Rider Husqvarna r 320 AWD vs. r 316TS AWD či něco jiného?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 216.127 (?) 
16.10.2014 3:18
Také jsem to řešil, co koupit.Začal jsem traktůrkem a zjistil, že sbírání trávy na ploše nad 3000m2 je neefektivní, vysejpat,skladovat... nakonec jsem mulčoval 1/2,pak 3/4 a nakonec jsem to prodal a koupil rider stiga s čelním sečením 25hp j max. spokojenost, mám už 500mth a dolévám benzín, ve 100mth vyměním olej v motoru, ve 250mth v hydrech-má to polopatické návody, tak to ani servis nevidělo, klíňáky jsou původní, jen na cepovém nástavci 2x měněn, na sekací parkové hlavě a rideru po pěti letech stále původní.Používám pluh, tam vyměním zadní kola za šípaky na disku a mám tažený sběrač sweeper poháněný od kol-využití vzhledem k záběru jen na rovné plochy, chtěl jsem ho zkusit, ale není nad vakuový sběr.Jinak obratnost rideru je až hravá, neměnil by jsem, má kvalitní parkový nástavec, nože jsou původní teprve tak v 1/3 životnosti, na cepáku též původní, ale ty dostaly zabrat na pozdmkách s kamením-výhoda je, že po ohnutí o 90° jdou srovnat a neprasknou, šestý rok je asi vyměnim.Fakt dost dobrý ta stiga.Mám od nich i sekačku 10let- hliníková kola i šasi,190 ccm b&s a spokojenost.Dokoupil jsem vari valník sklopný, přesně se s tím couvá se stigou, narozdíl od HQ, u té Vám nadbíhá zadek když něco objíždíte a na couvání to je dost skokové, protože natáčí zadní náprava, né kloub v polovině, takže HQ nejlépe jen s posilovačem, jinak jsou velké odezvy do volantu.Stiga má lepší hydra, externí čerpadlo, je poctivější, Hq od toho upustila kvůli ceně.Hq je taková hravější, ale i to čelní sečení je taková hračka-chybí robustnost, naoplátku dokáže jit s cenou až o 25% dolů, stiga jen o 10%,přesto jsem vzal stigu, to si musíte projít do detailů a pochopíte :-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 219.19 (?), 16.10.2014 3:49
A navíc-tehdy vše Hq vedla spodem-lanka, hadice,kdežto stiga horem nad kloubem.Hq měla do 200000,- se sečením slabší motory-nešel použít cepák, který jsem vyžadoval, je to pracant, který poseká metrovou trávu prakticky bezezbytku (neplést to s mulčovačem),tak i to rozhodlo, no bylo toho koukám a vzpomínám víc.Dnes by jsem se i zašel podívat do Hq, jestli tlačí kvalitu stále dolů a drží naopak cenu, nebo jestli drží cenu a nějaké vylepšení jako bonus...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.19 (?), 16.10.2014 4:03
A proč jsem byl tak obezřetný u Hq?Protože traktůrek od ní za bezmála sto litrů byl největší šunt jaký jsem měl.Prodejce mě sice ujišťoval, že narozdíl od traktůrků dělaných v USA jsou ridery dělány ve Švédsku, ale raději jsem používal selský rozum při srovnávání :-),dnes je pomalu jedno kde se to montuje, podstatné je z čeho a jak!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.169 (?), 16.10.2014 6:18

Díky za reakci :

Co říkáte na Park PRO 340. Se 100cm sečením vychází na na 170.000 Kč. Je tam 18HP motor Vanguard (pracovní výkon nevím).

Husqvarna 316TS se 103cm sečením je za 200.000Kč. Motor KAWA 16HP (9,6kW při práci).

To že Husqv traktory dělají v USA a ridery ve Švédsku vím, já si na kvalitu Husqv nemůžu stěžovat, z desítek strojů mám jen positivní zkušenosti jak s kvalitou výrobku tak s místním servisem (ale bavíme se o pilách a křovinořezech). Při práci s riderem si také nemůžu stěžovat, žádné problémy se nevyskytují.

Naopak u Stigy mám jednu osobní špatnou zkušenost u sekačky a to ve mně vzbuzuje pochyby. Ale myslím, že Stiga není špatná značka, jen jsem neměl štěstí. Ale bohužel tady nemám servis, který by pořádně servisoval (tzn. servis si dělal sám a byl rychlý).

O jak velké plochy na sekání se jedná u Vás??? Já to nemám na komerční sečení, v 80-90% rovina, zbytek limitní svah (kolem potoka a rybníka). Mulčujete i kolem domu - nenosíte si pak trávu dom??? Sběr bych ocenil na max 2000m2. Máte předpokládám 4x4 rider - máte srovnání těžiště s traktůrkem (ideálně 4x4) - zajímá mě boční náklon.

Jinak v Karsitu jsem si minulý týden v úterý domluvil předvedení stroje 4x4. Něco říkali o tom, že tam nemají technika, který je na školení a předváděčka není na 100% připravená (že odněkud přijela). No do dneška se neozvali (9dní) a to je přesně to co nechci - stroj, kde bude stát servis za nic a tak to na mě působí. Ještě se zeptám majitelů v okolí, ale "láska na první pohled"  to nebude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.55 (?), 16.10.2014 20:09

Dobry den. Zkusim taky trosku poradit ztoho co jsem se docetl. Myslim ze husgvarna je dobry stroj ktery by vam urcite vyhovoval oproti stiga rideru ma urcite mnohem nizsi teziste a lepe se ovlada. Na druhou stranu jak bylo napsano stiga ve stejne cenove kategorii ma pouzite nektere lepsi soucasti. Taky jsem se presne nedocetl jak casto chcete "mulcovat" protoze s timto zarizenim musite sekat velice pravidelne. Jestli chcete tuhle plochu sekat jen obcas spise bych doporucil cepak. Jak na husgvarnu tak na stigu. Na druhou stranu bych se vubec nebal znacky seco myslim ze by vam stacil traktor Mu 110-24 ktery stoji 110 tis. Z vsechny tyto stroje se da do budoucna poridit sweper a travu popr. Listi sbirat. Hezky vecer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.55 (?), 16.10.2014 20:15
Jeste dodatek. Tvrdit ze seco tady mozna za deset let nebude a husgvarna ci stiga nejspise ano je podle me hodne odvazne. Myslim ze tady za deset let treba nemusi byt ani skodovka. To proste asi nikdo nemuze vedet...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.169 (?), 16.10.2014 21:03

Seco Mu 110-24 ale není 4x4, co jsem se dočetl.

Sekat pravidelně (max. 1x týdně) chci pouze u domu, na ostatních plochách dle času, ale tam mi stačí posekat s výhozem bez mulčování.  Ale tu pravidelnost vidím na max 2-3 týdny a to ze zkušenosti vím, že 316 nemá problém s velikostí trávy.

O cepákovém zařízení neuvažuji, mám možnost dospělého mulčovače (za traktorem). Tohle je spíše do míst, kde jsou vysázené stromy a je tam mladá "parková úprava".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.55 (?), 16.10.2014 21:30

Zdravim. Mu 110 sice neni 4x4 ale ma uzaverku a ta je nekdy mnohem vic nez 4x4. U travy stare "vysoke" 3 tydny bude potreba vyndat ucpavku (klin) z mulcovaci sekacky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.169 (?), 17.10.2014 4:39

Zdravím,

obávám se, že uzávěrka stačit nebude. Naopak mám zkušenost (ne z traktůrků), že v limitní situaci je uzávěrka někdy na obtíž, jelikož "odsune" hnanou nápravu směrem dolů (což je většinou opačný směr než chce obsluha).

Ideální je 4x4 pohon s možností uzávěrky (a tu dle situace zapnout či ne)

Můj dojem z riderů je, že absence uzávěrky se dá řešit při zapadnutí "vlněním" stroje v "kloubu" a změnami trakce jednotlivých kol. U traktůrků s pevnou koncepcí rámu vlnit nelze, tudíž je potřeba uzávěrky.

Ze zkušenosti rider 2x4 vyjede taky mnoho, leccos se dá řešit tím vlněním, ale po zapadnutí je na potíž zaděláno.

U té 3 týdny staré trávy mě to je jasný, že je potřeba sundat ucpávku, ale to je práce na max. 5 minut - zvednout sečení a 3 šrouby pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.135 (?), 19.10.2014 20:23

Dobrý den za mě jednoznačně husqvarna.Mám doma 15v2awd +sweeper cca 8let  .Sekám jak roviny tak svahy a bez problému to zvládá. Za celou dobu jen údžba nožů, vyměna oleje a filtru 1x za rok +1 výměna oleje v hydru a výměna pár dílu (v hodnotě cca 1500kč) a to najede cca 100mth za rok. Nože bude měnit poprvé příští rok. 316awd je jeho nastupce na který de dát více příslušenství.to je dano novým zavěsem jinak je vše skoro stejné. Pokud bych mě kupovat rider budeto zase husqvarna (316awd s posilovačem nebo pokud vyhraju ve sportce tak p524) Mám doma jelikoš sem drvoštěp ji pily husqvarna a stihl(266,365,359x2,a 560xp a stihl 261 a 441)sekačku 15svh bbc a 348e a křovinořez 245 a 525. Kdyby byly otázky odpovím 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika