Jakou benzínovou sekačku vybrat?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 115.106 (?) 
25.9.2014 3:56

Z mountfiedu bych sáhl po sekačce MAX 53VBD Allroad Aluminium, vyosené šasí, rozumný výkon motoru, plynulý pojezd, obrovský koš, velká kola, přijatelná cena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.9.2014 8:39

Pokud máte na mysli zahradu, která spíše připomíná ovocný sad, pak ano. V sadech se dává přednost nastýlacím mulčovačům, protože nastýlka retarduje růst trávy (a tím spotřebu vody, N a dalších živin).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 139.234 (?), 2.10.2014 20:26

Dobrý den nechci zakládat další téma tak bych Vás zkušenější poprosil o radu při výběru sekačky předběžně mám vybrány tyto

Weibang WB456SKLV

Stiga turbo 48S

Odešla mě sekačka po patnácti letech tak vůbec nevím jak je to s kvalitou dnešních modelů pokud máte lepší navrhy nebo rady budu velmi rád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.234 (?), 2.10.2014 20:58

Ještě doplním použití bude na sečení kolem RD kde je členitý terén stromky a záhonky proto záběr pouze do 48cm kvůli manipulaci a tak 3 x v roce sečení dvou zahrad z toho jedna v kopcovitém terénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.231 (?), 3.10.2014 1:57
Osobně mám jasno, jdu do stigy 48-ky, vybíral jsem ze všeho možného půl roku a vyhrála "švédská" stiga-kvalitní plasty i lakování, bezproblémový pojezd, osvědčené motory.Poslední dvě kritéria odepsali většinu sekaček v této ceně :-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.234 (?), 3.10.2014 4:11

Já zřejmě taky procházel jsem různé obchody a co jsem zkoušel nebo spíše obhlížel tak právě stiga na mě udělala nejlepší dojem alespoň co se týče zpracování.Ten model turbo má motor Honda takže kvalitní pohon + pozinkované šasy ale přece jenom sem se chtěl zeptat jestli je to dobrá volba.

Který model budete brát turbo 48S nebo něco z nižší řady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.19 (?), 3.10.2014 5:40

Kteroukoliv. Jenom ne s motorem od Hondy. Motory Honda = Peklo na Zemi!!!.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.10.2014 9:21

Mám taky Stigu, ale ve Švédsku se patrně nevyrábí. Tuším v Itálii. Komponenty se nápadně podobají sekačkám z MF. Např. mulčovací záslepka je úplně stejná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 3.10.2014 10:29

Tak já nevím jak už to jinak napsat laugh to hlavní na sekačce je motor. Weibang co jste si vybral nebrat, je to podprůměrná sekačka, Stiga je o trochu lepší, ale také žádný zázrak, má jen 160ccm motor = slabý výkon, sekačka bude blbě mulčovat a ve vysoké trávě nebude stíhat. Když si vezmete cenu Stigy 13500Kč a porovnáte se sekačkou i z toho Mounfieldu za 14500Kč dostanete za příplatek 1000Kč daleko lepší všechno, motor, skelet, pojezd, koš, vyosené šasí, velký tunel atd. je to novinka, kopie TOP sekačky Alka s cenou o 5k nižší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 3.10.2014 10:55

Jak v jednom předchozím příspěvku pisatel uváděl podobnost dílů Stigy s Mountfieldem tak se se nejedná o náhodu. Tyto značky spolu s Italským Castelgarden patří pod jednu hlavičku a to GGP - Global Garden Products. Stiga má zastupovat kvalitnější produkci. Výroba koncernu probíhá v Itálii a v Číně. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika