Křovinořez pro ženu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 94.115 (?) 
11.2.2009 12:46

otáčky motoru u čtyřtaktu jsou stejně vysoké jako u dvoutaktu (10 000 až 11 000, ale je tam jiný zvuk a tak se subjektivně zdají nižší), sílu (kroutící moment) mají čtyřtakty na stejném výkonu větší, akcelerace (doufám že tím myslíte razanci) je u čtyřtaktu logicky o trochu nižšší (pokud sekáte tak jak se má - s konstantními otáčkami, tak je to zanedbatelné - BTW nejvíc si hrajou s plynem lidi co nepoužívají ochranu sluchu - zdá se jim že stroj moc řve a podvědomě se snaží ubrat plyn). HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 96.50 (?), 11.2.2009 23:06
Mam motor Honda GX 25 a ve srovnani s dvoutaktem o stejnem obsahu je vyrazne tissi a chod motoru o hodne kultivovanejsi. V chodu se zda jako by se otacky pri regulaci s plynem nemenily, pouze se zvysuje nebo snizuje uroven hluku, ale je to jenom o zvyku. Krome malinko vyssi hmotnosti ma ctyrtakt jenom same vyhody. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.70 (?), 20.4.2015 11:41

Ráda bych opět otevřela tuto diskuzi, protože jsem se dostala do podobné situace a ráda si nechám poradit. Předpokládám, že za 5 let, co se to tu řešilo se třeba něco změnilo... Potřebuji vybrat křovinořez pro ženu (tzn. pokud možno nějaký lehčí) na sekání zahrady do cca 2 000 m2 a příležitostně i nedopasků v sadu. Zahrada je natolik "hrbolatá", že práce se sekačkou je nad moje síly. Předpokládáme sečení pozemku 1 x za 4 - 6 týdnů. Křovinořez by měl pár let vydržet, nehledám tedy nejlevnější možný (ale ani nejdražší). Děkuji. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 20.4.2015 11:59

Jestli jste schopná křoviňákem posekat 2000 m2, tak nemusíte hledat lehký křovinořez pro ženu, to vy zvládnete i stroj pro pořádného chlapa. Mne by teda nikdy nenapadlo sekat takovou plochu křoviňákem,  kdybych to někdy zkusil, tak si myslím, že by to byla poslední věc, kterou jsem v životě udělal...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.70 (?), 11.5.2015 12:48


Ehm,  zda to zvládnu nikdo neřešil... nemám na výběr, samo se to neposeká:-/ Jak byste takovou plochu sekal vy, když píšete, že křoviňák není dobrý nápad? Ráda si nechám poradit. My zvolili na svah ovce a na rovinu ("rovinu") ten křoviňák, no... Samozřejmě si nepředstavuji, že to celé posekám a shrabu za jedno odpoledne (ani za dvě).

pozn.: Soused seká vše kosou, to po mně nemůže nikdo chtít...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 11.5.2015 13:17

jj dokud jsem sekal kosou, měl jsem štíhlý pas a na břiše vyrýsovaný "pekáč buchet". Teď sekám čím se dá včetně křovinořezu a pupík připomíná kynutou bábovku.

Jinak pro představu s Hondou 35GX bych 2000 m2 posekal na 10 nádrží tj. za cca 12 hodin; s Husqvarnou 135R na 6 nádrží za cca 6 hodin a s Partnerem 42 ccm na 4 nádrže za cca 5 hodin. Pokud by to bylo rovné a bez překážek jak fotbalové hřiště, tak s pojezdem na 3 u Dolmar pm-5360 s3e je 2000 m2 na necelé 2 nádrže a max 1,5 hodiny.

Honda je dobrá pro titěrnou práci s častými překážkami, které nelze poškodit (školka, vyžínání kolem stromků a okrasných keřů,...). HQ má vysoký plošný výkon při malé hmotnosti, ale musím mít hluchátka. Partner má hlavně vysokou spotřebu, je těžký a v porovnání s HQ to byl omyl, že jsem ho v tom doprodeji koupil abych "měl záložní stroj".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.70 (?), 11.5.2015 13:57

Děkuji.

Právě že rovina to úplně není (je to dost hrbolaté), kdyby byla, tak křoviňák vůbec neřeším... A když vidím, že profíkovi by to trvalo s Hondou 12 hodin, začínám uvažovat o ovcích na celém pozemku...;-)

Uvidíme. Dali jsme se na vojnu, tak musíme bojovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 11.5.2015 14:13

Ta Honda je ořezávátko s 1kW motorem a tak prostě víc trávy za hodinu neuseká. HQ má při stejné váze motoru 2kW výkonu a lepší antivibrační systém, takže nemusím mít tak dlouhé přestávky, aby mi nemravenčilo v rukách. Zejména při krtinách a sem tám "dřevíčku" oceníte antivibraci. Časy jsou uvedeny pro luční výšku trávy "nad kolena". U Dolmaru pak pro snížení z 12 na 5 cm.

Právě proto bylo doporučeno při ploše "na pořádnýho chlapa" koupit  křovinořez "pro pořádnýho chlapa" = nad 2 kW.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 11.5.2015 14:31

Tak jsem si udělal kontrolní přepočet jako spotřeba času krát tabulkový výkon stroje použitého v příkladu a vyšlo mi, že ve všech případech je potřeba 60_kWh/ha. Pravdou je, že pokud by stroj měl větší výkon něž 3 kW, pak nebudete stačit chodit příslušnou rychlostí a tak musí mít příslušný stroj sedadlo (sekací traktor).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.5.2015 14:49

Jak byste takovou plochu sekal vy...nevím, naštěstí to nemusím řešit.

Ale u jednoho z minulých domů jsem měl asi půl hektarový pozemek a kus louky jsem prohlásil za Přírodní biosférickou rezervaci a nikdy jsem tam nevstupoval tedy ani nesekal a jen pozoroval co se tam odehrává.

Možná bych pro sekání použil systém, který používám u své nynější asi 2000m2 velké zahrady.  Teda sekám ji obyčejnou rotační sekačkou, ale ten systém se dá použít i pro křoviňák. A ten systém spočívá v tom, že každý týden sekám maximálně jednu nádrž. Naplním nádrž a sekám dokud to seká. Když dojedu nádrž, tak mám pro tento týden splněno. A příští týden pokračuji tam, kde jsem minulý týden skončil. Pak v srpnu a později. když už ta tráva tak neroste,  se ten systém dá upravit na jedna nádrž na dva týdny, případně i více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika