Poraďte zádový křovinořez na sekání zahrady - sadu



host - 232.107 (?) 
11.6.2010 13:10, zobrazeno: 13174x

Zdravím.

Potřebuji sekat jednou v ideálním případě jedenkráte za měsíc, sad cca 3000 m2 a kus zahrádky, kde je to samá zídka a plno rybízů. Donedávna jsem měl oleomaka master asi za 20 tisíc a poté jsem zkoušel lehčí stroj s 1 kW motorem. Master fungoval dobře ale po celodenním sekání jsem byl zcela vyřízen. Lehčí stroj je k ničemu, protože vysokou trávu s nožem seká špatně a struna nemá šanci. (někdy sekám jen 2-3x ročně, podle času)

Jestli bude stát 16 nebo 22 tisíc je vzhledem k té práci nedůležité. Hlavní důraz bych kladl na spolehlivost a servisovatelnost po záruce a také na cenu náhradních dílů. 

Díky za rady a názory.

Tom

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 153.9 (?), 30.5.2013 11:45

Bohužel nikdo neporadil, ale je to už dávno.

Najde se dnes někdo, kdo by měl zkušenost s některým zádovým křovinořezem a mohl by práci s ním srovnat s prací s "normálním" křoviňákem? Jde mi o asi 3000 m2 prudkého svahu se stromy a keři. Případně poradit značku? Zajímá mě Stihl - výkon, vibrace vypadají na papíře velmi slušně. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.195 (?), 30.5.2013 20:43

Dobrý den,

používám křovinořez řovinořez Blue bird ZM 54 a bez problému mohu jen doporučit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.9 (?), 31.5.2013 8:50

Manipuluje se s tím všude lépe než s normálním křoviňákem nebo je to šikovnější jen na svah a na rovinu a na větší plochu je lepší normál? Zkusím si to někde zkusit :), ale prodejci v okolí nic podobného nemají skladem, jen na objednávku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.195 (?), 8.6.2013 1:29

Samozřejmě je to o zvyku, mě osobně se s ním seká dobře jak na rovině tak ve svahu, seču s ním i v lese kolem stromků, bez problému vydrží dlouhodobou zátěž.

Jinak ke stroji doporučuji koupit tuhle kovovou hlavu: 752960-Strunová hlava (profi - 4 struny)

Struna se nejlépe osvědčila tahle s nylonovým vláknem: Struna Duoline kruh Oregon 3,0mm x 60m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.185 (?), 18.6.2013 14:19

Zaujímala by ma spoľahlivosť, životnosť pružného náhonu pri intenzívnom nasadení (nie hobby) a tiež to, či ovplyvňuje negatívne významne tento hriadeľ prenos momentu (vďaka jeho pružnosti).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 217.70 (?), 18.6.2013 14:47
U mého křoviňáku používaného, jak píšete hobby, lanko náhonu pobere díky pružnosti dost velké rázy. Třeba, když se nůž zakousne do kmene stromu. Myslím, že tím dost ušetří spojku a motor. Mám ho 13 let a jediným problémem je unavená pružina segmentu spojky. Takže na volnoběh cinká. Nemyslím, že by Honda nebo Stihl lanko náhonu poddimenzovali.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.57 (?), 11.6.2014 22:52
Stihl jedině. Vydrží neskutečně moc a má velmi pěkný výkon a chod. Vřele doporučují profesionálové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika