Vertikutátor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 216.86 (?) 
9.10.2014 19:48

Vertikutace = prořezáváni (neboli svislý řez). Drátkování = povrchové, jemné pročesávání. Aerifikace=provzdušnění dutými hroty - následuje pískování. Takže vertikutátor je základ, kombinace s drátky na jednom válci je prodejní tah, protože tam bude méně nožů na vertikutaci a naopak drátky vertikutaci nenahradí a při potřebě drátkovat nože tam opravdu nepotřebujeme. Musíme si ujasnit použití - vertikutace je razantní zásah dělaný zpravidla po zimě a poté na podzim např. v září. Drátkování je kondiční záležitost v růstové sezóně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 216.86 (?), 9.10.2014 19:59
Být prodejce, nabízím vertikutační válec s drátky, vysvětlování je unavující, a zákazník bude spokojen jak výhodně koupil :-(.Je na jednu stranu dobré, že se sekáči chtějí dostat o level výš, ale pokud nechtějí vylézt, ale podlézt, ať zůstají u sekání ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.152 (?), 9.10.2014 22:09

Kto prisiel na to, ze ak su tam droty, ze taky valec musi mat menej nozov?

Kto prisiel na to, ze cim viac nozov na valci, tym lespie? Kde je ta hranica? Kolko nozov ma mat?

Kto kedy vyskusal a porovnal pracu s valcom s nozmi, s valcom s nozmi aj drotmi,...od kolkych firiem a kolko typov? Kto porovnal kondiciu travniku po vertikutacii s roznymi typmi valcov?

Nikto, Ale mudry je kazdy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 10.10.2014 0:09

Prosím vás, dejte sem obrázek nebo odkaz toho kombinovaného válce ať vím o čem je řeč.

Ono při určité geometrii může jít pouze o úsporu výrobních nákladů a funkčně to bude stejné. Ono i s čistě drátkovým válcem se dá provést razantní proříznutí do 4 cm hloubky, jen pojezdová rychlost pro toto použití bude muset být o 1/3 nižší. Pokud jsou však v podkladu kameny velikosti makadamu, je drátek nutností pro stejnoměrný vzhled, protože nůž neuhne a stroj by "tancoval".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 10.10.2014 10:50

Tady je obrázek toho válce


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 10.10.2014 12:00

Jj tak ten VolfGarten jsem viděl na předváděčce u Landsmanna. Koupil bych jej kvůli motoru Honda, ale výkon toho válce je stejný jako čistě nožový. Drátky tam jsou pro zlepšení výhozu do sběrného koše. Pokud sbírám vyčesanou stařinu sekačkou (Dolmar), mám trávník čistší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.164 (?), 10.10.2014 20:03
Uz jsem se lekl, že fakt chce někdo vertikutatorovat a drátkovat současně, pokud usnadňuji výhoz, O.K..Ano, drátky dokáží zajet hluboko, ale nesmi tam být vrstva mulče, tam to nože pěkně proříznou, drátky jsou tak na mech.A výhoz do koše se mi u vertikutátoru taky neosvědčil-je malý a hned plný, lepši jet bez koše a sebrat sekačkou, ikdyž správně by se to mělo hrabat :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 10.10.2014 23:19

... no a právě to jsme měli možnost u Landsmanna otestovat, že je lepší vertikutaci udělat na jeden pojezd a jiným strojem pak provést úklid. A protože je na tom válci od VG stejně nožů jako na válci bez drátků, tak jsem za ty roky (co uběhly od předváděčky) úplně zapoměl, že tam ty drátky byly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 11.10.2014 7:17

Taky se ni osvědčilo stařinu sbírat sekačkou.Psal jsem to 9.10.Není to tak těžké asi proto, že sekačka vysaje trávu a písek nechá ležet.

Tak co, je velký průšvih koupit kombinovaný vertikutátor, nebo se s tím taky dá pracovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jofree - (40) - 211.183 (?), 11.10.2014 8:16

Prave jsem to vcera udelal stojem ELIET 501 na travniku starem 2 roky. Vyborna masina, noze nastavene na hodnotu B. Predem vykoseno na 3, pote opet posbirano na 3.

Staresina je z 50% pryc. Na jare to vemu krizem krazem, kazdopadne stare travy bude vyznamne mene.

Mozna by bylo vhodne nyni aplikovat dosev s piskem. Netusim jake bude pocasi...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika