Lištu na pilu Stihl - Duromatic nebo Rollomatic E



Stránky: 1,  2   
host - 86.199 (?) 
9.2.2009 22:38, zobrazeno: 13330x

Prosím o názory, jaká lišta je lepší (na pilu STIHL MS 280)? Vím že duromatic je z masivního kovu a rollomatic svařenec ze třech plechů. Předpokládám u duromaticu lepší odolnost proti zkřivení, ale větší hmotnost. Dále jsem slyšel, že duro nemá snad v předu to kolečko a řetěz prý běhá přímo po tvrdokovu, což by mohlo mít vyšší tření, předpokládám. Já mám zatím na pile origo lištu rollomatic. Díky za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 94.115 (?), 10.2.2009 9:15

tohle neřešte a řezejte, 99,9% prodaných lišt je rolomatic, duromatic je dražší, náročnější na mazání a má smysl snad jen u pil s velkým výkonem a dlouhou lištou kde je velké zatížení vrcholu lišty. Jedinou výhodu pro běžného uživatele bych možná viděl v možnosti provozování různých roztečí řetězů na jedné liště, ale kdo to využije a skutečně potřebuje? HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.4 (?), 10.2.2009 16:11

Pro běžného uživatele nemá Duromatic žádný efekt a je určena hlavně do extremních podmínek (např. vysoká prašnost, cena u 40cm : 1870,-kč).  Šířka drážky 1,6mm. Pro běžnou práci vám zcela postačí Rollomatic  (748,-Kč), která je určena pro těžbu slabších stromů a při odvětvování u pil do výkonu cca 3,5Kw. K MS 280 je doporučena lišta Rollomatic E s velkým hrotem lišty (11 zubů), která je určena pro profesionální použití při kácení a řezání kmenů na pilách středního až velkého výkonu nad 3,5Kw (cena : 925,-Kč).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 10.2.2009 16:03

A žádná jiná tam taky nepatří, než Rollomatic! V životě nebudete dělat takové práce s MS 280, aby byla nutná lišta Duro! Odolnost proti zkřivení není v liště, ale ve vašich rukách, budete-li dělat tak jak se má, lištu nezkřivíte!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 10.2.2009 17:29

Zdravím. Já Duromatic 63cm používám k podélnému řezu na Logu.. Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 42.131 (?), 10.2.2009 18:49

Na 280-ke?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 10.2.2009 18:59

Podívejte se na nové pily, jaké mají od výrobců osazeny lišty. Na pilách jsou téměř výhradně i u silných typů lišty s roltopem. Je to logické i praktické. Taková lišta je ekonomičtější při velkých rychlostech řetězu a klade menší odpor. Pouze při velkých výkonech pil a enormním namáhání hrotu lišty by ložisko nevydrželo takové zatížení dlouho, je vhodnější a pro takové řezy a zatížení správnější lišta s kluzným vrcholem z tvrdokovu. Ale na malé pile je to o velké ztrátě výkonu a častém prověšování řetězu, navíc se vrchol lišty u malé pily rychle opotřebovává. Já jsem takovou lištu měl na Homelite XL a změna na lištu s roltopem byla úlevou pro mě i pro pilu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.170 (?), 11.2.2009 7:15

Je teda možné osadiť 53 cm duro na 3/8? Pôvodne je 0,404 RS. Chcel by som dať RSC3 predsa len menej kope. Treba však asi vymeniť retiazku? Stihl 051. MČ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 11.2.2009 7:57

Osobně bych ani tam Duro nedával, ale přešel, pokud máte potřebu výměny na 3/8", ale s roll-top vrcholem. Duro je i těžší a podobně jako u J.S., byla i pro mne výměna za "roll", úlevou! U STIHL 051 používám také délku 53 cm. Výměna řetězky, myslím není třeba komentovat, je jasná!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.95 (?), 3.1.2022 0:03
Zdravim podelny rez? Tam je lepsi mit duro vy to mate k vuli uchyceni az na samotny vrchol nebo kvuli nejake vyhode listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika