Husqvarna 555, 562 XP



host - 160.168 (?)
12.10.2011 8:35

Sežeň si někde starej Čz řetěz a zkus rozdíl v omezováku na něm a třeba Oregonu nebo Stihlu.Plochej pilník odděláš na jednom řetězu (Čz).Myslím ale origo pilník na omezováky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Roman Horky - (2) - 115.106 (?), 9.10.2011 23:59

Klasika čistě smrk, má za sebou 9 dní a odvětvuje se mě s ní lépe než z 372kou, v tomhle ohledu se jim to povedlo. Jak říkám, zatím spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 11.10.2011 18:38

Pila jsem rozdělal a v bloku motoru tam žádná klapka není, ale ani rezonanční komůrka tam není, takže jsem se pletl a p. HH měl pravdu, omlouvám se všem, kterých jsem se dotkl za mystifikaci. Nafotil jsem nějaké foto s detaily, třeba by to někoho mohlo zajímat, za pozornost stojí neztratitelné šroubky u obou krytů = u startování a u řetězu a kryt čerpadla, taková ta bílá placka co kryje čerpadlo, když někomu rupne řetěz. Je to focené mobilem, tak se omlouvám za kvalitu, nařezáno má nějakých 18 kubíků
















Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 11.10.2011 18:46

.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 11.10.2011 19:57

Pavle, supr mobil a celkem slušné fotky. Když už jste je sem dal, tak si přece jen pár poznámek neodpustím. Psal jste tu v jiném vlákně cosi na adresu STIHLu a jeho "okopírování" některých vychytávek od HQ, tak mi řekněte proč tak "špičkový výrobce pil" kopíruje od Dolmaru a navíc věci z modelů pár desítek let starých? Jinak ta "bílá plastová placka" pod řetězkou je hnací šnek a ne žádná ochrana a taky okopčený a dokonce právě od toho STIHLu (026 první plastový šnek)! Co se týká těch "neztratitelných" šroubů u startování dobré a co se týká matek krytu lišty, uvidíme jak dlouho ty plíšky vydrží, jinak taky dobré (ale řekl bych že na MS 261 je to řešeno lépe, uvidíme). Jednu věc udělejte sám, odstraňte mřížku proti jiskření z výfuku, dnes jsem ji kamarádovi sundával, byla jak prase a to maže XP olejem a 1:55! On ale na té pile má cca nějakých 400 kubíků.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 11.10.2011 21:17

Tak všechno HQ vymýšlet sama nemůže , Stihl je pro mě druhý nejlepší výrobce, tak taky musí přijít s nějakou cool vychytávkou, o tom je vývoj a s Dolmarem (němec jako němec) je to podobné, když je to dobré a není na to patent, tak proč to neokopírovat. Dnes ukradnu nápad já vám, zítra vy mě 

MS 261 jsem hodněkrát označil jako horkého kandidáta na koupi a kdybych si měl vybrat pilu kolem 50ccm, silně bych o ní uvažoval, vadí mě na ní ta cena.

To sítko na jiskry bych oddělal, už jsem nad tím uvažoval, ale bojím se abych si nepodpálil les, je to můj les a víc jich nemám, tak abych pak nechodil s novou pilou jen přehrabovat popel

400 kubíků na ní budu mít přesně za 8 let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 11.10.2011 22:52

No já bych ani neřekl že vše okopírovali, dokonce bych řekl, že něco přímo koupili a když se podívám na původní model kde to bylo (mám ho ve sbírce veteránů), je kompletní díl jako by té husce z oka vypadl, nebo spíš naopak. Není dnes moc co vymýšlet, za ta léta je téměř vše vymyšlené v provozu a funkční, ale na těch huskách mi toho přijde až celkem dost sesbíraného od jiných značek. Ale proč ne, když to bude ku prospěchu věci, budiž. Cena MS 261 není u nás zase až tak vysoko. To u Němců po přepočtu krát 25 to je 21 500 a to je sakra moc. Sítko klidně sundejte, taky mi občas, hlavně v těch nynějších letních "zimách" létají jiskry z výfuku, ještě jsem nikdy nic nepodpálil! Ono je na těch nových HQ vůbec dost hobby a farm věcí. Palivové čerpadlo, sítko, plastové ol. čerpadlo, nevím proč to Švéd takhle postavil. 400 kubů za 8 let? Tak to je safra výkon. To se huska ani nezaběhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 11.10.2011 23:57

Je to trend, velký výkon, nízká váha, levná výroba, levná cena (plast).

Použít u druhořadých komponentů plast, aby váha padla, někdy nemusí být na škodu, navíc jak jde vidět na fotkách, bude to servismanův ráj, ke všemu je krásný přístup, výměna čehokoliv bude paráda, náhradní díly budou plastové = za pusu.

Myslím, že mi vydrží a aspoň nebude korodovat, nebo nedej bože rezavět

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.10.2011 6:40

Těch plastů je tam si myslím tak akorát, u profi pil těch druhořadých komponentů mnoho není. Ten prostor všude je možná právě ta cesta k dlouhodobé čistotě, sajrajt proletí a netemuje se. Servisně příjemné i když už nyní mám okouknutých pár míst kde to zase bude "o nervy", ale určitě to bude jen o cviku jako třeba dlaňová pojistka plynu a lanko plynu u 365/371/372.

Tak ta vaše určitě, ale zase pozor na jiný materiál. Je tam poměrně dost gumy a tak aspoň jednou do roka kontrola zda ne teří, žádné vystavování pily doma za oknem na slunci "aby sousedi věděli"! A plasty to taky nerady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.168 (?), 12.10.2011 8:35

Sežeň si někde starej Čz řetěz a zkus rozdíl v omezováku na něm a třeba Oregonu nebo Stihlu.Plochej pilník odděláš na jednom řetězu (Čz).Myslím ale origo pilník na omezováky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 12.10.2011 18:28

Řetěz ČZ nepotřebuji nikde "shánět", mám ho celkem ještě dost, používám ho na nefunkčních veteránech. Bylo jich jen co vím, několik typů a ten co mám a to od posledního fasování, je měkký tak, že jsme mu říkali "jednodenní". Má na spojkách vyraženo ČZ, nic víc. Pak tu mám kus řetězu s klasickým patentovaným logem CZ v kruhu s "křídly", ten má tak tvrdé zuby, že jiný než kvalitní pilník je nebere, pamatuji se že se ulamovaly jak skleněné a omezováky se ohýbaly. Jestli v závěru byl řetěz postaven opačně nevím a taky jsem to napsal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika