Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 224.86 (?)
4.10.2015 10:46

Mám Agzat s diferenciálem a chtěl jsem si přikoupit nesený rotavátor, ale po praktické ukázce jsem si raději ponechal starý rotavátor Vari. Agzat používám pouze na povoz a orbu, v čemž je o třídu lepší než Vari (rovněž úměrně dražší). Rotavátorovat 2 až 3x po sobě je přepych a najednou to stroj neutáhne (zvláště do kopce). Problém je protisměrnost otáčení, kdy se část výkonu zbytečně umořuje v přetahování pojezdu s rotavátorem a vysoká pojezdová rychlost. Vyšší otáčky rotavátoru ba také mohly být řešením, ale na to je motor příliš slabý.  Ovšem je možné, že někomu, kdo má lehkou zem a má nervy na opakovaný přejezd, nesený rotavátor vyhovuje, ale já nikoho takového osobně neznám. Ještě někdo uvedl, že orební závěs Vari praskne pouze vinou špatné obsluhy - to může tvrdit pouze člověk bez zkušeností. Kolem mne je tak 75 % uživatelů, kterým závěs praskl, včetně mne. Přeci jen, konstrukce a materiál nejsou vhodné pro velmi těžkou zem. Je zajímavé, že pokud jsem praklý závěs známým svařil, většinou dále držel, ale mnoho z nich si zakoupilo závěs od jiných výrobců, kteří používají klasickou ocel a ne ocelolitinu. Při svařování jsem použil obalovanou elektrodu z austenitické nerezové oceli (u normální uhlíkové dojde u sváru k přesycení uhlíkem a tím ke zkřehnutí už tak křehkého materiálu). Ale jako ve všem, někdo je spokojený s motykou a rýčem a někomu nestačí ani malotraktor TK a přitom obdělávají stejně velký pozemek. P.G.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 139.178 (?), 5.10.2015 7:54

Otázky vyplňují ticho před bouří.V čem je lepší, kolikrát budu pole rotavátorovat, to je jen moje věc.Když je to potřeba, tak to přejedu třeba 3x.Pro kousek trávy za barákem, dojedu i bez diferencialu.Značku volím taky jenom já.Tady si to vlastenectví můžu dovolit.Až se stím budu živit, tak budu rozhodovat trochu jinak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 29.9.2015 9:21

Vystihl jste to perfektně!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 3.10.2015 19:20

Nechci zpochybnit něčí spokojenost s rotavátorem k Agzatu, ale ještě jsem neviděl někoho, komu to funguje jak je na tento stroj zvykem. Agzat nemá zohledněné otáčky pro použití tohoto aktivního příslušenství, pojezd je rychlý a v případě použítí dvoutaktního motoru je to ještě horší. Navíc teda i v číně vědí, že ROTAVÁTOR se točí, se má točit, po směru jízdy a ne proti, jako u Agzatu. Považuji tento adaptér za nepoužitelný i s popisem použití. Ale jak jsem psal, nikomu neberu jeho spokojenost, já jen dávám svůj pohled na věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.86 (?), 4.10.2015 10:46

Mám Agzat s diferenciálem a chtěl jsem si přikoupit nesený rotavátor, ale po praktické ukázce jsem si raději ponechal starý rotavátor Vari. Agzat používám pouze na povoz a orbu, v čemž je o třídu lepší než Vari (rovněž úměrně dražší). Rotavátorovat 2 až 3x po sobě je přepych a najednou to stroj neutáhne (zvláště do kopce). Problém je protisměrnost otáčení, kdy se část výkonu zbytečně umořuje v přetahování pojezdu s rotavátorem a vysoká pojezdová rychlost. Vyšší otáčky rotavátoru ba také mohly být řešením, ale na to je motor příliš slabý.  Ovšem je možné, že někomu, kdo má lehkou zem a má nervy na opakovaný přejezd, nesený rotavátor vyhovuje, ale já nikoho takového osobně neznám. Ještě někdo uvedl, že orební závěs Vari praskne pouze vinou špatné obsluhy - to může tvrdit pouze člověk bez zkušeností. Kolem mne je tak 75 % uživatelů, kterým závěs praskl, včetně mne. Přeci jen, konstrukce a materiál nejsou vhodné pro velmi těžkou zem. Je zajímavé, že pokud jsem praklý závěs známým svařil, většinou dále držel, ale mnoho z nich si zakoupilo závěs od jiných výrobců, kteří používají klasickou ocel a ne ocelolitinu. Při svařování jsem použil obalovanou elektrodu z austenitické nerezové oceli (u normální uhlíkové dojde u sváru k přesycení uhlíkem a tím ke zkřehnutí už tak křehkého materiálu). Ale jako ve všem, někdo je spokojený s motykou a rýčem a někomu nestačí ani malotraktor TK a přitom obdělávají stejně velký pozemek. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 4.10.2015 17:08

V čem je Agzat při orbě lepší než Vari? Oba stroje mohou mít stejnou hmotnost i výkon motoru může být totožný a u obou se může projevit problém s přenosem výkonu na zem. V dopravě chápu výhody převodovky s diferenciálem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.86 (?), 5.10.2015 18:28

V čem je lepší? Právě tím diferenciálem. Manipulace mnohem jednodušší. Pominu to, že k Agzatovi se kupuje masivnější pluh se závěsem - ten se dá připojit i k Vari. Rovněž záleží na členitosti pozemku, délce brázdy a tím četnosti otáčení. S diferenciálem se s plným závažím (mám ještě další navíc v kolech) otočíte téměř na místě. Mám oba stroje, ale upřímně řečeno, ty peníze navíc u Agzatu za to možná nestojí. Já jsem technický fanda, tak to beru jako koníček. Někdo ty prachy prokouří, já jsem si udělal radost s Agzatem. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 5.10.2015 19:59

Ano, to otáčení chápu. U vari se to řeší třeba uzamčením jednoho kola a otočka na zpátečku okolo kola neuzamčeného. V průběhu jetí v brázdě, tedy orby diferenciál uzavíráte? Vzhledem k tomu, že používáte i Vari předpokládám, že jste volil převodovku Agzat s vrchním dílem pro 80mm spojku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.173 (?), 6.10.2015 7:13

Bez uzávěrky bych v těžké zemi nic nezoral, takže ji zařazuji hned na začátku. Spojku mám buhužel Agzat, mašinu jsem sehnal s velkou slevou (bez DPH) a nemohl jsem si vybírat. Motor mám Hondu GSV190. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 6.10.2015 21:31
Jasně, ta uzávěrka je nutnost, bez ní by to s tímto strojkem asi fakt nešlo. No a neláká vás pořídit vrchní díl převodovky pro 80mm spojku a dobrat se stavu všechny motory "na všechno"?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.178 (?), 7.10.2015 7:23

Je to slovíčkaření, ale já místo uzamčení vždy ny konci jedno kolo odpojím.Uzamčené je mám obě přeci.Vyhýbám se couvání, raději dopředu.Vzad, pokud je to nutné taky umím.Jak je to prosím s tím Agzatem?Jedete na uzávěrku a na konci když se chcete otočit děláte co?Diferencial vypnete? Jde ven dobře a hlavně je jistota, že zase potom max. zaskočil?Ano chci se dobrat toho, jestli to stojí za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika