Jakou benzínovou sekačku vybrat?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 101.47 (?) 
14.10.2014 13:53

Takže ještě jednou se sem vracím s prozbou o radu.Vybírám novou sekačku a po pečlivém procházení různých prodejců a servisů mě nejvíce zaujala sekačka Dolmar PM4601S3.Měl jsem v hledáčku i Stigu Turbo 48S ale neměla regulaci pojezdu a příplatek 2000kč oproti dolmaru mě odradil ještě jsem měl vybránu Al-ko Highline 473VS ale ta už je také na ceně skoro 14000kč nevím jestli se takovýto příplatek vyplatí vůči Dolmaru který stojí 11500kč.Děkuji za rady a názory. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 14.10.2014 16:01

Co to máte za ceny? Já teď kupoval AL-KO 523VS za necelých 12 000 Kč včetně náhradního nože a oleje. Zatím jsem toho moc nenasekal, ale v porovnání s předchozím Partnerem nebe a dudy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.6 (?), 14.10.2014 17:09

Dolmar PM 4601 S3 je dobrá sekačka, bere i vlhkou trávu a motor BS 675EX jen tak neutaháte... jen se musíte smířit s tím, že to je číňan, ale kvalitní :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 101.47 (?), 14.10.2014 17:39

To jsou ceny co mě byli nabídnuty od prodejců v mém okolí nechci kupovat sekačku přes internet kvůli záruce a servisu a je to al-ko o tolik lepší než ten dolmar.A to že je dolmar číňan jsem nevěděl ale ani mě to nepřekvapuje popravdě která sekačka není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 14.10.2014 20:58

No plechový sekačky jim dělají číňani, ale ty hliníkovky jsou z produkce GGP...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.206 (?), 9.11.2014 1:27

Ahojky, koupil jsem letos na jaře od kamaráda sekačku wiking 455.je na sekání do 1200m.Je lehoučká a má plastové šasí.Má pojezd.pc. 28tisíc asi tak před šesti lety. Já ji koupil za 4 tisíce a nemužu si ji vynachválit.Máme zahradu 1750m a nemáme sebemenší problém.Vím, že se nedají sehnat starší, protože kvalitní a bezproblémový stroj nikdo neproda, ale na netu se sem tam objeví.Moje žena mi ji už nechce pujčovat.Měli jsme mounfilda 3 roky a uplně zrezavěl a plechové šasí i po přetírání barvou totálně prorezavělo.Mounfild mě strašně zklamal, protože jsem měl 7 letou záruku a oni mi řekli, že se vztahuje jen na motor, takže užbych tam nekoupil ani motyku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luky servis - (3) - 137.224 (?), 16.12.2014 14:31

Husqvarna,,MCkoluch motor Brigs staton pak zaleží,, Šířka záběru ele jinak bych nedoporučil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.130 (?), 27.8.2020 7:20

ahoj potřebuji poradit, sháním benzinovou sekačku s pojezdem na členitý terén, zahrada v kopci, krtince, stromy, cca 1000 m.

Co si myslíte o Vari sekačkách konkrétně Travní sekačka MP1 554 H, má motor od Hondy, plynulá regulace pojezdu, 

Potřebuji nějakou aby to zvládla. Celou dobu to seču křovinákem z mountfileldu, (nedám na něj dopustit) ale trvá to a docela se nadřu.

Díky za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.69 (?), 27.8.2020 11:38

Jestli hodláte sekačkou sekat i krtince (vaše věc i peníze), tak bych vybíral sekačku hlavně s kluzným uložením nože, kde nůž není napevno, ale po nárazu do něčeho se pootočí a moc se toho nestane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.138 (?), 27.8.2020 12:19

To bude pro rotační sekačku záhul. Doufám, že máte v plánu se krtincům vyhnout... Plocha je nemalá čili předpokládám, že asi nebudete sekat často a udržovat golfáč.

K tomu několik postřehů:

  • Vari umí bubnovky a malotraktory, na rotační sekačky se specializují jiní.
  • Sekačka bude hodně namáhaná, protože nepředpokládám pravidelnou seč a je to plocha, čili roztáčet nůž pro záběr 55 cm je hodně náročné na výkon motoru. Takže buď slevte na 53 cm a nebo 51 cm a nebo přidejte na objemu motoru. 
  • Pozor na velký záběr - píšete, že pozemek je členitý a to může být otravné v případě zatáčení apod.
  • V případě, že slevíte na záběru, není špatná AL-KO 51.9 SP-H Highline
  • V případě, že nechcete slevit na záběru, tak bych bral Stiga COMBI 55 SVQ H. 
  • Pokud máte prachy a blízký servis Snapper, tak mrkněte na Snapper ENXT 22875E s mňamózním motorem B&S 875 RS (dokonce i s elektrostartérem).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika