Sekačka Honda nebo Stiga?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 180.146 (?) 
13.4.2010 19:52

Díky za radu. Uvažoval jsem o tom, jenže ta Stiga je pak o 3 tis. Kč dražší a to je jednak nad mým stanoveným finančním limitem a za druhé si nejsem jist, jestli za ty peníze navíc je to opravdu tak výrazné vylepšení parametrů a vlastností sekačky. Kromě toho už je to pak téméř profi sekačka a to zas asi je pro mne trochu zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 11.107 (?), 13.4.2010 20:00

To si musíte rozhodnout sám, no. Ten krouťák u Hondy oceníte a ocenil by jste ho ještě víc, kdyby jste měl možnost srovnání. Když zde lidi píšou, že je motor v trávě k nezastavení ap. to je právě ten krouťák, který se pere s množstvím trávy a ten má Honda i v nižších otáčkách nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.146 (?), 24.4.2010 9:52

Dobrý den,

tak jsem se nakonec rozhodl pro Stigu Turbo 55 4S s motorem BS 750 DOV. Doufám, že budu spokojen. Motor Honda mi v prodejně sice přímo nezavrhli, ale servisní technik tvrdil, že prý měli v poslední době několik případů ucpávání karburátoru u Hondy. Určitě to souvisí s kvalitou benzínu. Nicméně k opravě to často přivezli různí majitelé, kteří mají sekačky s BS i Hondou, "krmí" je stejným benzínem a zatímco BS problém nemá, tak Honda ano. Je to zajímavé.

Trochu mne ovšem překvapilo, když jsem včera zkoušel Stigu nastarovat, že se celá při plných otáčkách docela dost chvěje. Na to jsem u staré sekačky nebyl zvyklý, ale asi je to dáno i vyšším výkonem motoru u Stigy. Uvidím, až jí vyzkouším pod pořádným zatížením.

Díky všem za cenné rady a připomínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.56 (?), 24.4.2010 12:25
Když je v karburátoru voda a zbytky starého paliva, je lépe jej i hlavní trysku vyčistit. To u BS SV není takový problém, neboť se ty karburátory s GXV, GCV technicky nedají srovnávat. Když se měla zlepšit úroveň motorů BS, musely se vylepšit i karburátory. Jinak přeji MS= maximální spokojenost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.60 (?), 24.4.2010 13:37
Pro jistotu radeji sundejte nuz a kouknete jestli je vyvazeny. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.107 (?), 24.4.2010 13:40

Samozřejmně po netu nejde poznat jak veklé je to chvění, ale u nové sekačky by mělo být minimální. Když ten nůž sundáte pro kontrolu nestartujte motor!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 24.4.2010 17:30

Tato sekačka má šířku sečení 53 cm, což už je hodně, takže se bude vždy chvět o poznání více než sekačka, která má nůž kratší o 5 a více cm, i když bude nůž vyvážený. Hodně je to vidět na jednonožových zahradních traktorech s šířkou sečení i 88 cm, kde má člověk pocit, že je snad ohnutá řemenice. To je způsobeno podélnými vibracemi nože. Vícenožové traktory se chvějí méně, i když je třeba jedna strana nože zrovna z části ulomena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.65 (?), 14.4.2010 2:13

S Hondou 537 není problém posekat 30 - 35 cm suchou trávu, nebo do 20 cm vlhkou (dopoledne v 10-11 hod kdy bývá na mém zastíněném pozemku v trávě ještě dost zbytkové vlhkosti z rosy). Čím je vyšší vlhkost v trávě, tím je nutno počítat s vyšší lepivostí travní drtě na těleso sekačky a se zalepením "dírek" v textilním koši (zde je výhodnější plastový koš s většími otvory). Stiga BS Turbo 53S Combi je vynikající na pravidelné (max. do týdne ) sečení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.60 (?), 14.4.2010 7:34

A za kolik se dá ta Honda 537 s plastovým rámem sehnat tak, aby člověk nemusel do Polska? (Stiga má hliníkovou slitinu za 20 800,- i s Hondou 190 GCV) Jak se bude řešit záruka, když člověk chytne cca 3 - 4cm křemen a prorazí rám? Pokud vím, Honda to jako reklamaci neuznává a nový rám bude pěkná šiška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.134 (?), 14.4.2010 8:09

Ozaj ocení ten krúťák?

Honda GCV 160    9,4 Nm

BS DOV           9,8Nm

 Nechápem prečo by v tomto prípade niekto oceňoval nižší KM.

  Už ma nebaví počúvať aká je Honda super.Musí sa jej uznať že je to kvalitný stroj, ale až taký super zase nie je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika