Křovinořezy Komatsu-Zenoah?



Jakubmatty - (7) - 90.130 (?)
7.11.2007 22:59

Dobrý večer,

jen tak pro upřesnění a vyjasnění několika věcí. Značka Komatsu Zenoah mě rozhodněj exotická jak píšete nepřipadá. Kdyby jste se trochu více zajímal o tento druh zboží, jako je zahradní technika, nemohl byste toto napsat (pokud ovšem nejste zarytý zastánce jiné konkurenční značky a toto používáte pro formu pomluvy) KZ je čístě japonskou značkou, kde se veškeré komponenty vyrábějí a kompletují. V asijsé části světa je bezesporu nejrozšířenější a nejprodávanější. O vysokém technickém stupni vývoje, světčí to, že 2T motory KZ s technologií StrattoCharged patří mezi absolutní špičku a kupují je velcí světový výrobci do svých strojů. Pokud by jste navštívil nějaké velké výstavy zahradní techniky v Evropě a nebo v USA, určitě by jste mě to potvrdil. V Evropě se KZ prodává cca 15 let s centrálou v Nizozemí - http://www.zenoah.net/. Podívejte se na distributory, KZ je prodáváno skoro ve všech evropských zemích. V Americe je KZ velice oblíbené pod domestifikovanou značkou REDMAX.

A Husqvarna, jako největší výrobce zahradní techniky, určitě ví proč do tohoto kontraktu s KZ šla. Spojily se dva giganti Evropský a Asijský. Takže podle mého názoru právě naopak KZ nabírá v Evropě na síle.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 11.10.2007 11:18
Abych pravdu uvedl, tak jsem se zpočátku celkem zaradoval, protože jsem čekal, že to bude i pomůcka pro mě. Po přečtení testu se dá konstatovat, že to není test, ale laické porovnání někým, kdo posuzuje stroj dle toho, že když je v podstatě stejný při startu a jak uvádějí nemá něco navíc - tak je pouze předražený proti ostatním levnějším. Asi úplně zapoměli na to, že nastartovat musí jít každý stroj - kdyby to nešlo, tak je to zmetek. Ale porovnání dalších podstatně důležitějších parametrů nebylo provedeno - protože o to totiž nešlo. Dále to byl závod, kde většině favoritů  neumožnili startovat. Dívejte se na třeba F1, kde nebude jezdit Ferrari, Mclaren, Renault, BMW... jednou jsem to viděl, když byl problém s pneumatikami - i když jeden favorit jel, ale bylo to absolutně o ničem. Právě porovnání těchto strojů s Hq, Stihlem, Dolmarem, Jonseredem, Solem by třeba ukázalo, že to jsou opravdu stroje na srovnatelné úrovni. Testy, které dělají v Německu jsou obsazeny aktuální špičkou + nějaký černý kůň. Opravdu nevím, kdybych takový test viděl někde na de. zveřejněn, co bych si o tom myslel - asi, že tomu chybí první strana.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.47 (?), 11.10.2007 19:29

Určitě se tímto tetem člověk nemůže zcela přesně řídit, protože nastartovat a osekat kousek louky a kopřiv není zcela rozhodující zda ten či onen stroj je dobrý. Test dle mého názoru má trvat několik dní a v různých podmínkách. Jenže na toto není u nás v ČR čas! Já zde poukazuji na informaci zda má někdo nějaké zkušenosti o křovinořezech Komatsu Zenoah. Tato debata je určena tímto směrem a ne dohady o testech. Mě jde o to slyšet jak na Vás tyto stroje působí, jaké se Vám zdají, zda měl někdo zkušenost je spravovat a co spravoval, jaká je jejich "životnost" apod. Díky za každé info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.195 (?), 12.10.2007 10:01

Dobrý den,

jsem uživatel křovinožezu Komatsu Zenoah BCZ4500 CL. Kupoval jsem ho v lednu letošního roku . Vzhelem k tomu, že mám na sekání toho vcelku dost  a hlavně i  les. Tehdy jsem si vybíral mezi Marunakou (nevzpomínám si na model , ale měla 43 ccm a Stigou, myslím si že to je ta co je v tom" testu"). Prodejce měl všechny křovinořezy na prodejně, a já měl šanci si je alespoň prohlédnout a osáhnout. Po krátké úvaze jsem si koupil BCZ 4500 CL a musím Vám říci , že jsem rozhodně neudělal chybu, jsem s tímto strojem nadmíru spokojen. Převážne oceňuji masivní antivibrační hlavu. Zatím pouze leju benzin s olejem a mažu úhlovou hlavu. Takže se servisem jsem ještě neměl co do činění, ale mám ho v okolí svého bydliště, to jsem si zjišťoval hned při prodeji. To co bylo napsáno v testu" precizní japonská dokonalost každého detailu, tak to v tomto případě rozhodně sedí. Z mé zkušenosti , můžu jen doporučit.

spokojený uživatel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.108 (?), 14.10.2007 8:43
Já se zase dozvěděl, že Komatsu dodává motry pro Husqarnu. Ale dle toho co vím, tak HQ si dělá motory sama svoje, takže sem z toho docela zmatenej, nebo že by šlo o novinku???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.47 (?), 25.10.2007 19:17
Vidím, že moc zkušeností s touto značkou není. Jak je to možné?? To zde na našem Českém trhu je tak krátce nebo o ní nikdo neví???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.94 (?), 30.10.2007 18:03

Osobně se o tuto značku snažím taky zajímat, ale není moc dostupná mezi lidmi, rozhodně vypadá lépe udělaná než vychvalovaná marunaka, nad ní už neuvažuji, nehledě na to, že ten tvrdý plyn u marunaky je háklivé na nastavení plynového lanka, když mu necháte vůli, nedostanete se do otáček, když ho natáhnete, může prasknout - je to špatné na nastavování. Jinak pokud má marunaka horší emise, motor nebude z nejnovějších, ale to dělá asi ten špatný návod co k tomu dávají, už několik majitelů se ptalo jaký poměr se má míchat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 2.122 (?), 30.10.2007 19:27
tvrdý plyn u marunaky je háklivé na nastavení
V minulosti se dodávaly křovinořezy v rozdělaném stavu (motor oddělen od zbytku stroje) a v tom byl kámen úrazu že to neuměl každý správně složit. Nyní je tento stroj dodáván složený jako každý jiný. Není mi však známo, zda to skládá výrobní závod, nebo Garland, či ještě někdo jiný.
Emise motoru Kawasaki vyhovují mnohem přísnější japonské normě než je u nás. Ono záleží co tam nalijete. V tom nevidím přístup Garlandu zcela jednoznačný a jasný. O konstrukci japonských motorů nelze pochybovat, vtom konkurence stále něco dohání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.94 (?), 6.11.2007 23:08
Pokud to jen kvalita okolní konstrukce dovolí, upředňostňuji japonské motory, ale ani nejlepší motor nezachrání špatnou omáčku okolo, většinou je to na úkor kvality ostatních věcí. Pokud to není mnoho, spolknu i kompromis na úkor lepšího motoru, jinak by se nedostali na konkurence - schopnou cenu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.196 (?), 7.11.2007 18:07
Pre informáciu. Firmu Komatsu-Zemoah kúpila na jar tohto roku Husqvarna. Ja osobne by som si dal pozor pri kúpe týchto výrobkov, pretože postupne sa určite obmedzí sortiment na našich trhoch. Takisto otázka náhradných dielov. Zohnať sa budú dať, ale bude to trvať dlhšie. Nikto nebude predsa držať široký sortiment N.D. na typ stroja ktorého sa predalo možno niekoľko desiatok kusov ak má ďalší podobný výrobok s predajom tisícok kusov. To si treba uvedomiť pri kúpe podobných exotických výrobkov. Stroj to môže byť dokonalý. Porucha nie je len napr. výmena piestu ale častejšie je to maličkosť (páčka, vypinač, lanko, štartovacia kladka a pod.) za pár korún a stroj je nepoužiteľný. Teraz vidím hneď oponentov s tým že všetko sa dá vyrobiť alebo prispôsobiť. Dá. Lenže ten stroj sa pokazí vždy vtedy keď ho potrebujem (kosím, pílim) a nie mimo sezóny, keď je odstavený. Vtedy sa dá vyrábať a prispôsobovať ale nie je čo. V sezóne má robiť. Prečo robiť experimenty za svoje peniaze s neodskúšaným výrobkom? Stojí úspora pár korún za ten čas a nervy? A ak sa tá úspora prepočíta na 10 - 15 rokov používania (v domácich podmienkach) tak sa príde na to, že ročnú úsporu prefajčím za dva týždne alebo miniem na dva krát na pivo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jakubmatty - (7) - 90.130 (?), 7.11.2007 22:59

Dobrý večer,

jen tak pro upřesnění a vyjasnění několika věcí. Značka Komatsu Zenoah mě rozhodněj exotická jak píšete nepřipadá. Kdyby jste se trochu více zajímal o tento druh zboží, jako je zahradní technika, nemohl byste toto napsat (pokud ovšem nejste zarytý zastánce jiné konkurenční značky a toto používáte pro formu pomluvy) KZ je čístě japonskou značkou, kde se veškeré komponenty vyrábějí a kompletují. V asijsé části světa je bezesporu nejrozšířenější a nejprodávanější. O vysokém technickém stupni vývoje, světčí to, že 2T motory KZ s technologií StrattoCharged patří mezi absolutní špičku a kupují je velcí světový výrobci do svých strojů. Pokud by jste navštívil nějaké velké výstavy zahradní techniky v Evropě a nebo v USA, určitě by jste mě to potvrdil. V Evropě se KZ prodává cca 15 let s centrálou v Nizozemí - http://www.zenoah.net/. Podívejte se na distributory, KZ je prodáváno skoro ve všech evropských zemích. V Americe je KZ velice oblíbené pod domestifikovanou značkou REDMAX.

A Husqvarna, jako největší výrobce zahradní techniky, určitě ví proč do tohoto kontraktu s KZ šla. Spojily se dva giganti Evropský a Asijský. Takže podle mého názoru právě naopak KZ nabírá v Evropě na síle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika