Rotační sekačka



gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?)
22.4.2009 11:02

dvojtakty vari se možná někde ještě doprodávají, ale už se nevyrábí. mrkněte na vari.cz

ps: když jsem teď byl na jejich stránkách, zaujala mě novinka: bezprstová lištová sekačka made in germany. ten starý prstový typ, co už se nevyrábí, mě snadností sekání velmi zklamal.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 118.24 (?), 22.4.2009 10:42

dvoutakty se pořád vyrábí, jezdí na bubnových sekačkách z Jikovu. Na rotačkách jsem je už neviděl, ale bubnovku s dvoutaktem jsem koupil vloni a spokojenost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 22.4.2009 11:02

dvojtakty vari se možná někde ještě doprodávají, ale už se nevyrábí. mrkněte na vari.cz

ps: když jsem teď byl na jejich stránkách, zaujala mě novinka: bezprstová lištová sekačka made in germany. ten starý prstový typ, co už se nevyrábí, mě snadností sekání velmi zklamal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.29 (?), 22.4.2009 22:03

Děkuji Vám za rady. Prozatím vyhrává rot.sek. originál Honda IZY HRG C5 SDE. Je to 4takt, ale má dostupnost až 35 stupňů. Když to objasním, že můj kopec se pozvolna stupňuje a v nejostřejším bodě má 30 stůpňů, tak se myslím, že je to nejlepší volba za "dobrej peníz" 16990,-Kč záruka 5 let.. Co myslíte? Evžen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.247 (?), 22.4.2009 22:29
Koupi Hondy rozhodne chybu neudelate. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.121 (?), 24.4.2009 8:13

Dvoutakty Jikov (na Vari systém, Robus, Dakr a další) se vyrábějí stále, Vari ho pouze nemá zařazený v katalogu, jinak přímo z oddělení prodeje mám potvrzeno, že prodávají motory Jikov 1447 DV. Firmy DAKR a Motor Jikov (výrobce motoru) prodávají téměř všechny dostupné modely těchto motorů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.103 (?), 24.6.2009 17:57

Dobrý den, kdo Vám řekl, že Honda IZY...4takt zvládne až 35°?Řeším stejný problém, co jsem se ptal, tak uvádějí max.20°.S pozdravem Lálin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.50 (?), 14.6.2009 12:36

vari už dvoutakty nedělá, ono je jednodušší motory dovážet a v případě poruchy za těžký prachy objdnat náhradní díly v ceně přesahující nový motor.

Dvoutakty dělá Jikov, stačí se podívat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 14.6.2009 12:57
Dvoutakty pro vari dělal jikov vždy, vari motory nevyrábí, ani nevyráběli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.50 (?), 14.6.2009 17:10

blbě jsem se vyjádřil, dělá mělo být ve smyslu nepoužívá. To je ta změna myšlenky během psaní věty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.99 (?), 24.6.2009 19:44

jestli vam mohu doporucit, tak si to s bubnovou sekackou poradne rozmyslete. Ja mam svah pres 16°, to je asi 28%. Koupil jsem si na to bubnovku Robus myslim 550 z Jikovu. Mam ji necele tri roky. A jestli chcete. tak vam ji hned prodam. Ale!! Seka travu, to ano, ale vazi 80 kg! Pojezd funguje,  jak se v louce objevi vetev, zak zacne prokluzovat, musite ji poct. To by slo jeste slo vyresit treba hrubsim kolem, sekacka ma dve pojezdova kola a po bubnu se soupe, jakakoliv nerovnost a hned vam bezi doleva nebo doprava. Musite sekat uzsi pruh, jinak vam pri vyboceni zustavaji neposekane kusy. Potom ma jeste kloub, aby buben kopiroval teren, to znamena ze treba pritlacenim na prave riditko naklanite buben na jedne strane nahoru a na druhe dolu. Vysledek je ze na jdene strane vam zajizdi nuz temer do zeme a druhe strane zustava trava 10 cm vysoka. To jednoduse neudrzite at delate co chcete, ja ja jsem docela silny, v mladi jsem vzpiral, tedy zadna trasoritka. A z vrsku musite tu sekacku rucne brzdit, to znamena tahat proti pojezdu, jinak se vam rozjede moc rychle a nestacite ji ridit. Sekacka nama brzdu. Tak pri sekani ze me tece pot a mam hejno much kolem sebe. Uprimne receno, sekam s ni nerad. Travnik je cely zubaty a nehezky poseceny. A je to uzasne namahave, a manzelka ji jiste ani nenastartuje a ke strani by s ni nikdy nedojela. Nikdy!

Podle meho nazoru je vhodna na rovne plochy, kde nejsou krtince, diry a nerovnosti. Fotbalove hriste posece urcite skvele bez namahy. Seka take vytecne vysokou travu, tu projede jako vy nic ale nesmite od ni chtit hezky posekany povrch.

Ja sam ted stojim pred problemem, cim to mam sekat, jelikoz za tou sekackou do toho vrsku uz behat nechci, sekam kolem 4000 m2. Maslim ze jsou asi dve reseni. Bud strasne lehouckou sekacku s pojezdem, ktera vas neoddela a clovek je schopny s ni lehce manipulovat nebo travni traktor. Ja ted resim travni traktor.
To jsou tedy hlavne rady bez ohledu na motor ale na manipulaci, coz je mozna dulezitejsi, nez cely motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika