Logosol Stihl 660



mydloch - (5) - 158.140 (?)
17.2.2009 18:17

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.1.2009 23:30

Tak si to zkus počítat, hlavně nezapomeň úhlopříčku!! Namaluj si v měřítku průměr a dej do toho úhlopříčku a podle ní dosaď čtverec, nebo obdélník, rozděl ho a máš míru hranolu! Tak aby ti vyšel komplet ostrohran.

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.226 (?), 22.1.2009 14:22

Nechci zakladat dalsi diskuzi tak si dovolim zeptat se zde.Maj mi privezt tramky (uz ohoblovane) udajne trosku proschle, ze pry by se jim to syrove spatne hoblovalo.Jedna se o tramky 10 na 10 cm 4m dlouhe a 12 na 10cm 6m dlouhe a pak nake 8 na 10cm 4m dlouhe.Muj dotaz zni jak je nejlip uskladnit, jak prolozit jestli je dat do kulny atd.Ty 4metrove se rozriznou na 2m jestli je riznout ted nebo az na jare... Mam strach, aby se me moc nezkroutily.Hned z jara je chci pouzit na stavbu pristresku na drevo.

Dekuji J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.138 (?), 23.1.2009 19:31

zdravím byt vami tramky uložím alespon patnact cm od zeme na nejake preložky, na co nejrovnejsí povrch a nejlepe nekde na beton kde by nemohly natahovat od zeme moc vlhkosti pripadne plesnivet.na spodek dejte nejdelsí kusy skladejte na metr sirky nebo jak bude pasovat vam dle mista, idealní je skladat na metr.každou radu uloženeho materialu peclive prokladejte priklad 6m dreva na 6 preložek 5 na 5 atd.preložky v rade davejte presne nad sebe at se drevo nema tendenci prohnout tohle se dela peclive u desek ale nic tim nezkazíte.takhle si naskladejte material a pokud bude venku, poradne prikryte at na material nezaprsí nebo vam nezamete snehem.drevo vam ted v zimnim období bude pomalicku vysychat tak by se nemuselo moc zkroutit ale tomu se neubranite.strejda chystal hran dreva pro krov po celou hran stahl ze tri obvodu pomocí zavitovych tycí a postupne chodil dotahovat myslel že se ubraní stocení ale ne drevo se i pres tohle zkroutilo a rožstípalo.hodne zaleží na kvalite suroviny.s pozdravem míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 16.2.2009 22:18

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mydloch - (5) - 158.140 (?), 17.2.2009 18:17

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 20.2.2009 10:51

Mydloch zdravím tě. už mám druhé logo.. tak ted to teprve začne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.178 (?), 8.3.2009 7:56

Měl bych k tomuhle také jeden dotaz... mam čerstvě nařezané akátové fošny síly 50 mm, délky 2 m. Přemýšlím jak je uložit tak, aby co nejméně popraskaly, je jasné, že složit do hráně, pěkně proložit... ale jde pro to udělat něco víc? Kdysi jsem slyšel že se čela přetírala Latexem, že by to mělo zbrzdit vysychání a tím i praskání. Také jsem slyšel radu neukládat dřevo ven, ale pokud možno někam do stodoly apod. prý by to mělo taky zbrzdit rychlost vysychání a tedy i praskání. Má s tím někdo nějaké zkušenosti? nebo další nápady? Samozřejmě se jedná o malé množství dřeva cca 4 kubíky, kde si člověk s tou péčí může trochu vyhrát:) Děkuji! Harwy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 22.2.2009 22:28
Zkušení kolegové, mám dotaz:

Je podle vás reálné takto podomácku si vyrobit střešní trámy na barák? Na přístavbu k baráku a garáž potřebuju mimo jiné 16ks trámů 200x140 - 6m, 13ks 140x180 5,3m a 12ks 80x140 4,5m (to je to "nejhorší"-nejdražší, zbytek už jsou kusovky).

Pomiňte prosím to množství, dostupnost suroviny atp., jedná se mi o technickou proveditelnost i vzhledem k délce.

Zaujal mě Timberjig, ale nejsem si jist, zda je možné tím vyrobit tak dlouhý řez bez toho, aby výsledný trám byl do vrtule. Napadlo mě vyrobit si z jeklů ližiny (něco podobného jako je na vcely.ic.cz, jen vzhledem k délce bytelnější konstrukce. Rovnou říkám, že Logosol M5/7 nechci, je to výborná věc, ale potřebuju to jen na tu střechu. Celkem je toho 6,5m3 dřeva, to se nevyplatí kupovat logosol.

Jako pilu mám Stihl 028, vygooglil jsem, že má asi 2,5kW. Snad by mohla stačit, nebude to řezání o závod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
travnikar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 224.30 (?), 23.2.2009 16:30

Zdravím Pedro.K té pile.Nařežeš to i s ní, ale bude to pomalejší, a doporučil bych řetěz a lištu na logosol, je slabší a dělá hladčí řez.Pila ale stejně dostane na prdel . Timerdžikem by šlo nařezat vše, co máš v plánu, jen by to chtělo trochu zkušenosti, protože timerdžik vedeš svýma rukama, jinak,žezat s ním můžeš trámy tak dlouhé, jak jen chceš-klidně 20m, záleží to na dělce pravítka, jaké si ho uděláš.No a stím trámem do vrtule to záleží na pnutí dřeva.Kdyby jsi mněl další dotazy piš. s pozdravem Jenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 24.2.2009 10:01
No právě. Jde mi o to, jestli výrobou neztratím akorát čas a výsledkem bude palivové dříví ve formě trámů. Ty jsi s timerdžikem zkoušel řezat něco podobného? Jak to jde?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika