Motorové kosy, křoviňáky za pár šupů



host - 45.244 (?)
17.9.2009 13:23
Tak zase zde probíhá boj o slovíčkaření, nikde jsem nepsal že míchám směs podle oka ale jelikož mám dlouhodobou zkušenost pro nelibost jiných s poměrem 1/35-40 tak používám léta původní lahvičku od M2T s vyznačenýma poměrama a při techto poměrech se nikdy nemusím obávat že tam mám o proužku více nebo méně, nikoho nenabádám aby to bral jako radu aby se na mě zase někteří nesesypaly, jedno je ale jisté že se s tímto poměrem snad žádný motor nedá zadřít aspon´ se zde o tom nikdy nepsalo, další slovíčkaření je okolo nákupu za par šupů, psal jsem jen že asi mnozí si tyto stroje pořizují s tímto vědomím a že při případné poruše pravděpodobně zhodnotí jak dlouho byl stroj používán, zdaly se vyplatil, nebo nevyplatil, zdali ho s ohledem využívání opravit nebo pořídit jiný, to je rozdíl oproti nabádání pří poruše ke koupy jiného stroje KP
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 80.237 (?), 17.9.2009 8:40

Děláte to jistě dokonale ale problém zde nestojí jen na tom dávkování oleje stříkačkou. Jde o celkový přístup obsluhy k užívání strojů. Prostě pokud je někdo nešika a ještě k tomu silák a hrdina, zničí zakrátko jak levnou čínu, tak značkový stroj. Pokud má pro techniku cit, bude mu dlouho sloužit téměř cokoliv. Rozdíl je v tom, jak rychle a efektivně se s různými stroji pracuje, jak zatěžují okolí i vlastní obsluhu vibracemi, hlukem apod...

Přistoupit k tomuto tématu způsobem : na začátek si pořídím něco levného na naučení se a až se to rozsype zaplatím si po získání zkušeností značkový stroj je slušný postup. Přistupovat ale k věci stylem  : za dobu života značkového stroje raději vyměním 3 nebo 4 laciné je taky možnost, ale zvláštní.Asi má takový uživatel dost volného času a nakupování ho baví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.51 (?), 17.9.2009 8:59

Největší zájem je o mísící nádobku uvedenou na obrázku. Benzinem se nalije nádobka po uvedenou risku (je znázorněna na obrázku barevnou šipkou) což je přesně 1 litr a dolije se olejem na požadovaný poměr. Protřepe, nalije a pak už jenom pracuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.81 (?), 17.9.2009 9:09

Tak já osobně míchám taky směs pomocí injekční stříkačky a to z ryze praktických důvodů.Neosvědčilo se mi míchat směs do zásoby, motor u mého křovinořezu (MTD 790AST) je krajně citlivý na stáří směsi-pokud nechám v nádrži směs déle než 2 týdne, většinou mám potíže se startováním.

Zajímavé je, že pokud namíchám směs z benzínu, který je staršího data a hned ji spotřebuji, není žadný problém s chodem motoru. Musí docházet tedy k nějakému procesu v namíchané směsi.

Navíc používám křovinořez jednou za čas na vysekání míst kam se nedostanu sekačkou, takže mi stačí namíchát cca 300 ml směsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 17.9.2009 13:23
Tak zase zde probíhá boj o slovíčkaření, nikde jsem nepsal že míchám směs podle oka ale jelikož mám dlouhodobou zkušenost pro nelibost jiných s poměrem 1/35-40 tak používám léta původní lahvičku od M2T s vyznačenýma poměrama a při techto poměrech se nikdy nemusím obávat že tam mám o proužku více nebo méně, nikoho nenabádám aby to bral jako radu aby se na mě zase někteří nesesypaly, jedno je ale jisté že se s tímto poměrem snad žádný motor nedá zadřít aspon´ se zde o tom nikdy nepsalo, další slovíčkaření je okolo nákupu za par šupů, psal jsem jen že asi mnozí si tyto stroje pořizují s tímto vědomím a že při případné poruše pravděpodobně zhodnotí jak dlouho byl stroj používán, zdaly se vyplatil, nebo nevyplatil, zdali ho s ohledem využívání opravit nebo pořídit jiný, to je rozdíl oproti nabádání pří poruše ke koupy jiného stroje KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 17.9.2009 14:51

Ta nádobka je velice praktická, kdo by i s ní namíchal špatnou směs, tak bych mu doporučil raději si někoho na práci najmout.Hodila by se ale určitě všem, když potřebujem namíchat malé množství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 17.9.2009 15:53

Podobné nádobky se dodávají snad se všemi zahradními strojky s 2taktními motory, nic tak úžasného na ní nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 17.9.2009 16:04

Já jsem ji zatím k žádnému zboží nedostal neříkám že je ůžasná, ale praktická, asi kupuju špatné strojky, nebo to dávají jen amatérům u kterých je větší předpoklad že si špatně namíchají směs.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.5 (?), 17.9.2009 16:10
Prodáváme spoustu různých strojků, ale ještě u žádného jsem takovou nádobu neviděl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 242.75 (?), 17.9.2009 16:16
Tuto nadobku prodavaji v obchodech Husqvarny za 120,- kc a da se pouzit jako litrovy kanystr. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 17.9.2009 16:12

Já používám klasickou plastovou odměrku, kde je vyznačeno od 1 ltr výše, kolik se má dávkovat oleje a po nalití oleje do benzínu odměrku vypláchnu směsí. Stříkačka má výhodu v tom, že je, jak bylo uvedeno dokonale prázdná a nemusí se vyplachovat. To si myslím je jeden z hlavních důvodů, proč se injekční stíkačky používají, protože +- 1:45/1:55 - takový poměr nemůže zadřít pilu. Tam je rezerva větší a není třeba až tak úzkostlivě mísit poměr směsi. Např. kanystr se mi deformuje teplem, je na něm ryska po 1 litru. Jednou dám na rysku, jindy pod, jindy nad, ale to je o mm, ne cm. Hlavní je dodržet stáří již vytvořené směsi, která je hlavní příčinou problémů se startem, chodem motoru a když se to přežene i důvodem zadření motoru.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika