Vertikutátor



host - 216.176 (?)
3.10.2014 18:38
Používáme jen vertikutátor s noži, na jaře a na podzim, ten vždy udělá co má-odmechuje, prokypří,drátky jsou jen na udržování během sezóny, bez těch jsme se obešli.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 211.30 (?), 3.10.2014 14:41, zobrazeno: 16025x

Dobrý den. ctel bych se zeptat ohleně válcu jeden je s nozi a jeden s drátama. Kterým je nejlepší tu zahradu vetikutovat. Nebo ubouma? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 3.10.2014 15:31

drátky jsou na mech a nože na zamulčovanou stařinu - velmi zjednodušeně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.176 (?), 3.10.2014 18:38
Používáme jen vertikutátor s noži, na jaře a na podzim, ten vždy udělá co má-odmechuje, prokypří,drátky jsou jen na udržování během sezóny, bez těch jsme se obešli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.30 (?), 5.10.2014 20:14

A je výhoda pokud ten vertikutátor má váles kde je kombinace nožů drátu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.76 (?), 5.10.2014 20:32
Je to k ničemu, buď potřebujete razantní zásah, nebo to pošimrat.Osobně považuji drátkováni za zbytečný nadstandard, bez vertikutace si můžete drátkovat jak chcete a bez pořádného výsledku, vertikutace je základ, mít výměnné válce-O.K.,mít to na jednom-nepoužitelné na 100% na vertikutaci, zbytečný razantní zásah pro drátkování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.132 (?), 6.10.2014 9:20

Kombinacia je samozrejme ideal. Nevsimajte si silackych reci... Noze rezu a ciastocne aj vyhrabu a droty len vyhrabu. Pravda, noze su najdolezitejsie, a ak su na valci husto, aj postacujuce. Ale kombo je ideal, ak taky valec mate. Nakoniec, da sa to vyskusat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.15 (?), 8.10.2014 20:03
Kombinace na jednom válci je prodejní chyták-buď chcete prořezávat, nebo drátkovat(šimrat to vystihuje).Kupte vertikutátor třeba od stigy, ten mám koupen už tři roky a je to supr-ocelové nože na ocelovém válci, maká jak má, na výsledek se chodili dívat sousedi, stačí nám to 2x ročně.Tím začněte, rok od roku bude míň odpadu, tak se nelekněte-my měli dva pytle první vertikutaci z 200m2,teď je to tak 1/4 odpadu, fakt to funguje.Až budete mít skoro dokonalý trávník, tak pak začněte uvažovat o drátkováni, my se bez toho obešli, protože už teď nemá nikdo z okolí lepší trávník a to nebylo naším cílem.Jsou zoufalci, co to drbou dělají hráběma, jeden táhne, druhý na ně tlačí, ale je to nádeničina za každou cenu ušetřit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.91 (?), 9.10.2014 7:39

Prodejní chyták   ----to mě dokáže vytočit.To je jako že to někdo vymyslel, nikdy s tím nedělal a zapoměl, že by se mohl někde v česku zeptat nějakého pána, jak by to mělo být opravdu ideální.

Co tedy mám dělat, když mám vertikutátor který má obojí? MámVari, tak ho mám prodat a koupit si nástavec, kde jsou nože vzlášť a drátky taky?Původně jsem to chtěl udělat, ale za ten Garden jsem dal 12 tisíc možná víc, je to ležák, vytáhnu ho 4x do roka všechno s ním udělám bez problemu.Koukám na výsledek.Aby to vytrhalo mech a zemina pokud možno zůstala v trávníku.Proto mám raději sběr do koše sekačky.Ta zvedne stařinu a písek nechá.Tomu říkám vychytávka a ne že drátky jsou na nic.Demontovat je nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.7 (?), 9.10.2014 8:05

Hlavne nedajte na chytrakov na fore. Vacsina len "papouskujou" co raz niekto niekde napisal a oni citali. Samozrejme, nic nekupujte a pracujte s tym co mate. Potom nam napiste, ake mate skusenosti. Podla mna nikto seriozne netestoval veci, co tu mnohi tvrdia na fore.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.86 (?), 9.10.2014 19:03
Nože spolu s drátky jsou pro lidi, co se nedokáží rozhodnout, co koupit, nebo co chtějí mít dva v jednom a ušetřit.Ale stači si najít, co k čemu má sloužit a každý soudný člověk si závěr udělá sám.Určitě si kupujete šampon s mýdlem v jednom-šampon mizerný, mýdlo kompromis, nebo univerzální gumy na auto-na horách nepoužitelné, v létě se více sjiždějí.Najděte si, co k čemu slouží a máte hned jasno.Obhajovat základní postupy v péči o trávník nehodlám
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika