. ale i jiné včetně

Ol.947 nebo nové GC440.Ta pila vůbec za ty peníze není špatná a na jednu nádrž řežu asi 35-40 min a pokud vy ne tak si to nechejte seřídit.Právě ty štouralové udělaj tu spotřebu aj. problémy.Kamarád Jarda má Ol.947 a dělá tesařinu denně s ní hodně let.Nikdy jsem neslyšel, že s ní má problém.Správný poměr benzín olej a ne M2T.Je to ojej krátký neboli nemaže dobře a u mnoha pil a motorů s tímto olejem padá záruka.Seřizování nemá cenu tady vysvětlovat.L-H-T. Laik by vůbec neměl do tohoto sahat, pak mu málo maže, je přetočená, nemá výkon či žere.Nato je servis nebo les.hajný jako já co jsme to v Písku studovali.Ten Ol.pila stojí okolo5-9 tisíc a H či S či D či E či Hit. či Echo či Jon, Solo aj. 15 tis.a víc.Využijete to?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
   
host - 73.140 (?), 4.2.2014 8:18

Neměl jsem OM947, ale 952. V manuálu ani slovo, ale šrouby držící lištu byly zapuštěné v plastové konstrukci. Po pár měsících vylezly z materiálu. Prý se to mělo utahovat momentovým klíčem :-))). Při reklamaci v Českém Těšíně jsem byl odeslán do pr... Jinak řev, vibrace a spol.. Krom šroubů byla pila ve výborném stavu. Řetěz mazaný, benzín kvalitní, uložení v suchu a bez prachu. Pravidelně čištěná. Koupil jsem HQ359. Pohoda, klid, vynikající servis. OM nebrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.245 (?), 4.2.2016 12:07

Nevím proč tady lidé pořád rádi kritizují.S pilama pracuji asi 25let a nejem s Hs. či St. ale i jiné včetně

Ol.947 nebo nové GC440.Ta pila vůbec za ty peníze není špatná a na jednu nádrž řežu asi 35-40 min a pokud vy ne tak si to nechejte seřídit.Právě ty štouralové udělaj tu spotřebu aj. problémy.Kamarád Jarda má Ol.947 a dělá tesařinu denně s ní hodně let.Nikdy jsem neslyšel, že s ní má problém.Správný poměr benzín olej a ne M2T.Je to ojej krátký neboli nemaže dobře a u mnoha pil a motorů s tímto olejem padá záruka.Seřizování nemá cenu tady vysvětlovat.L-H-T. Laik by vůbec neměl do tohoto sahat, pak mu málo maže, je přetočená, nemá výkon či žere.Nato je servis nebo les.hajný jako já co jsme to v Písku studovali.Ten Ol.pila stojí okolo5-9 tisíc a H či S či D či E či Hit. či Echo či Jon, Solo aj. 15 tis.a víc.Využijete to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
gastan - (1) - 23.66 (?), 5.12.2009 15:05

ja osobne by som tuto pilu nekupil za take peniaze sa už daju kupit iné mašiny nie tento VRAK... moj nazor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.112 (?), 5.12.2009 18:55

Někdo by si zase nekoupil počítač, který používáte, auto ve kterém jezdíte, pračku ve které pere Vaše žena či televizor, na který se každý večer díváte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.194 (?), 5.1.2010 9:26

A ja si tu pilu koupil 947. Pred sesti lety. Kazdy rok probirky v mensim lese a delani palivoveho dreva. Fungovala perfektne az do lonska. Nesla nastartovat. Tak jsem nevahal a hura do servisu. Za nejaky cas volali, ze si muzu prijet. K memu prekvapeni byla pila v kompletne rozebranem stavu (rozebrany motor a vsechno ostatni) v krabici, s tim ze je zadrena a celkove opotrebena, oprava by stala 8000. Tou dobou byla nova cca za 9000,- takze nesmysl. Nejak se mi to ale nezdalo, tak jsem celou krabici poslal svagrovi, ktery tam dal nove pistni krouzky a kdyz chtel nastartovat zjistil, ze je utrzeny nejaky dratek na spinaci (takze toto byla puvodni zavada). Od te doby uz je pila zase funkcni. Pilu bych si klidne koupil znova, ale ten servis bych nakopal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 154.183 (?), 6.1.2010 22:48

Tchán si vloni koupil el.pilu Oleo-mac 1800E a asi poměsíci občasného používání odešla nějaká spojka co zastavuje řetěz nebo či co, to mě taky vytáčelo řetěz se zastavil, motor běží a pro znovu funkci musí motor doběhnout a pak už jede i řetěz a toto se podělalo, servis strašnej na opravu se čekalo pomalu dva měsíce, a proto jsem si koupil Dolmar PS420 a spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.102 (?), 7.2.2010 8:51

Mám podobné zkušenosti jako vy. Tchán má OM 952 již ca. 6 let, za tu dobu udělala ca. 100 m3 dřeva a šlape. Za tu doby byla vyměněna spojka (údajně chyby tchána, že řezal s tupým řetězem - nemohu posoudit), dále odešlo čerpadlo a dekompresor. Čerpadlo byla částečně naše chyba - byl asi volný řetěz, ale hlavní chybu vidím ve výrobci - čerpadlo v těsné blízkosti řetězu bylo z plastu (!!!). Proč nefunguje dekompresor netuším, vzhledem k tomu, še se v pile nikdo nešťoural, tak to asi není naše chyba. Tchán s pilou zachází velmi špatně, tak se kvalita nezdá až tak špatná - řekl bych spíš průměr.

Velkým zklamáním je ale servis. Oprava čerpadla zabrala několi týdnů, protože prostě čerpadlo ve značkovém servisu Moutfield asi dvakrát, když jsem tam byl, nebylo. Takže jsem ho dostal až po pár týdnech.Naštěstí jsem tou dobou nemusel se dřevem chvátat, kdyby mi v lese ležely pokácený stromy, tak je to infarktová situace.

To nejhorší jsou ale NEHORÁZNÉ ceny Mountfieldu. OM 952 stojí dnes 12.000,Stihl MS 250 12.400 - obě ceny z internetových ceníků. Zpracování (a téměř jistě i kvalita) obou pil je nerovnatelná. Když startujete Stihl, tak při zapnutém sytiči je automaticky vypnutý chcípák, zátky z nádrží na benzín a olej mají genniální víčka, která vždy pohodlně otevřete - a lze si domyslet, že rozdíly v mechanických částech budou oproti OM podobné nebo ještě vetší. Prostě u Stihl je vidět, že výrobce rozumí pilám, u OM je vidět, že je to levně udělaná pila. Šílené ale je, že obě pily jsou stejně drahé (nebo, pokud padne na kole štěstí sleva, je tam rozdíl několik tisíc), a sprosté mi připadá, že Béďa Trávníček je schopen popleteným důchodcům namluvit, že OM je kvalita.

Abych to shrnul, Moutfield nabízí v nejlepším případě jen průměrnou kvalitu s otřesným servisem za ceny špičkových výrobků konkurence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 7.2.2010 9:47

A od toho má každý hlavu na krku a svůj rozum, aby toto ohodnotil, nadávat pak může pouze sobě!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.102 (?), 7.2.2010 17:10

Jistě, souhlasím. Ale těžko někdo může rozumět všemu - vy snad také chodíte k lékaři, krov vám dělal tesař a operační systém vašeho počítače jste si také nepsal sám. Jinými slovy žádný prodejce by neměl vysloveně lhát. Pokud ale Mountfiel na svůj web napíše, že OM je světovou špičkou, pak je to lež. Neco jiného by bylo, kdyby Mountfield své pily prezentoval jako např. skvělé pily pro domácí použití, ovšem s odpovídajícími cenami.

Prostě zahradní technika obecně není tak drahá, aby jí každý kupoval s odborníkem, který této problematice rozumí, a navíc stokrát opakovaná lež se stává pravdou - bude ale zajímavé sledovat, jak dlouho tato taktika bude Mountfieldu vycházet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 118.44 (?), 7.2.2010 18:50

Tato taktika bohužel vychází pořád protože lidi jsou nepolepšitelní a ještě k tomu jsou rádi klamáni viz bulvár, reklamy,politici atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika