Rotační sekačka



host - 133.102 (?)
21.4.2009 12:17

pokud máte svah 30 stupňů, těžko ho bude sekat manželka.  dvojtaktní sekačky, co se kdysi dělali, většinou nemají pojezd. na kopec Vás nevyvezou. Tak že jsouvarianty:

1. vypláznout balík za kvalitního drahého dvojtakta nebo 4T s tlakovým mazáním

2. koupit normálního čtyřtakta posekat s ním na co bude stačit (kupodivu i čtyřtakt s roztřikem oleje zvládne dost) a zbytek dosekat křovinožezem nebo na to koupit nějakého bazarového dvoutakta

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 161.50 (?), 21.4.2009 7:04, zobrazeno: 30263x

Zdravím, mám prosbičku. Mám "velkou" zahradu cca 1500 m2 a půlka je na rovině a půlka je kopec se stoupáním cca 30 stupňů. Dělá mi starost koupě nové sekačky, protože se prodávají už výhradně se 4-taktním motorem a mě by to dělalo problém - mazání. V prodejnám mi doporučují rotační sekačku a k tomu křovinořez - to je holý nesmysl, protože ten kopec je dost velká plocha. Dále abych si koupil Vari - to taky nechci, protože je to velký krám a manželka by s tím myslím nemohla sekat. Dále traktůrek s tlakovým mazáním - taky nechci, protože ta cena?!?!

Takže chci se Vás zkušených a znalých zeptat jestli nevíte o nějaké nové motorové rotační sekačce s dvoudobým motorem, nebo s čtyřdobým motorem s tlak. mazáním. Vůbec nevím. Prosím poraďte. Díky Evžen

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.60 (?), 21.4.2009 7:30

Sekačky John Deere a Husqvarna série profi mají motor Kawasaki Fj 180V s tlakovým mazáním, kde je jistě povolen větší náklon, než u klasických sekaček s rozstřikovým mazáním. Pozor na sekačky MTD SPK53, Yard-man YM 6021 SPK a MAC Allister z Hornbachu - mají též motor Kawasaki, ale tlakové mazání nemá - přijde mi to jako čínská kopie tohoto profi motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.50 (?), 21.4.2009 8:56

To už opravdu ty dvoutakty na sekačkách opravdu tak vymizely?!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.219 (?), 21.4.2009 11:05

Asi se již nevyrábí, teď mi dosloužila sekačka (z r. 1996) s motorem Sachs - kompletováno v Motoru Jikov, a náhradu jsem nesehnal. Přitom to byl lehký, výkonný a spolehlivý pracant, perfektní svahová dostupnost. I nyní je v dobré kondici, bohužel odešel  (podle opraváře) nějaký kroužek, který reguluje otáčky a nedá se vyrobit. Škoda, tyto motory používala i firma SABO na svých profi modelech. Se spotřebou to nebylo tak zlé - rozdíl mezi čtyřtaktem, který mám nyní, sice nějaký bude, ale pro mne těžko měřitelný. Nejspíš předpisy o exhalacích způsobily vyřazení dvoutaktů z výroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.33 (?), 21.4.2009 11:43
Nejlevnejsi dvoutakt je asi Allrad AS 45 B4 za 40tis. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 133.102 (?), 21.4.2009 12:17

pokud máte svah 30 stupňů, těžko ho bude sekat manželka.  dvojtaktní sekačky, co se kdysi dělali, většinou nemají pojezd. na kopec Vás nevyvezou. Tak že jsouvarianty:

1. vypláznout balík za kvalitního drahého dvojtakta nebo 4T s tlakovým mazáním

2. koupit normálního čtyřtakta posekat s ním na co bude stačit (kupodivu i čtyřtakt s roztřikem oleje zvládne dost) a zbytek dosekat křovinožezem nebo na to koupit nějakého bazarového dvoutakta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.50 (?), 21.4.2009 14:07

Děkuji za radu. Pokud se ještě něco nenajde na netu co má dvoutakt a slibnou cenu, tak budu muset jít do toho tlakovýho mazání.

Dnes jestli mi vyjde čas, tak zajdu do husqvarny na radu. Abych řekl pravdu, tak jsem hodně překvapen tím že se do 99,9% všech rotačních sekaček davají 4takty, moje představa byla jiná. Nu co... zaspal jsem dobu.

Dík Evžen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 21.4.2009 18:08

Evžene, nejsem si jistý, že pro radu ohledně sekačky je zrovna Husqvarna ta nejlepší volba .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.29 (?), 21.4.2009 21:43

Já vím. A ani jsem tam nestihl zajít a ani toho nelituji, protože jsem si vzpomněl, že tam prodává ženská, která o tom ví kulový.

Stále ještě doufám, že nějakou rotační sekačku s 2taktem a s "dobrou cenou" najdu, ale jsem časově dost zasekanej, tak proto otravuju Vás na zahrada.cz.  Evžen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 22.4.2009 9:07

Dobrý den... Mám ten istý problém 890 m2 je kopec a to riadný uplne hore je problém aj stáť, nie to ešte kosiť a okolo domu 450 m2 mierny svah... riešil som to tak že v kopci sa používa lacné AL-KO kroviňak dvojtakt ktorý šlape v akejkolvek polohe, sem tam poslúži aj ako opora pri posúvaní sa po kopci /cena 5500 a ťaha krásne, sučasťov bol aj trojzub a silon má41cm, čo bohate stačí.../...Vymenil som jedno popruh za dvojitý a na takom kopci je to neskutočný rozdiel keď vám krovinak pevne sedí pri práci... parádna výhoda sú široké riadidlá, kto to nevyskúšal neuverí aký je to rozdiel voči uzkym typu U nedajbože malé D... riadidka su ten istý tvar jak majú profi drahé Stihl... zatial už 3 roky super bez poruchy len poláchnuť vodou, štart parádny, trošku ťažký 6,5kg... dole na dvore používam už kval.stroj, predsa tam není tak namáhaný tak nech vydrží čo najdlhšie... tu už sa oplatí si priplatiť a kupiť niečo s pojazdom /veď budeme iba starší tak nech si behá sama kosačka, aj tak musím za ňou chodiť nieto ešte ju tlačiť do záberu... aj tu mám síce iba z bazáru /ale to bola asi kúpa storočia/ Je to TORO Pro Line 3rýchl. kawasaki motor 6k štvortakt,...tie peniaze čo za ňu chcu v M by som ju asi nikdy nekúpil /ja som ju kúpil za5000/ a slape už 11rok u mňa bez poruchy /mala prasknute lanko spojky po 7 rokoch, chceli za to v servise 1320Sk ale je tam z Jawy za 135Sk a je ešte silnejšie/ inak úplne super bez poruchy ...ťahá aj vysokú trávu, teraz už sa bude košiť častejšie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika