Jaka sluchatka?



pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?)
15.4.2010 11:55

Já mám od Oregonu i se štítem, který jde snadno odcvaknout - komplet stál do 500,- Kč a naprostá spokojenost. Ještě jsem si místo drátěného štítu dal plexisklo ze štítu, co sluchátka neměl a můžu dělat i s flexou a podobnými nástroji. Jinak když je zapotřebí jen sluchátek (štípačka, štěpkovač) stačí sluchátka od štítu odcvaknout a jdou dát i přes čepici, kapucu apod. Jinak zmíněné Peltory používají na přilbách jak Stihl tak Husqvarna, je to určitě velmi dobrá značka, hlavně lze měnit bez problémů poškozené díly za nové (časem se koženka rozpraská a vnitřní molitan ušpiní - náhradní sada cca 200 Kč) JK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 143.46 (?), 14.4.2010 7:20, zobrazeno: 12122x
Nemate nekdo zkusenost s kvalitnimi sluchatky? Jakou znacku? Pouzivam Raptor, potim se pod nimi a jeste me z nich boli hlava. Dik R.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 14.4.2010 8:48

Sennheiser, Audio technica, Koss, Stax, Grado,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 14.4.2010 12:17

Elastický špunty do uší, každá lékarna je má.  Já ze sluchátek míval zánět hluchovodu!  Už je nepoužívám!        Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 143.46 (?), 14.4.2010 13:23
Dik Juro, ale mel jsem na mysli sluchatka proti hluku. Spunty jsem take Miro zkousel, ale jsou hned spinave. Blbe jsem koukal. Ta sluchatka se jmenuji Peltor. Vypada to, ze sluchatka od Stihlu a podobne budou asi to same. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.68 (?), 14.4.2010 13:55
Ahoj, no, záleží, jaké máš peltory, mají tři typy... já mám na křoviňák ty se dvema tečkama (střední třída) a nemůžu si stěžovat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 15.4.2010 11:55

Já mám od Oregonu i se štítem, který jde snadno odcvaknout - komplet stál do 500,- Kč a naprostá spokojenost. Ještě jsem si místo drátěného štítu dal plexisklo ze štítu, co sluchátka neměl a můžu dělat i s flexou a podobnými nástroji. Jinak když je zapotřebí jen sluchátek (štípačka, štěpkovač) stačí sluchátka od štítu odcvaknout a jdou dát i přes čepici, kapucu apod. Jinak zmíněné Peltory používají na přilbách jak Stihl tak Husqvarna, je to určitě velmi dobrá značka, hlavně lze měnit bez problémů poškozené díly za nové (časem se koženka rozpraská a vnitřní molitan ušpiní - náhradní sada cca 200 Kč) JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.35 (?), 15.4.2010 12:31
Diky, ale moc jste me nepotesili, kdyz jsou Peltory nejlepsi. Mame stupen hluku č.3 a nepouzivani znamena poruseni pracovni kazne. Budu to muset hold vydrzet. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 15.4.2010 14:20

Netvrdil jsem, že jsou nejlepší. Ale určitě je to jedna z těch lepších značek.

Jinak potit se budete úplně pod všemi - spolu s útlumem jde ruku v ruce omezení větrání. V extrémním případě mohou z toho být i záněty uší.

Zmíněné špunty do uší jsou jednorázové - tzn. neměly by se používat znovu. V takovém případě nevadí, že je ušpiníte ušním mazem a špínou v uších (při práci kde se práší je to hned). U nás v lékárně stojí jednorázovky 3,50 Kč. Na tlumení hluku jsou špunty úplně nejlepší - pokud jsou správně naaplikovány, je jakýkoliv hluk jen příjemným šelestěním - ale na větrání uší ale zase to nejhorší co může být.

Zajděte si do prodejny pracovních ochranných pomůcek a ozkoušejte pár typů, které Vám nejlépe sednou. Jinak osobní ochranné pomůcky by měl platit Váš zaměstnavatel - tudíš Vás jimi i vybavit. JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.35 (?), 15.4.2010 15:38
Asi jsem cekal zazracnou radu. V praci mame asi dvacet druhu tech kramu na nebo do usi. Vatu mi neuznaji, tak to hold budu muset tech 12 hodin vydrzet, ale je to vazne sila, zvlast kdyz jsou teploty kolem 30 stupnu v zime a to nemluvim o lete. Dik R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.173 (?), 15.4.2010 18:24

Dobrej den, měl jsem možnost mít v ruce jak Stihl sluchátka tak sluchátka od HQ a rozhodně nejsou stejný. Na výrobce mne nenapadlo kouknout, takže jestli to dělá jedna a ta samá firma je možné, ale rozhodně je dělá podle požadavků zadavatele. U HQ sluchátek které používám jde nastavit síla přítlaku sluchátek k uším, ale opocený budete tak jako tak.

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika