Rider Husqvarna r 320 AWD vs. r 316TS AWD či něco jiného?



host - 253.135 (?)
24.10.2014 20:15

Sweeper nejsem žádny john rambo jde vysypat jednou rukou, pukud je tráva mokrá musí se použít obě.(provaz je tak jenom na to listí) jde to vpoho z boku.Ne jako kolega co zdvihá čínky.

Koleje zanechá jenom maličke a to jenom kdyz je koš plný mokré travy a dost mokro. Sběr na nerovnostech - ano občas se stane ze se kartač sekne o nerovnost (po přejeti se zase hned točí) ale muže to být ji Špatným nastavením výšky kartače (nastavení jde snadno),

Osobně pro mě je řízení je u husqvarny lepší než u stigy (stiga se řídi jako lkt a husqvarna jako vysokozdvižný vozík) 

Jinak motor kohler se prý dost kazí, ale to mam jenom s doslechu.

Motor BS vanguart 16hp sme tu měli v železném koni a žádna sláva to nebyla. rider jonsered je Úplně to samé jako husqvarna. Cca 5km odemé jezdí jonsere 2116 4x4 a majitel so ho chválí. Já sem na něm asi 1hodinu jezdil a v pohodě jen ten motor se mi zdál takový linější než motor v mé 15v2awd kawasaki, 

Taky jako kolega výš si s riderem přivydělávám okolo 4 dalších nenovitostí.a cepak by se mi taky hodil, ale na 15v2awd bohužel ho nedělali a předělávat závěs se mi nechce.

s pozdravem tonda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 217.186 (?), 23.10.2014 22:44
9.-Hq snížila vybavenost a zachovala ceny, proto dostanete daleko větší slevu, mě tehdy nabízeli 25%,asi pracují s větší marží, nebo s tím koncepčně počitají 10.-dnes koupím za stejné peníze u stigy vybavenější model, ale sleva je jako tehdá do 10%,naoplátku se stále drži v této hladině ke 200 000,- kvalitních hydropojezdu, posilovače a el. zdvihání sečení.11.-kvalitní servis-souhlas, ale já ho za pět let nepotřeboval, navíc,mám domluveno, že menši opravy udělá u mě na větší odveze, nebylo třeba za pět let a přes 500mth, a to není nejbližši prodejce stigy, kterého mám 6km, ale je vzdálen 40km.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.186 (?), 23.10.2014 23:36
12.-problém značek-neznaček je, že jsem mechanik, žádné žalostné THP-čko, které věří letákové propagaci a se zkušeností s traktůrkem od Hq za 95tis.,který se u mě neohřál ani sezónu, sekačce od Hq za 18500kč, která šla asi po dvou měsících z domu a pilu okolo 20tis. jsem vyměnil za stihlku, mě nemůže nikdo obviňovat, že jsem Hq nedal šanci, ale u rideru jsem šel hodně pod sukni, až to nebylo asi prodejci příjemné.Ale ono toje tak, že Hq usínala na vavřínech a dopadla jako nokie-až na dr.ku.Jestli s ní je dnes někdo spokojen, jen dobře, konkurence musí být, aby se vývoj pohyboval kupředu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.186 (?), 23.10.2014 23:51
13.-je mi jasné, že 10000m2 je malý komunál, to není na doma, ono 3000m2 nebo 5000m2 to je taky rozdíl atd.14.stejně chcete Hq, ale nemáte pro ni technické argumenty-hydra, výkon,záběr.Přesto ji vemte, jste pro ni nadchnut a tím ji leccos odpustíte a na pravidelné sečení to stačí.Problém je s předváděcíma, to tomu každý dá počudit a pak to je jako po desetinásobku hodin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.111 (?), 24.10.2014 2:31
15.-netlačím jednu značku, ale snažím se vybírat v dané cenové kategorii to nejlepší bez ohledu na "barvu",proto druhá slabší a lehči pila do 8tis. nebude např. od stigy, ale opět od stihlu, sekačka do 20tisíc vyhrála stiga, protože měla 53cm, Al-šasi, Al-kola, silný motor 190ccm, druhá sekačka 50cm stiga-Al-šasi, nový koncept motoru s automatickým sytičem, plynulý rozjezd, sice plastová ale široká kolečka a to za 12900kč, motorový plotostřih vyhrála stiga, protože na práci 1-2x ročně to stačí, ale to jsou věci za několik tisíc, u rideru jsem věděl, že pokud se spletu, cesta zpátky nebude, vybíral jsem s chladnou hlavou a bez emocí několik měsíců-na podzim jizdy, během zimy detaily a na jaře koupě.Dejte si na papír priority a pro x proti a máte jasno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.111 (?), 24.10.2014 2:47
16.-kdyby jsem plánoval koupi traktůrku, tak opět bude někdo tvrdit, že je to jedno, jestli hondu, stigu,nebo mountfield, že to sjíždí z jedné linky, ale ono to tak úplně není, ta honda to má vychytaný právě v těch podstatných věcech, které snad ani nikoho nenapadnou, že by to šlo ošidit-kladky, řemeny(Hq-bez komentáře).Vylepšení-širší tunel, pomocné turbínky, protiprašná sukně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.111 (?), 24.10.2014 3:08
17.-tak takto to je se sweperem-ano sbírá, ale dokonale jen na ideální ploše, tam,kde je nerovnost, tam to nesebere, navíc pohon od kol, dokud není zatížen, tak na nízké vyčesávání to moc není, kartáče to otáčení dokáží i zablokovat na nerovnosti, navíc kola jsou úzká a mají pod tou vahou teď na podzim, kdy tráva uschne, ale zem ne, snahu dělat stopy, a vysejpávání pomocí špagátu trávu-nemožné pokud to je plné, ideál je posekat a druhý den sebrat poloseno(v létě),pak to plné vysypat jde, video mají na listí :-),nebo sweper s vlastním pohonem, jestli to nebude lepší, já nesbírám, na vyšší travinu mám cepák, na nižší mulčuji nebo zadní výhoz, sbírá se jen dvorek sekačkou a jen proto, že se tahal mulč přes beton a ten se musel stejně zamést.Omlouvám se, že to je na několikrát, mobil to nějak nebere, snad je to vše, o tomto málokdo diskutuje, buď to to má snob, nebo s tím dělá zaměstnanec a ten ví kulový.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.111 (?), 24.10.2014 4:38
Ještě k tomu sweperu a vysypávání čerstvě posekané trávy-vážím přes sto kilo, držím se tak, že svoji váhu zvednu ze země i na benč na čince, pomocí deseti shybů nadhmatem i podhmatem, ale pokud příspěvek vložil John Rambo, tak to beru, že plný sweper vysype ze sedačky, já před ním musel stát a v rukavicích se to pěkně zařízlo.Navíc couvání si taky vyzkoušejte s něčím, budete u Hq nemile překvapen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.48 (?), 24.10.2014 7:17

Díky za komentáře. Stiga BIVOJ není na ofiko stránkách, nějak jsem jí opomněl a ač jsem měl povědomí, že se tak něco jmenuje, tak jsem to považoval za starší pojmenování současného stroje. V čem tam jsou tak velké rozdíly oproti řadě PARK PRO. Cena je značně rozdílná. Jinak výběr asi nechám na jaro, ale ještě mám nabídku staršího jonseredu 16HP, ale pohon 4x2, přímo kus, který si občas půjčuji. Najeto odhadem cca 300mth, nevýhoda je absence 4x4, ten zbytek by se musel dosekat křovinořezem.Cena by byla cca 70 vč. DPH se 112 cm sečením (osobně jsem si myslel, že to je 103 a proto jsem se ptal, zda tento motor utáhne 112cm ve verzi 4x4). Jako celek to funguje v pohiodě a mělo by to předpokládanou dobu využití 4-5 let vydržet. Motor to má Vanguard.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.48 (?), 24.10.2014 7:37

P.S.: Taky mně nejdou dělat odstavce, a to není z mobilu. Jinak bych ještě nevýhodu u Stigy viděl ten kolíbkový ovladač zařízení - dělal jsem na tom na jednom speciálním stroji, kde se používaly obě nohy a nebyla možnost to řešit jinak(doba práce cca 2-3 hodiny denně). Po pár letech provozu (cca 3) jsem měl pravé koleno úplně v háji, ač jsme předtím byl nadšený turista (tím chci naznačit že jsem nebyl lemra) . Po odchodu z této techniky se po půl roce vše zlepšilo do skoronormálu . Když si představím, že zase budu používat patu, špičku - tak se mě z toho dělá špatně. Mě vadí, že si tam tu nohu nemůžu opřít a dát na ní její váhu. Tempomat tady není řešení, zase tak rozsáhlé plochy nemám a pokud tam je nějaká delší plocha, tak s občasnými nerovnostmi. Samozřejmě, že sekat fotbalový stadion, tak bych ho vyžadoval.  Jinak je to jak píšete, vy jste nakloněn asi více ke značce Stiga, já k Husqv, ale je to dáno positivními i negativními zkušenostmi. Rozhodně ne letákovou akcí nebo lobozvučnou reklamou. Jak píšete o zn. Stihl, já ji zase nedokážu přijít na jméno. Koupil jsme tam vrták za 60.000. Nejlepší, co nabízeli. A byl to jediný stroj ze všech, který se povedlo zadřít,,věčně z něho něco padalo,  přičemž ten stroj může pracovat jen v ideální pozici (díry se vrtají vždy kolmo). S kombinací namachrovanýho neochotnýho servisu mě už taky nikdo nebude jednoduše přesvědčovat o výhodách. Ale v pilách je to +- stejné, co si budeme namlouvat (PROFIPILY Husqv vs Stihl) .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.135 (?), 24.10.2014 20:15

Sweeper nejsem žádny john rambo jde vysypat jednou rukou, pukud je tráva mokrá musí se použít obě.(provaz je tak jenom na to listí) jde to vpoho z boku.Ne jako kolega co zdvihá čínky.

Koleje zanechá jenom maličke a to jenom kdyz je koš plný mokré travy a dost mokro. Sběr na nerovnostech - ano občas se stane ze se kartač sekne o nerovnost (po přejeti se zase hned točí) ale muže to být ji Špatným nastavením výšky kartače (nastavení jde snadno),

Osobně pro mě je řízení je u husqvarny lepší než u stigy (stiga se řídi jako lkt a husqvarna jako vysokozdvižný vozík) 

Jinak motor kohler se prý dost kazí, ale to mam jenom s doslechu.

Motor BS vanguart 16hp sme tu měli v železném koni a žádna sláva to nebyla. rider jonsered je Úplně to samé jako husqvarna. Cca 5km odemé jezdí jonsere 2116 4x4 a majitel so ho chválí. Já sem na něm asi 1hodinu jezdil a v pohodě jen ten motor se mi zdál takový linější než motor v mé 15v2awd kawasaki, 

Taky jako kolega výš si s riderem přivydělávám okolo 4 dalších nenovitostí.a cepak by se mi taky hodil, ale na 15v2awd bohužel ho nedělali a předělávat závěs se mi nechce.

s pozdravem tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika