Křovinořez Tarus, uniká olej



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
kejikl - (11) - 156.241 (?) 
26.8.2008 12:37, zobrazeno: 57856x

Chtel bych se zeptat, koupil jsem na aukru křovinořez Tarus T43A

Po cca.4h prace tece z krovinorezu olej, jinak vse pracuje stejne a nepozoruji nejake problemy nebo snizeni vykonu.
Jen doplnim, benzin se tam redi 1:25 dle vyrobce.
Redim orig. olejem od Husquarny.

sweb.cz/Kejik/krovinorez/1.jpg

sweb.cz/Kejik/krovinorez/2.jpg

sweb.cz/Kejik/krovinorez/3.jpg

Je toto normalni, nebo mam vyrobek reklamovat?

Diky za odpovedi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.243 (?), 26.8.2008 13:18

Jiný olej než s benzínem se tam nenachází, takže hledat nějakou netěsnost na přívodu či výfuku. Fotky neukazují všechno, ale je vidět kapky na hraně tlumiče výfuku. Podle mne je moc oleje v benzínu. Návod ale říká 1:25 pak se nedá nic dělat. Pokud je možnost reklamovat, je to jediná možnost jak nepřijít o záruku, pak by jste této možnosti měl využít. Jen tak pro zajímavost já jsem řešil taky vytékající olej s dvoutaktu na el. centrále Trend. Byla v záruční opravně protože shodou okolností přestala i startovat, tak prý vyměnili zapal. modul a napsali, že z dvoutaktu žádný olej nemůže vytékat, neb tam žádný není. To jsem jim tu centrálu dal schválně neutřenou -  potečenou aby vyděli. Nakonec jsem to léčil sám a vyléčil. Byla to odfláklá montáž celkem prkotina, kdo ale opravuje ví, že čím větší je to prkotina, tím hůře se hledá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.102 (?), 26.8.2008 13:30

 po kolika hodinách prace je křovák takto zasratý?no a jak jste jinak s křovinořezem spokojený? můžete křovák výkonově srovnat s nějakým značkovým? 2,8 koně za 3700kč???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 26.8.2008 13:35

omlouvám se, přehlídl jsem po 4 hodinách.  není nad to být zaregistrovaný a moci si po sobě opravit překlepy. Nebyl v křováku pro transport přes moře nějaký konzervační tuk?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kejikl - (11) - 204.202 (?), 26.8.2008 15:41

Je to muj vubec prvni krovinorez, takze tezko posoudit jeho kvality.
Obecne je to tezky hobby stroj, ja budu sekat max 2-3x do roka asi 1000m2 zahrady ve spatnem terenu takze myslim ze by neco malo vydrzet mohl. Dost veci je tam plastovych.
Pred koupi jsem kontaktoval nekolik lidi co taky koupili na aukru prede mnou a vesmes byli spokojeni, svemu ucelu (obcasne sekani) jim slouzil dobre. Stezovali si jen na vyssi hmotnost a hur vyreseny antivibracni system.
Schvalne ho zkusim zvazit, pripada mi, ze udavana hmotnost 7,5kg moc nesouhlasi, celkem se pri praci pronese.
Jinak sekal jsem s nim dva roky nesekanou louku trojzubym kotoucem a byl to celkem dravec, otacky ani v nejhustejsi trave temer nezakolisali (plny plyn jsem samozrejme nemel :)
No a co se tyce toho antivibracniho systemu, je pravda ze po dvou hodinach prace mi ruce trosku brneli. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kejikl - (11) - 204.202 (?), 26.8.2008 15:47

Zkusim se blize podivat na ten privod vyfuku a uvidim, kazdopadne duvod k reklamaci to asi je ze? Delat by to nemelo mam pravdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.230 (?), 26.8.2008 21:19

Libore, nemáte poblíž známého autoopraváře, který používá těsnící pastu na výfuky? Pokud ano, demontujte ho, přetěsněte pastou všechny kontaktní plochy a bude pokoj. Je to spotřebák a tak se tam s tím moc nemažou. Přesnost obrobku není zase taková jako u Dolmaru, Stihlu a ostatních, zkusil jste dotáhnout výfuk?

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.138 (?), 26.8.2008 21:48

reklamovat jiste muzete. Napiste prosim potom zkusenost s reklamaci u tohoto prodejce. Samotneho me zajima...

Jinak mam jiny krovinorez a olej z vyfuku tece take (a vic). Kvalitni olej se spaluje az pri vysoke teplote a tu dosahuje motor az pri vetsim zatizeni. Na volnobeh nebo mirne zatezi proste trochu vytece ven. Asi by ta trocha mela zustat ve vyfuku a spalit se dodatecne (pokud ovsem cely vyfuk vubec pri pouziti poradne zahrejete). Take to bude i davkovanim. Pro zabeh davam oleje 1:20 a pritom podle vyrobce ma stacit 1:40 (zabeh doporucuje 1:25). Takze tu trochu oleje toleruju. Navic nicemu nevadi, protoze krovinak je po seceni v oblasti motoru skoro nejcistsi a to i ve srovnani s obsluhou :)

Jen pro jistotu,. Mate palivovou smes pred natankovanim poradne promichanou? tohle by mohlo delat zvysene mnozstvi oleje v casti davky paliva. Take z obdobneho duvodu palivo z nadrzky po pouziti vylevejte. Netusim proc, ale skladovanim se separuje cas rozpusteneho oleje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.230 (?), 26.8.2008 22:31

Všiml jsem si ještě drobného detailu, který uvádíte (plný plyn jsem samozřejmě neměl) a kde myslíte, že se vzal ten olej? Nic nereklamujte, dejte motoru co potřebuje a bude klid. Vy ho totiž trápíte a nedovolíte mu spálit všechno palivo! Zaděláváte si na zakarbonovaný motor a ucpaný výfuk! Libore to není fráze, to je fakt, motor se musí točit! Nejvyšší řezný výkon má při maximálních otáčkách, ty přirozeně klesnou s odporem sečené trávy!  To upozornění na nevytáčení nového motoru se týká běhu bez zatížení! Pokud by těsnící plochy výfukového systému byly dokonalé, olej by vytékal z vývodní trubičky. samozřejmně v menším množství.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.250 (?), 26.8.2008 23:08

jakou specifikaci oleje máte uvedenou v návodu k obsluze? kvalitní oleje Husqvarna nebo Stihl se ředí 1 : 50 (je to u nich i uvedeno), vám se nestihne všechna směs spálit (pracovat by se mělo s plným plynem) a nespálená směs uniká do výfuku. Pokud budete dávat příliš mnoho oleje do benzínu tak se Vám také zakarbonuje motor. Jde Vám po zahřátí motoru z výfuku dým? H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika