Rider Husqvarna r 320 AWD vs. r 316TS AWD či něco jiného?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 216.198 (?) 
24.10.2014 21:13
Stiga Bivoj byl stejný jak nejvyšší model Parku Pro, jen bez posilovače řízení a s manuálním zvedáním.Když jsem dnes prolítnul nabídku stigy a Hq, tak už mě jsou jasné ty pochyby.Ona stiga má za 140tis. silnější motor-18hp a další model s hondou 25hp má už max.výbavu do 200tis.,hydro zvedání, o polovinu větši pojezdovou rychlost(14km/hod.)ještě vyšší model hydropojezdu(Ktm13),zesíĺené osy.Volit robustnost a naddimenzovanost, nebo líbivost a slabší komponenty?Na doma klidně Hq, na kšefty stigu(do 200tis.,dál jsem nekoukal, jak si vede huska)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 216.198 (?), 24.10.2014 22:31
Ten bivoj byl údajně dělán na míru českému trhu-češi chtěli nejsilnější model s nejvyšší kvalitou, ale nechtěli platit za luxus-posilovače apod.Takto vznikla i škoda fabie junior-nárazníky bez laku, řízení bez posilovače, bez připravy pro autorádio, bez centrálu, ale tam to škodovka fakt už přehnala.Ale ono i dnes je trend kupovat základní nebo střední výbavy u aut.A co se týká kolébkového ovládání, u stigy jde nastavit výškově volant a má posuvnou sedačku jako v autě, je třeba si uzpůsobit pozici pro pohodlný posez i vůči pedálu, tam nevidím problém, dá se na něj pohodlně celá noha a jen se ovládá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.48 (?), 26.10.2014 6:48

Zdravím, a kvalita motoru Kohler Comand PRO 25HP je jaká? Výdrž, servisovatelnost, problémy??? Určení do rideru. Je použit v BIVOJI. A dále - mechanický posilovač - jak je zde řešen?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.193 (?), 26.10.2014 22:25
Kohler má u mě přes 500mth a šestý rok-neměnil jsem svíčky ani vzduchový filtr, ten je neobvykle velký, ale k objemu 750ccm to bude asi úměrný, je na něm návlek z molitanu a ten každý měsíc vykartáčuju a vyklepu, díky němu je filtr stále původně bílý.Výměnu oleje každých 100mth, dávám 5w30,má vyvedenou hadičku bokem se zátkou a sponku-geniálně jednoduché, nespálíte se při vypouštění horkého oleje, nelezete pod to a ani nejde strhnout žádný závit.Motory jsou zpravidla osazovány, aby vydržely životnost stroje, proto musí a jde ruku v ruce s profikomponenty stroje, proto se v nižších kategoriich nevyskytují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.193 (?), 26.10.2014 22:49
Mechanický posilovač je vpodstatě řízení řetězem přes kladky, což úměrně snižuje potřebnou sílu k zatočení-fyzika.Hydraulický posilovač jde o něco lehčeji, ale tehdá bez zkušeností, jsem razil sovětskou teorii o technických vymoženostech(obhajoba Lady)=co tam není, to se nepokazí.Dnes ho tam ve stejné ceně dávají, tak by jsem se tomu tak nebránil.Mimochodem, Husqvarna u mě bodovala jen s posilovačem, jízda bez něj po louce bylo samé škubání volantem pocházejícím od nápravy, posilovač to omezil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.169 (?), 31.10.2014 20:43

Takže stiga BIVOJ není v prodeji a nějaké zbytky po netu nechci. Včera jsem byl vyzkoušet na ploše Stiga Pro 21 4WD se 125 cm sečením a řekl bych že celkem ucházející. Motor byl silný, nedusil se (mulčovala se vysoká tráva).

Co říkáte na tento typ?? Osobně si myslím, že docela vhodný pro moje použití. Nyní se však budou prodávat jen PARK PRO 18HP (340), PARK PRO 25HP (540) a PARK PRO 27HP (740). Byl by však k prodeji 2letý kus s necelými 300mth za cca 100.000 Kč.

Co říkáte tedy zrovna na tento typ. (má to elektrické zvedání hlavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.135 (?), 1.11.2014 20:02

Ja osobně bych starší kus nebral.Raději pošetřit na nový nebo vzít starší od někoho koho dobře znám.U bazarových nikdy nevíte jak se kněmu kdo choval (příklad ---stačí aby mulčoval 1ha vysoké trávy 2x do roka s klasickym sečenim na plnou rychlost a dusil motor.Pokud ma tet 300mth tak klidně může odejit ve 400mth motor a hydro a ste hned skoro na ceně nového.

Pokud je bazarový přimo u prodejce a ma jenom 300mth tak bych skusil aby dali zaruku což mužou (aspon do 500mth. Pokud nedají nebo nenavrhli něco jiného dal bych ruce pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.169 (?), 1.11.2014 21:00

Měla by tam být ještě 3letá záruka (Stiga má celkem 5 letou příplatkovou podmíněnou pravidleným servisem  - výměna oleje, kterou bych stejně udělal). U staršího to musí být prověřený kousek za zajímavou cenu.

Ale nechám si to projít ještě hlavou a začátkem roku něco koupím - ať nového či staršího. Už teď jsou docela zajímavé nabídky na nové stroje - je po sezoně. Od nového očekávám vlastnosti dle mých požadavků.

Ale je víceméně jisté, že to bude buď Husqvarna nebo Stiga. Ostatní nepovažuju dlouhodobě za solidní (ať servisem či výrobky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.201 (?), 2.11.2014 22:02
A proč by se měla dusit?Stiga je výkonově výš ve stejné ceně, proto má v nabídce i 125cm sečeni, ale musím poznamenat, že vysoká tráva se nemulčuje, tam by se měl použít zadní výhoz nebo cepák.Co tam bylo za motor, honda?Osobně mě vyhovuje záběr 110cm, nemám rozlehlé plochy, spíše členitější.Spíše než mth, je důležitější sledovat stav stroje, ten hodně napoví o zacházení, a nesmí být koupen na ICO, tam je dvouleta zaruka.5-ti leta je u soukromych osob a podminena je prohlidkou v servise a narozdil od Mf plati a bez reklamy.5-letou má tušim mimo stigy ještě honda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.201 (?), 2.11.2014 22:11
A s Bivojem si nelamte hlavu, na toho těžko narazíte i použitého, byla to tehdá dost dobrá nabídka, ledaže by někomu začal chybět posilovač řízení, ale na el. zdvihání měl už přípravu hotovou jak na panelu, tak zásuvku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika