Pochlubte se tulipány a narciskami



mučenka - (27) - 173.133 (?)
14.10.2008 9:42

Mám spíše jen obyčejné tulipány, ale i ty byly hlodavci vždy zklidovány (chalupa, blízko pole atd.)

 Před 4 roky mi manžel vyrobil z obyčejného králičího pletiva  (levné) obdélníkové misky  (velmi jednoduchá práce - nastříhané a poohýbané pletivo), do kterého jsem asi po 5 kusech vložila cibule a zahrabala do země.  Drátěnky s tulipány ze země na zimu nevyndávám a všechny tulipány ve zdraví přežívají.

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 2.9.2008 21:58, zobrazeno: 8878x

Blíží se období výsadby jarních cibulovin. Pochlubte se, jaké skvosty vám na jaře zdobily zahrádky. Já už se teď se skomírajícím létem začínám těšit, až mě na jaře po šedé zimě oblaží :-) (i když prozatím mě ještě hřejí květy podzimních aster a rudbeckií všech druhů) . Miky

oblíbené
oblíbené
krasavec :-)
krasavec :-)
září jak sluníčko
září jak sluníčko
Bez názvu
Bez názvu
gavota
gavota
Bez názvu
Bez názvu
nádhernej
nádhernej
Bez názvu
Bez názvu
ještě jeden
ještě jeden
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
midimidi - (19) - 40.178 (?), 3.9.2008 7:41

Paní Míšo, krásné barvy, radost pohledět. Nejvíc se mi líbí oranžový na fotce č. 4. Máte záhonek hned vedle zámkovky a z druhé strany obrubník. Pokud jsou obrubníky v betonu, nemáte problém v létě s vysycháním?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 3.9.2008 8:33

Tak z jarních cibulovin mám jen narcisky.Tulipány mi něco sežralo.Máme tady hodně hlodavců (za náma je už pět let neoráno a vysazený šťovík).Ale když vidím tu nádheru tak to zkusím znova.Asi do nějakého koše ať se k nim ty potvory nedostanou.Zdravím Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 3.9.2008 9:48

Nám taky mnoho cibulek sežrali nějaké hlodavé potfory, letos jsme vykoumali, že už jim nebudeme dávat krmení do země. Chceme zkusit vysazovat cibulky jen do květináčů a truhlíků,  další vyhodou by pak mohlo být, že po odkvětu dáme květináče do nějakého zastrčeného koutu, kde budou čekat na další jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mučenka - (27) - 173.133 (?), 14.10.2008 9:42

Mám spíše jen obyčejné tulipány, ale i ty byly hlodavci vždy zklidovány (chalupa, blízko pole atd.)

 Před 4 roky mi manžel vyrobil z obyčejného králičího pletiva  (levné) obdélníkové misky  (velmi jednoduchá práce - nastříhané a poohýbané pletivo), do kterého jsem asi po 5 kusech vložila cibule a zahrabala do země.  Drátěnky s tulipány ze země na zimu nevyndávám a všechny tulipány ve zdraví přežívají.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 3.9.2008 16:17

Tento záhon nevysychá, to spíš ty vyvýšené, které jsou v přesile. Cibulovinám to ale určitě nevadí, ba si myslím, že spíš naopak. Záhon u terasy je pouze denivkový, ty mají rády vlhko, tak snad přebytečnou vodu odsajou. Uvidím příští jaro, jak tulipánky přezimují. Letos jsem si objednala dalších 6 druhů tulipánů, musím vymyslet, kam je všechny dám, asi poputují i do květináče, uvidíme, řekl slepej . Jinak ten oranžový je liliokvětý "Ballerina". Přidám ještě pár foteček, ty ale nejsou tak vyvedené. Miky

Shirley
Shirley
Happy Generation + mšice :-)
Happy Generation + mšice :-)
Queen of Night
Queen of Night
Bez názvu
Bez názvu
Curly Sue
Curly Sue
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 35.177 (?), 3.9.2008 18:35

Nicméně tulipány jsou fakt "krásný". Jste úplný tulipánový maniak. Klidně občas potěšte oči ostatních, včetně mě-zrovna tulipány mě nebaví moc pěstovat, ale velice se mi opravdu líbí. Chodím koukat přes plot k vzdálenější sousedce, má rovněž různé druhy a zjara je to úžasné. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika