Jakou benzínovou sekačku vybrat?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 101.47 (?) 
3.10.2014 12:28

Tak u modelu Stiga Combi 48 S bylo uvedeno made in Slovakia takže si rozhodně nedělám iluze o tom že jsou všechny Stigy vyrobené ve Švédsku.Co se týká Stigy turbo tak to mě trochu zaskočilo myslel jsem podle popisu a ceny že už to bude trochu na ůrovni a tvzení že motor Honda je peklo měl jsem za to že jsou to nejlepší motory.Co se týče té sekačky z Mounfildu vypadá dobře ale já jsi nemůžu dovolit sekačku s větším záběrem než 48cm a ještě k tomu když má 44kg pro moje používání je to nevhodné pro manipulaci po terénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 9.6 (?), 3.10.2014 13:50

Ony Hondy jsou výborné, jen každý do nich leje to nejlevnější a přesně vyrobený karbec to moc nechce papat. Mimochodem ta Turbo 48S je skvělá, měl jsem jí půjčenou před 3 roky, kdy přišla do prodeje ve verzi s velkými koly. Na větší zahradu ideální sekačka, kterou natočí i žena.

Co se týká sekaček Stiga, ty se vyrábějí v benzínu výhradně v Popradě a záběr 53 cm pak vyrábí Itálie vč. Multiclipů a Excelů. Postupně se má celá výroba sekaček úplně přestěhovat na Slovensko. V Itálii pak pojedou v hlavním závodě traktory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.47 (?), 3.10.2014 14:33

Děkuju za rady ve výběru zůstává Stiga turbo ale zhruba ve stejné ceně je také tato AL-KO Highline 473 VS tak jestli budete tak ochotní a podělili se o své nazory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 3.10.2014 18:52

Stiga turbo 160cccm honda vs. Alko B&S 675 v tomto případě to opět vyhrává Stiga. Jen malé upozornění, silný motor s větším obsahem váží o trochu více, to dá rozum, ale zase na druhou stranu bude sekání o něčem jiném, motor se bude točit i v zátěži a nebude se dusit, slabší motor je na každotýdenní sečení, kde dostačuje, při větším porostu už to bude opruz.

Váha sekačky je jeden parametr, ale před vyvozováním závěrů o obratnosti musíte brát velký zřetel i na napojení madla a těžiště sekačky. Na prodejně si zkuste s několika sekačkama pojezdit a přizdenout přední kola, pokud je motor moc v předu a napojení madla a zadních koleček moc v zadu, bude se i relativně lehká sekačka blbě ovládat, jsou v tom i ve stejné váhové třídě sekaček citelné rozdíly. Určitě doporučuji před koupí vyzkoušet manipulaci.

Jinak jak zde pán píše o tom, že bude mít sekačku do svahu, podle sklonu se dá uvažovat i o 4x4 pohunu od Husqvarny. Husqvarna konečně upustila od nesmyslu bočního výhozu tunelem do koše a dělá už solidní klasiku, čtyřkolka je celkem chválená, ve svahu neprokluzuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.118 (?), 3.10.2014 21:30

Ja som dlho vyberal kosacku a nakoniec som sa rozhodol pre mountfield. Zobral som tento model: Benzinová sekačka G 48 TBQ. Cena u nas je v e-shope 345€  na predajni tiez ale da sa dojednat na 270€. Cena za danu kosacku s tym motorom je podla mna fajn. Skuste skocit do mountfieldu a popytat sa u vas na ceny ale ceny ine ako maju udane na vyrobkoch. Pytal som sa ohladom aj na servisne prehliadky ci treba kazdy rok povinne chodit aby nepadla 7r zaruka. Pan mi tvrdil ze nie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.5 (?), 3.10.2014 22:45

Já jsem měl el.sekačku od Stigy 46.Přešel jsem na benzín s pojezdem Stiga 46 collector. Asi 7000 kč,25 kilo.Velká spokojenost.Do rozborů a teoretizování se nepustím.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.176 (?), 4.10.2014 3:57
Asi takto: pokud chodíte do kostela tak si kupte jakou chcete a modlete se, ať nevyžaduje servis.Tolik k mountfieldu, amen.Motor ať má b&s nebo hondu.Kdo haní hondu, bude hanět i nový b&s, protože už taky nejezdí na kdejaký benzínový odpad, biosložka holt likviduje karbece a protože je honda o 10let napřed, poznala to dřív.Stiga švédská je psána v uvozovkách, takže taky žádná iluze, ale dá se mluvit stále o kvalitě min. střední třídy-bezporuchové pojezdy, používá kvalitni motory, dobrá ergonomie a servis-co si dnes více přát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.47 (?), 7.10.2014 17:36

Nemáte náhodou někdo zkušenosti se zahradní sekačkou VARI 590H? Za 10t má celkem dobrý základ v podobě slušného motoru od Hondy ale te zbytek je otázka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.23 (?), 2.6.2016 21:11

Z benzinovych bych sel asi do Vegy, vypada dobre, jen ta sirka zaberu nic mc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.15 (?), 8.10.2014 18:54
Mohu dát tip také na stigu, za ty peníze fakt dobrý-cena 12900,- hliníkové šasi-dokonalý sběr(vyšší tunel),široká kola, velký koš uchycený závěsem na celou šířku, nový motor b&s s ready startem(automatický sytič),pogumované rukojeti, plynulý rozjezd pojezdu(necukne to),záběr optimálních 50cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika