Dolmar PS 420 SC x Stihl MS 211 x Husqvarna 440



Jack - (4) - 20.208 (?)
17.9.2015 12:09

Rozdíl mezi Dolmar a Stihl 211 bude naprosto hmatatelný a rozpoznatelný. 0,5 kW výkonu je v této třídě zkrátka poznat. Srovnatelná by mohla být Stihl 251. Jenomže ta je už zase v ceně, za kterou u Dolmaru koupíte 5105 a tu bych se nebál Vám doporučit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 34.190 (?), 18.5.2015 19:04

Alebo voľná reťazwink to dokáže po pár nádržiach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.229 (?), 18.5.2015 20:11

Na podobný názor (mazat/nemazat rolltop) jsem už také narazil. Bohužel je mylný. To co popisujete, platí pro cyklořetěz u kola. A i tam existují zastánci obou názorů, kteří spolu vzájemně soupeří. Opravdu platí, že nemazaný řetez biku vydrží téměř tolik (a někdy i déle) co mazaný. Na olej se nachytá prach a působí jako brusná pasta. Nová várka maziva umožní prach a staré zbytly oleje odstříknout. Proto jakmile se řetěz "jednou namaže musí se mazat stále".

U pily toto neplatí. Řetěz na pile se maže olejem pro ztrátové mazání. A je tedy stále mastný. A nikdy nezabráníte tomu aby se nedostal olej i do rolltopu. Články řetězu mají výstupky a komůrky, které pomáhají nesení oleje až do špice. Rolltop nikdy nebude suchý tak jako řetěz u bicyklu. A do rolltopu se také nikdy nedostane tolik prachu jako do kola. Tedy pokud nepodřezáváte zrovna barák nebo nezajedete špičkou lišty do země. Proto mazání rolltopu nikdy neškodí. Naopak-liště prospěje, protože se do špice doistane mazivo s jinými vlastnostmi a vyčistí ji. Ale i když jej nanamažete, nic se nestane. Olej se do něj dostane tak jako tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 29.5.2015 22:49

 Jo otřep to je slovo které jsem hledal :-)   A máte samozřejmě pravdu, lišta vydrží dlouho a otřep se sráží "za uherský rok".  Blbě jsem se vyjádřil a nebylo to z toho poznat.

Edit: Tento způsob řazení příspěvků, zdá se mi poněkud nešťastným. Toto je reakce na host 9.229.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jack - (4) - 20.208 (?), 17.9.2015 12:09

Rozdíl mezi Dolmar a Stihl 211 bude naprosto hmatatelný a rozpoznatelný. 0,5 kW výkonu je v této třídě zkrátka poznat. Srovnatelná by mohla být Stihl 251. Jenomže ta je už zase v ceně, za kterou u Dolmaru koupíte 5105 a tu bych se nebál Vám doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika