Zjištění otáček motoru



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 65.144 (?) 
5.11.2013 11:55

Pokud nesjte schopen ci ochoten pochopit vetu  - prodavane multimetry jsou zrejme primarne urceny pro automobilove motory - tak jsem Vam chtel naznacit, ze jenom placate hlouposti. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.11.2013 12:07

Pane J.R.

Vaše výpady jsou zbytečné - multimetr je univerzální přístroj.

Speciální měřící přístroje jsou pak počitadla motohodin s možností zobrazení otáček. Protože jsou motory dvoudobé a čtyřdobé, mohou být specializovány na jeden typ nebo mají přepínač. V návodu mají napsáno, že anténa se přiloží ke kabelu vedoucímu k prvnímu válci. Ono je jedno, ke kterému válci to půjde, ale důležité je, u automobilového motoru, aby jste to nedal mezi cívku a rozdělovač. U pily to můžete klidně dát i na cívku. Dokince můžete u kozího dechu či terry dát vývod pro měření z NN vstupu do cívky přímo na svorku měřáku (na kladívku by mělo být cca 6 V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 5.11.2013 12:15

Nevim o jakych vypadech mluvite. Pouze jsem doporucil seznamit se s prodavanymi multimetry s funkci mereni otacek a upozornil, ze to nemusi pro motorovou pilu vyhovovat. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 5.11.2013 12:18

Je to stejné jakobyste tvrdil, že na kuchyňské váze nemůžete správně navážit 1kg hřebíků, protože k tomu není váha určená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 5.11.2013 12:12

Jsem rád, že se vám podařilo dokončit myšlenku. Multimetry jsou primárně určeny pro měření různých (multi..) el. veličin-napětí, proud, Hfe tranzistorů, kapacita kondenzátorů, odpor, teplota atd.. Multimetr který jsem použil já (ENIT-T) není určen pro autombily nýbrž pro jakékoliv el. zařízení. Používal jsem jej kdysi pro oživování telefonních ústředen. ladění zesilovačů kabelové tv a jiná zařízení. S auty emá nic společného než to, že je lze také použít..

Multimetr který uvádím jako nejlevnější za 280,- (Digitální multimetr RC UNI-T UT10A) rovněž není "určen" pro automobily. Rozsah napětí +300 V (střídavý i stejnosměrný), test diod atd těžko využije autoopravář. Jsou normání fyzikální veličiny a je lhostejno zda je budetet měřit na autě, radiu či raketoplánu... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.11.2013 11:51

... a máte někdo pilu čtyřtaktní?

Pro věchny normální ostatní je přepočet 1Hz = 60 ot/min.

Pokud potřebujete měřit i motohodiny, kupte ci počitadlo motohodin (stavebnice cca 500,-, Vari cca 1000,- a MT-004 za 1500,-). V opačném případě stačí cokoliv co měří frekvenci a vyřešit snímač (dynamický mikrofon, gramofonová přenoska, nebo indukční "anténa").

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.11.2013 11:30

Tak mi připadá, že bych si půjčil od dcery ladičku a měřil řev HQ.

enlightened

Pokud bude naladěná na A0, tak to bude krásných 13200 ot/min a volnoběh by měl být někde na G.

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 5.11.2013 11:40

Autorem testu jsem byl já a nic podobného jsem nedeklaroval. Přesně naopak. Ono se tam nemá co jiného indukovat.  Nevím, jestli jste viděl někdy bezkontaktní otáčkoměr-ale princip je stejný a naopak díky lepšímu AD převodníku i přesnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6514) - 14.199 (?), 5.11.2013 12:37

96.2 Tohle jsou vaše slova:

Nejsem si jistý, zdali to chytá proud tekoucí svíčkou nebo se indukuje proud z otáčení magnetů ve větráku-v obou případech to je ovšem totéž.

Je to totéž a není to totéž, řekl bych. Přece měříme, ne? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 5.11.2013 12:51

V obou případech měřím otáčky. A v dalším příspěvku jsem doplnil, že citlivost na impulsy je taková, že reaguje i na cca 50cm vzdálenost od pily. V takové vzdálenosti je opravdu vliv magnetů zanedbatelný. Olouvám se, že jsem to specielně vám nezdůraznil a nevyvodil závěr, který byste pravděpodobně stejně strhal. Když tak procházím vaše příspěvky, chápu, že je mnohem více důvodů proč by to fungovat nemělo, nemohlo nebo dokonce nesmělo... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika