Vajgélie pěstování



EVINKA - (18) - 93.244 (?) 
13.3.2013 12:51, zobrazeno: 15658x

Dobrý den.předloni jsem zasadila vajgélii do záhonku.ihned se chytla a začala obrůstat několika výhonky.loni vyrazily další a je už z ní krásný keřík s dřevnatými výhonky.slyšela jsem že květy by měla nasadit až třetí rok, tedy letos.  chci kolem pokrýt netkanou textilií a položit mulč.myslíte že udělám dobře? prosím také o nějaké tipy na pěstování, např.bohaté kvetení, kompaktnost keře, zastříhávání apod.moc předem děkuji za všechny tipy Evkawink

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 13.3.2013 20:28

Vajgélie jsou vděčné keře, rostou i kvetou dobře. Pokud byste ji chtěla stříhat, tak po odkvětu. Textilii nedávejte moc blízko keři, jak už jste zjistila, vyrůstají tam nové výhonky    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.121 (?), 21.7.2016 19:39

Na jaře jsem zasadila 4 druhy vajgelií, najednou jedna s tmavými listy začíná postupně usychat, ostatní pěkně rostou. Po zasazení všechny kvetly. Mám ji zastřihnout? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 174.131 (?), 30.8.2016 14:37
To že 3 rostou a jedna ne je divné. Viděl bych to na nějakou chybu v sazenici. Jinak vajgélie výborně obrážejí a bez problémů se i řízkují. Proti komerčně prosazované netkance s mulčem hlasuji všemi deseti. Netkanku uznávám jen pro zeleninu, kdy se po sklizení odstraní. Po nějaké době začne netkanka chtě nechtě prokukovat a pokud se neumulčujete k smrti, nic s tím neuděláte. A plevel vám dříve nebo později začne růst tak jako tak. Zemina pod ní po x letech vydává nepříjemný zápach a vůbec vypadá to pak z mého pohledu kýčovitě. Prakticky každá novostavba je dělaná jako podle razítka. Golfový trávník okolo, netkanka, mulč, do toho něco zasázený a samozřejmě bazén, ve kterém se stejně plavat pořádně nedá, je to jen žrout plochy, peněz a času. Na osvěžení stačí sprcha. OK, tak jsem si postěžoval, čtěte dále jiné příspěvky :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.8 (?), 30.8.2016 20:53

Tmavá může být citlivější na slunce. Pokud zasychají listy a větvičky ne, nestříhala bych. Pokud zasychají větvičky, nic jiného než střihnout nezbyde.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika