Motorové kosy, křoviňáky za pár šupů



host - 45.244 (?)
14.9.2009 20:38
Již jsem se zminoval vícekrát o svojich zkušenostech se stroji za pár šupů a jak pila tak ani křovák mě ještě nezklamaly, kupoval jsem je s vědomím že déle jak rok nevydrží a proto jsem jim dával pořádný záhul a ouhá šlapou již 4.sezonu bez jediné závady-lesní paseka, bažinaté pozemky, palivo po zimní přestávce nevylévám ale spotřebuji, to asi vaše potřeby zdaleka nedosáhnou takže bych se toho nebál, křovák i pila stály shodně 2990kč KP
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 215.221 (?), 13.9.2009 19:34

z aukra mám křovák za trojku, jede mi druhým rokem a bez problémů.měnil jsem jen svíčku.silný je dost a stačí mi okolo plotu a tak na drbky okolo domu. plot mám cca 200m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 13.9.2009 19:40

o to mi jde... tak 3*za rok na 2 hodiny, ale člověk nikdy neví

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.221 (?), 13.9.2009 20:12

používám jej cca co deset dní, když seču zahradu.30 minut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 13.9.2009 20:28

Tady přemýšlím, co vlastně chcete slyšet. Když Vám někdo, kdo měl štěstí na kus pochválí přístroj za pár šupů, tak jej koupíte? Nebo když Vám většina odpoví, že laciné 2 x placené, tak jej nekoupíte? Váš dotaz by měl obsahovat, kolik toho chcete sekat - cca plocha a také jak často tu plochu chcete udržovat. Jestli pouze 2 roky, tak jste v rozsahu záruky a nějak to třeba vyměníte, nebo Vám to opraví. Pokud to chcete na delší dobu, tak se asi dostanete do situace, že to bude neopravitelné a nebo se to nevyplatí opravit a budete muset obětovat dalších pár šupů na další podobný..ám. Já jsem koupil na cca 600m2 značkový vyžínač za 7000-,Kč a jede výborně. Výkon 0,8kW, spotřeba mizivá, vibrace na takové ploše bezproblémů a příjemný zvuk a obsluha. Může se taky pokazit, ale to je např. poměr 1:100, ne 50/50. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 13.9.2009 20:42

chci slyšet co nejvíc námětů a podnětů atd. a podle toho si vyberu, ale začínám se přiklánět ke kvalitě a ceně nahoře než "za pár šupů" a trápit se s reklamačkou a tkp.ikdyž si koupím za tu cenu stroje tři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.51 (?), 13.9.2009 22:34

Osobně zase já proti levným výrobkům nic nemám, je nerozumné kupovat Hilti za 20000, když potřebuji vyvrtat 3x za rok dírku do panelu na obrázek a na to mi už deset let slouží příklepová vrtačka 700W za 440 kč. Jenom vycházím od zkušeností známých, kteří koupili několik věcí z aukra od komponentů z PC až po celé stroje a nenašel se jediný případ kdy by výrobek pracoval 100% jak by měl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.185 (?), 14.9.2009 19:13

A čo tak vyžínačku SPARTA 250TR? Je to OM, ale slušná cena...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 14.9.2009 20:38
Již jsem se zminoval vícekrát o svojich zkušenostech se stroji za pár šupů a jak pila tak ani křovák mě ještě nezklamaly, kupoval jsem je s vědomím že déle jak rok nevydrží a proto jsem jim dával pořádný záhul a ouhá šlapou již 4.sezonu bez jediné závady-lesní paseka, bažinaté pozemky, palivo po zimní přestávce nevylévám ale spotřebuji, to asi vaše potřeby zdaleka nedosáhnou takže bych se toho nebál, křovák i pila stály shodně 2990kč KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 14.9.2009 21:13

Určitě vám to věřím protože i u nás má pár lidí takové stroje, nejsou profi trochu více kouří, protože jsou mazány většinou mastnější směsí ale zase nehrozí tak často zadření z důvodu staré směsi jako u dnešních moderních strojů kdy trochu starší směs + nekvalitní benzín znamená zadření a pak si můžete jít stěžovat třeba na lampárnu a stejně vám nic jiného nezbyde než to zaplatit nebo si koupit nový stroj ale to je každého věc čemu věří a s čím pracuje a za kolik a jak si to ohlídá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 14.9.2009 21:34

Tady je to o znalostech obsluhy. Současné špičkové motory potřebují, aby obsluha nešpekulovala nad nějakým olejem, aby přístup obsluhy byl na odbornější úrovni. Je to od dodržování návodů, kde jsou zdůrazněny možné problémy až po praktickou znalost obsluhy. Nemám nic proti levnému zboží, neboť je to alternativa pro toho, kdo dražší nevyužije, nebo na to prostě nemá a musí investovat jinam. Ovšem zásadně nesouhlasím s tím, že to někdo srovnává, stylem je to stejné, ušetřil jsem a mám to stejné. To vůbec není pravda. Je to od kvality zpracování, ergonomii, spotřebu a vyšší efektivitu práce až po zajištění ND. Např. nutnost přidávat více oleje do směsi znamená, že prostě svým zdravím vykoupíte nižší cenu. Je to v porovnání s vedoucími výrobci tak rok 1990, kdy se přestával používat M6A u nás v poměru 1:25. Dále vyšší vibrace opět více zatěžují obsluhu a opět je to vykoupeno zdravím, i když zde se to projeví za delší dobu a po intenzívnější práci. Další rozdíl je v tom, že práce s takovým strojem trvá déle - vyšší zatížení, neboť motory jsou podprůměrné a zase svým zdravím platíme daň za to, že je to levné. Vše se to násobí při větším využití a delší době expozice. Osobně bych takový stroj doporučil na nezbytnou údržbu menší plochy a také s ohledem na to, že dotyčný prostě větší obnos dohromady nedá, protože by se musel jít pást, nebo spát pod širákem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika