Proč nestartuje sekačka?



host - 31.231 (?)
14.4.2009 17:51

Benzin tam jde, protože svíčka je vlhká. Jiskru jsem zkoušel, ale s pomocí ženy, ta nemá tu razanci při natahování startéru. Ale mám pocit, že právě nic nepřeskočilo. Tak teď nevím, do čeho vrtnout, abych poskočil dál.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 72.29 (?), 13.4.2009 23:45, zobrazeno: 77923x

Dobrý den, poradí mi prosím někdo nějaký fígl, jak nahodit motor u sekačky? Dostal jsem starší sekačku s motorem Tecumseh Vantage, prý po servisu a s novou svíčkou, ale trápím se a dřu při startování a motor ani neblafne. Co s tím? Díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 135.246 (?), 14.4.2009 0:10

Položme si základní kontrolní otázky:

Hází to jiskru?

Jde tam benzin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.231 (?), 14.4.2009 17:51

Benzin tam jde, protože svíčka je vlhká. Jiskru jsem zkoušel, ale s pomocí ženy, ta nemá tu razanci při natahování startéru. Ale mám pocit, že právě nic nepřeskočilo. Tak teď nevím, do čeho vrtnout, abych poskočil dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.242 (?), 14.4.2009 19:28

Dobrý deň. Spomente si či Ste náhodou niekedy nezastavil motor pri kosení na nejakom kameni, koreni a pod. Demontujte vrchný kryt a pozrite z hora na zotrvačník. Na hriadeli je klinok a ten musí pasovať s drážkou na zotrvačníku. Stáva sa že pri náraze sa strhne. Ak je to posunuté nastáva zlé časovanie a iskra ja v háji. Ale je to len jedna z možností pri ktorej si majiteľ môže myslieť že zapaľovanie je zlé, ale to nie je pravda. Toť moja osobná skúsenosť s týmto motorom, ktorý osobne mám na svojej kosačke. Vymeniť klinok a motor beží ďalej. Len bacha pri sťahovaní zotrváka, je to krehké.

PS: Jedno však doteraz nechápem ani ja prečo to nedávalo žiadnu iskru. Pri posune by malo nastať odpálenie v nesprávny čas, ale tam to nedávalo iskru žiadnu až po výmene. MČ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.244 (?), 14.4.2009 19:48
Tady asi v domácich podmínkách bedete muset použít prakticky hesla zkouška -omyl, pokud máte vlhkou svičku tak ji vyměnte, pokud to nepomůže tak zkontrolujte kabel +koncovku, pokud opět nic tak zkomtrolujte ovládání zhasínání motoru zda li někde ovládáni nevysí a tudíž není přerušen obvod, pak už zbývá jen přeměřit magneto zda li dává proud.Přeji brzké odstranění závady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.62 (?), 12.6.2013 12:34

Dobry den, mam tiež problem s kosačkov - nie a nie naštartovat. Iskru dava, benzin tiez. Čo s tím je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 14.4.2009 20:13
Nevím, jestli je na vašem motoru sytič nebo primer, ale pokud máte sytič, podívejte se, zda se spíná, a pokud ano, zda spíná úplně. Pokud ne, je svíčka sice vlhká, ale motor nechytne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.231 (?), 20.4.2009 15:32

Ahoj všichni, tak už jsem s tou zlobivou sekačkou posekal zahradu! Chtěla jen pořádně nabumbat - 2x jsem nastříkal benzín přímo do sání, párkrát zachrchlala a pak už si jen vrněla. Každé další startování bylo "na drc". Takže to nebylo tak bolestivé a jsem spokojený. Už žádná zamotaná a přesekaná šňůra :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.126 (?), 26.4.2009 20:52

Odmontujte kalíšek pod plovákem a zkontrolujte plovák. Mě se jednou zasekl.

Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.88 (?), 12.6.2013 15:21

zdravím odkial ste? nekupil ste tu kosačku od jedneho pana z bratislavy?

on totiž to dovaža a servisuje kosačky, nedavno mal na predaj tiež tecumseh vantage 35, po komplet servisu nova sviečka, tesnenia, a olej.

ja som od neho kupil takmer novu kosačku a som snou nadmieru spokojny. opakujem dovaža ich z rakuska z amstetenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika