Zjištění otáček motoru



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
6.11.2013 15:11

Když jsem zvažoval jeho koupi, tak jsem zjistil, že se nedá vynulovat a doby chodu kratší než 5 minut zaokrouhluje prý směrem dolů. Tedy jako počitadlo motohodin k trvalé montáži na jeden stroj a stejně údaj jen orientační. No a pro měření otáček při práci? Naco když tempo práce určuje její povaha...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 72.149 (?), 6.11.2013 15:11

Já ho mám cca 2 nebo 3roky. Občas ho použiji, ale nemám ho trvale va žádném stroji, používám ho ke kontrole a nastavení pil. Zatím funguje bezchybně.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 6.11.2013 17:08

Mám ho také. Kdybych věděl co vím teď, tak bych ho nekoupil, zbytečně vyhozený Palacký. Na stroji s motorem Honda, ukazuje otáčky (doufám, že správně), ale neukazuje motohodiny. Při použití u motoru Jikov, ukazuje obě hodnoty, ale ty jsou dvojnásobné. Když dám plyn naplno, tak ukazuje otáčky mezi cca 8500 a 8900 a motohodiny podle odhadu také dvojnásobné. Při zkoušce měření otáček motoru pily přes kryt, vylítly na displeji taková hausnumera, že se mi protočily panenky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.9 (?), 1.11.2013 10:21

Ten otáčkoměr vari za cca 1000,- Kč je dobrý ale drahý. Nešlo by měřit otáčky multimetrem, co umí měřit frekvenci? Digi multimetr je levnější a lze ho využít i jinak. Já mám bohužel multimetr bez měření frekvence.

Prosím, abyste to někdo zkusili, kdo máte multimetr s měř. frekvence. Tedy zkušte na kablík ke svíčce natočit cca 5 závitů drátu a připojit k multimetru na měření frekvence. Druhý pól je kostra. Porefurujte pak, zdali to otáčky měří! Díky moc. Když to bude měřit, tak kupuji digi multimetr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6514) - 14.199 (?), 1.11.2013 10:26

Máte hodně zjednodušené představy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.4 (?), 1.11.2013 11:54
Tak to je hodnotný komentář. Napište také proč. Většina otáčkoměrů pracuje na principu el. indukce a měření frekvence, nepočítám-li ty stroboskopické..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6514) - 14.199 (?), 1.11.2013 12:33

144.4: Když už tomu rozumíte do té hloubky, proč to nezkusíte? Máte svoji teorii a jiný ji má za vás ověřovat na své náklady? Nepochybně možná na tom omotaném drátku cosi naměříte. Ovšem co, to nikdo neví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 1.11.2013 12:50

... a nebude vadit, že to budu měřit klešťovým multimetrem za 2,5 násobek ceny testeru od Vari? devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.2 (?), 1.11.2013 13:33

Kliiid... Pán 144 nemá žádnou "svoji teorii". Pouze reagoval na vaši poznámku o "zjednodušených představách", která vzbuzuje pocit, že dobře víte, proč to nejde. Také by mě to zajímalo proč by to nešlo-pokud s tím máte nějakou zkušenost. Pokud nemáte tak byla vaše pichlavá poznámka zbytečná. 

Ale nijak nehodlám měření doma provádět ani to zkoušet. Než kupovat nový multimetr, to bych raději začal zde nebo se kouknul na "Počítadlo motohodin a otáčkoměr VARI". Pracují na indukčním principu a ani není potřeba omotávat drátem svíčku. Ale mít multimetr s počítadlem frekvence tak také nevidím důvod, proč to nezkusit... :-)  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 1.11.2013 13:50

Multimetr s počítadlem frekvence - mereni frekvence a pocitani impulsu neni jedno a totez. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika