Dolmar PS 420 SC x Stihl MS 211 x Husqvarna 440



ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?)
29.5.2015 22:49

 Jo otřep to je slovo které jsem hledal :-)   A máte samozřejmě pravdu, lišta vydrží dlouho a otřep se sráží "za uherský rok".  Blbě jsem se vyjádřil a nebylo to z toho poznat.

Edit: Tento způsob řazení příspěvků, zdá se mi poněkud nešťastným. Toto je reakce na host 9.229.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 34.190 (?), 18.5.2015 19:04

Alebo voľná reťazwink to dokáže po pár nádržiach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.229 (?), 18.5.2015 20:11

Na podobný názor (mazat/nemazat rolltop) jsem už také narazil. Bohužel je mylný. To co popisujete, platí pro cyklořetěz u kola. A i tam existují zastánci obou názorů, kteří spolu vzájemně soupeří. Opravdu platí, že nemazaný řetez biku vydrží téměř tolik (a někdy i déle) co mazaný. Na olej se nachytá prach a působí jako brusná pasta. Nová várka maziva umožní prach a staré zbytly oleje odstříknout. Proto jakmile se řetěz "jednou namaže musí se mazat stále".

U pily toto neplatí. Řetěz na pile se maže olejem pro ztrátové mazání. A je tedy stále mastný. A nikdy nezabráníte tomu aby se nedostal olej i do rolltopu. Články řetězu mají výstupky a komůrky, které pomáhají nesení oleje až do špice. Rolltop nikdy nebude suchý tak jako řetěz u bicyklu. A do rolltopu se také nikdy nedostane tolik prachu jako do kola. Tedy pokud nepodřezáváte zrovna barák nebo nezajedete špičkou lišty do země. Proto mazání rolltopu nikdy neškodí. Naopak-liště prospěje, protože se do špice doistane mazivo s jinými vlastnostmi a vyčistí ji. Ale i když jej nanamažete, nic se nestane. Olej se do něj dostane tak jako tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 29.5.2015 22:49

 Jo otřep to je slovo které jsem hledal :-)   A máte samozřejmě pravdu, lišta vydrží dlouho a otřep se sráží "za uherský rok".  Blbě jsem se vyjádřil a nebylo to z toho poznat.

Edit: Tento způsob řazení příspěvků, zdá se mi poněkud nešťastným. Toto je reakce na host 9.229.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jack - (4) - 20.208 (?), 17.9.2015 12:09

Rozdíl mezi Dolmar a Stihl 211 bude naprosto hmatatelný a rozpoznatelný. 0,5 kW výkonu je v této třídě zkrátka poznat. Srovnatelná by mohla být Stihl 251. Jenomže ta je už zase v ceně, za kterou u Dolmaru koupíte 5105 a tu bych se nebál Vám doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika