Technika orby



JP - (3) - 76.106 (?)
28.2.2009 20:13

Je potřeba ten pluh správně seštělovata potom sedí, většinou je chyba ta že když se pluh nastaví na velký záběr tak pak to táhne do toho boku.

Co se orby týče zvládá i tu těžkou jílovitou, hlavně to krojidlo tu zem nakrojí takže ta stěna se pak netrhá ale jen obrátí. Ovšem chce to vystihnout dobu, pokud jsou již na podzim plískanice tak tam již koně nepomohou protože je nepřenesete na zem..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 177.63 (?), 22.2.2009 13:04

Prosim pana J.S. o zverejnenie fota kotoucoveho krajece na pluhu Vari ak ho uz ma zhotoveny.Dakujem Miroslav K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 22.2.2009 13:46

Zatím to nemám hotové, pouze mám představu, jak to budu dělat.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JP - (3) - 76.106 (?), 22.2.2009 21:04

Já jsem si krojidlo zhotovil z vysloužilého secího stroje a mohu jen doporučit, jde to o mnoho lehčeji..

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slimakmato - (28) - 79.219 (?), 27.2.2009 16:54

a stroj sa ako správa je aj stabilnejší?? myslím tym ze ci ho netlačí do bokov.

a spytam : mam v plane si kupit taky stroj šupa praktis len neviem ake mate stym skusenosti v ťažkej ilovitej pôde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JP - (3) - 76.106 (?), 28.2.2009 20:13

Je potřeba ten pluh správně seštělovata potom sedí, většinou je chyba ta že když se pluh nastaví na velký záběr tak pak to táhne do toho boku.

Co se orby týče zvládá i tu těžkou jílovitou, hlavně to krojidlo tu zem nakrojí takže ta stěna se pak netrhá ale jen obrátí. Ovšem chce to vystihnout dobu, pokud jsou již na podzim plískanice tak tam již koně nepomohou protože je nepřenesete na zem..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slimakmato - (28) - 79.70 (?), 1.3.2009 14:09

to mate pravdu ilova zem je zradna.

uvažujem aj o staršom AGZATE le ten ma motor jikov co sa bojim ze je slaby na kopcovity teren s plnov vlečkov tahat do kopca. nemate stym dakto skusenosti??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JP - (3) - 76.106 (?), 1.3.2009 14:48

No tak z toho dvoutaktu bych strach neměl, pokud v kopcích s plným vlekem tak ať dvoutakt nebo čtyřtakt stejně oba pojedou pouze na jedničku. Vím o čem mluvím, měl jsem Terru, nyní tam mám 190-ku Hondu a hore do vinohradu jedu s plným vlekem pouze na jedničku u obou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slimakmato - (28) - 79.70 (?), 1.3.2009 16:31

hm... no ked to utiahne (s problemami ) moj kultivator KF 60 Quantum tak ten AGZAT by to mal zmaknut... len ten dvojtaktovy kraval

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slimakmato - (28) - 79.202 (?), 28.3.2009 10:32

no musim povedat že zaujmave to je ale myslim ze na nase podnebne pasmo to vhodne nieje zvlašt pri spracovani pôdy na zimu . tento system je vhodny pre juznejsie podnebie kte maju urodu z pola 2krat do roka a nemaju celu zimu sneh. navyše je to dost energeticky naročne spracovane pôdy. tento sistem mi pripomina rotačne brany ke na zaciatku bolo z toho velke halo a teraz sa znich upušťa. aj ked su vinikajuce pri predsejbovej priprave pôdy pod repku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.133 (?), 28.3.2009 22:16

Zdravim, chcem reagovat na otazku o agzate. Tak ako uz bolo povedane ci je to 4takt, alebo 2takt ten stroj pojde na jednotke vzdy. Bud sa zahrabe, alebo bude smykat, ale motor nezdochne. Vozil som nim drevo, len tak z pasie a je neuveritelne co to dokaze v kopci pri dobrych gumach. Teraz nim vyvazam hnoj, oriem, kosim a pod. a je to dobry pomocnik na mensie prace. Podla mna staci 2takt ak je v dobrom stave.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika