Křovinořez pro ženu



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 196.64 (?) 
10.2.2009 15:38, zobrazeno: 66093x

Pokoušela jsem se na diskuzi najít příspěvek týkající se výběru křovinořezu jako takového. Většina příspěvků je zde vedena už na konkrétní typ. Já bych potřebovala radu spíše pro začátečníka (začátečnici). U chalupy máme pozemek cca 2400 m2. Část je jakž takž "udržovaná", na části jsou nálety a to včetně stromků o průměru tak 5-10 cm. Pozemek je svažitý, sem tam balvan, ovocné stromky aj. Ráda bych poprosila o nějaký typ na správný druh křovinořezu a případné zdůvodnění proč si ho vybrat. Z navrženého si už najdu to pro mě správné, ale neodvažuji se jít naslepo do obchodu, kde by mi jako zcela technikou nepolíbené ženě 100% nacpali kdoví co. Obsah motoru, počet otáček mi opravdu nic neříká. Pokud tedy budete na můj dotaz reagovat, tak prosím, abyste se mi to snažili vysvětlit polopatě. Chtěla bych křovinořezem sekat jak nálety, tak i přebujelou trávu v oné "udržované" části zahrady. Předem děkuji za reakce. Markéta

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 10.2.2009 16:00
Dobrý den. Kolik chcete za křovinořez přibližně utratit? Považujete za nálet i vámi zmíněné stromky D 5 -10 cm? Z kontextu to tak vyplývá. A ještě poslední věc. Je takřka nezdvořilé se na to ptát ženy, ale chcete křovinořez spíše pro "slabou ženu," nebo by vám nevadil křovinořez s o něco vyšší hmotností? (Jde o hmotnost stroje, 40 kg dívčina s 9 kg strojem toho moc neudělá).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.64 (?), 10.2.2009 16:13

Pochopil jste dobře, stromky považuji za nálet. Cenu optimálně tak kolem 10 tis., při těžkém rozhodování jsem ochotna jít tak do 15 tis. A klidně se ptejte, 40 kg nevážím, ale jedná se o snahu... asi takhle, kdybych si měla vybrat zda raději uvařit nebo jít štípat dříví, vyhraje to dříví: o) Kdybych vážila 40 kg, tak s největší pravděpodobností nesháním křovinořez, ale kosmetičku a butik: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.9 (?), 10.2.2009 16:25

Dobrý den. Podle Vašich požadavků by byl vhodný Dolmar MS 340. Váha 6,7 kg,  můžete použít nůž na buřeň,4-zubý nůž,8-zubý výřivý list a nylonovou hlavu. Výkon motoru je slušný a cena také. Momentálně v akci za 10915 s DPH. Přeji úspěšný výběr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 196.64 (?), 10.2.2009 16:30

Děkuju za doporučení.  Okouknu na netu, snad bude i údržba lehká. Jsem v tomhle děsná konzerva. Pokud si něco pořídím, tak na tom pak lpím a nerada hledám něco nového. Snad to tedy bude držák a ne rozpadák.o) Na Dolmar jsou celkem dobré reference.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.9 (?), 10.2.2009 16:40

Dolmar je profi výrobce zahradni techniky, nemusíte mít strach, že by jste nebyla spokojená. Jinak v základní dodávce je 4-zubý nůž, takže pokud chcete kosit i dřeviny a křoviny tak je potřeba dokoupit nůž na buřeň. Ten stojí 464 s DPH. Kryt zůstavá stejný. Motor je 2-takt, takže motorový olej Dolmar 1:50 za 130 S DPH. To ať máte představu o celkové ceně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 10.2.2009 16:46

Ještě dodám jednu, pro ženy dost podstatnou věc. Někteří výrobci mají v nabídce tzv. "dámské kšandy", doporučuji po nedobrých zkušenostech několika děvčat v pěstební činnosti v lese! Mají trochu jiné vedení popruhů přez prsa! Vím, že nebudete dělat celý den, ale určitě se vyplatí si chránit zdraví!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.64 (?), 10.2.2009 16:50

Děkuji Radku za Vaši péči o mé zdraví: o) Nákup ženských kšand určitě při nákupu zvážím. Markéta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 196.64 (?), 10.2.2009 16:47

Já myslela, že ten 4 zubý nůž je na dřeviny. Něco jako kotouč na mafla, a že struna je na trávu... Tak nevím, fakt jsem technikou nepolíbená, ale jde mi spíš o stroj. Ten potřebuju, aby něco vydržel, příslušenství už není ta nejvyšší položka, a tam se snad v obchodě nedám opít rohlíkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.9 (?), 10.2.2009 16:59

Na dřeviny je ideální řešení pilový list:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika