Motorová pila do 6000



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 231.226 (?) 
27.8.2009 6:49

neviem prečo sa tu každá debata musí nutne zvrhnuť na výčitky a osočovanie... ak nemáte k téme čo poradiť tak sa nepripájajte do témy... teoriou sú niektorí nabitý až až, ale prax asi chýba... neviem čo môže vadiť na pol ročnom benzine, to aj kto nejazdi v zime by mal vyhodiť benzín??? /snáď mu neskončila záruka či ano???/ a na Homelite je plný servis!!! nie iba ľutujeme ale to ste kupily šmejd... tu išlo v dotaze o lacnú pílu, poradiť, a nie kto ako to robí v čechách a na slovensku... tak si odpusťte takéto poznámky... aj v takýchto témach /aj laických aj odborných /by sa patrilo trocha dodržať trocha kultúry... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 26.58 (?), 27.8.2009 10:29

Juraji, evidentně ti chybí znalosti, které kritizuješ. Už rok platí směrnice EU i na Slovensku o povinnosti přidávat do benzínu (vyjma 98 a vyšších) bioprodukty - líh v množství 2% průměrně. A v tom je problém, protože někdy může být jen čistý benzín a jindy může mít max. 5% lihu pro vyrovnání těchto 2%. A líh způsobuje degradaci této směsi. Ale není to tak zlé, protože vlastnosti si musí tato směs uchovat nejméně 3 měsíce. Obráceně, když po 3 měsících nenastartuješ nebo ti létají otáčky, můžeš si stěžovat na lampárně. Použítí oleje ještě zhoršuje tuto situaci. Jsou motory, kterým tato směs nevadí ani po půl roce, jiné už za měsíc nenastartuješ. V lednu jsem koupil pilu HQ a v návodu je uvedeno max. stáří použité směsi 3 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.79 (?), 27.8.2009 16:47

Mohl by jste prosím napsat jaký typ HQ to je.

děkuji B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.179 (?), 27.8.2009 20:44

Husqvarna BKS 4615 made in China. Malá hobby pila s výkonem 1,1 kW s 35 cm lištou. Návod na str. 9. Nejsou tam 3 týdny, ale 30 dnů s odkazem právě na etanol nebo metanol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.251 (?), 27.8.2009 11:08

Hej, to máte pravdu. Kde ale píšu, že pila snese půl roku starou namíchanou směs??? Ošéfovat si kvalitní palivo není problém - samotný benzín v plastovém kanystru vydrží půl roku bez problému, na řezání se míchá vždycky čerstvá směs - míchat se dá i malé množství (olej přesně dávkovat stříkačkou). Před uložením pily se nádrž vyleje (a použije jinde, třeba v křoviňáku) a motor nechá dojet do sucha. Nevidím v tom problém :-)  Když už jste nakousl katastrofické scénáře, tak na krásnou pilu z půjčovny vám může spadnout strom - a máte vyděláno ;-)

2 Andy: Jedna z možností za 6000 je třeba MS 180, do sadu celkem šikovná - to opravdu není o řezání se šmejdem... PS: Ještě jednou si přečtěte můj první příspěvek, tam je pořadí jak bych řešil potřebu pily... Je to jen můj pohled na věc a nikomu ho nevnucuju. Kdo má radši běhání do půjčovny, tak mu to nevymlouvám :-) Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 27.8.2009 8:02
2 Gl. Asi jsem rozmazlený, ale vědět, že na mne v kůlně čeká pila za 6000,- tak by se mi tam ani nechtělo :-). Pokud je tazatel zvyklý na nějakou lepší pilu, může být slušně zklamán, pokud ne, není co řešit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.142 (?), 27.8.2009 11:13

Zdravím, já taky sháněl levnou pilu na občasné řezání a věřte, strávil jsem na netu spoustu času. Taky jsem se informoval u známých i všude možně a každý chválí svoji značku. Držel jsem v ruce i Dolmar 45 , ale vadilo mi, že je celá v plastu (hlavně ty opěrné hroty).Nakonec jsem koupil Hecht 945 (cca 4000kč), i proto, že ho prodává soukromník v dosahu (7 km) a taky ho servisuje. Kámoš ji koupil před 2 rokama a spokojenej.Jsou s ní problémy akorát s mazáním řetězu, ale to se dá. Až s ní budu řezat napíšu víc.

Eda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 27.8.2009 14:31

Ve standartní výbavě ps-45 není kovová zubatá opěrka, ale dá se dokoupit asi za 200 kč -já jsem si ji dokupoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.226 (?), 27.8.2009 11:19

Pre 26,58...ďakujem za info... snáď pomôže aj ostatným... Ja o tejto norme viem ale ani vo sne by ma nenapadlo držať namiešaný benzín s olejom /a už vôbec nie s BIOolejom / dlhšie ako na jedno použitie / príp čo ostane v nádržke skutočne dojazdím alebo použijem tak asi do 2 týždňov... ved olej rozloží aj čistý benzín nieto ešte s liehom... benzín skladujem zásadne čistýa kupujem 98 s ktorou som ešte nikdy nemal problémy aj keď je o niečo drahší, pri kosení alebo rezaní sú to nepočítatelné rozdiely... ak za sezónu spotrebujem ja 10litrov benzínu tak sú to nejake drobné naviac ale bez problémov... a to stojí za to... skutočné problémy môžu byť so starým namiešaným olejom a benzínom.../aj zadretie motora/...ešte raz vďaka za info snáď si to prečíta čo najviac ludí, ktorí zo zotrvačnosti používajú staré spôsoby a postupy... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 27.8.2009 12:55

BA 98 zvětšuje provozní teplotu motoru a nemá hmatatelné opodstatnění pro používání takovéto technice. Je to jen vyhazování peněz, ale jak chcou vaši, našim je to jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika